LaboLAB - materia i energia w ekosystemach

 • 4 390,00 zł

  3 995,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 4 390,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 395,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 3 995,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  3 995,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  3 995,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  3 995,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  3 995,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: LEARN_MATE_ENER_EKOS

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH

 

LaboLAB - MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH to wspaniała pomoc naukowa, przeznaczona dla uczniów klas 4 - 8 szkoły podstawowej. Produkt może być wykorzystywany na zajęciach z  przyrody oraz z biologii. Oferowany przez nas zestaw, zgodny jest z najnowszą podstawą programową. Moduł stanowi świetne urozmaicenie tradycyjnej formy zajęć, o liczne eksperymenty i doświadczenia z zakresu poznawania różnorodnych form życia w ekosystemach oraz sposobów wspierania ich funkcjonowania. To ułatwienie i wzbogacenie pracy dydaktycznej. Dzięki naszemu produktowi, zaaktywizujesz swoich słuchaczy oraz zaangażujesz ich w działania, mające na celu samodzielne zdobycie wiedzy!

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH – pomoc w praktycznej nauce biologii i przyrody

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH pozwala na poznanie, istniejących w ekosystemach,  siedlisk, które tworzone są poprzez czynniki biotyczne i abiotyczne – poszukiwanie podstawowych zasobów, warunkujących przetrwanie danego gatunku. Należy do nich - rozmnażanie się, konkurowanie ze sobą, poszukiwanie wody, pożywienia czy schronienia. Nauczyciel ma szansę na praktyczne objaśnienie, czym są warunki atmosferyczne i jaki mają one wpływ na cały ekosystem oraz z jakich przyczyn, niektóre z roślin i zwierząt, uznaje się ze szczególnie niebezpieczne dla człowieka.

 

Moduł pozwala na zbadanie lokalnego środowiska przyrodniczego, szczególnie w oparciu o analizę składników przyrody ożywionej i nieożywionej, poznanie warstw pokrywy leśnej, gatunków bakterii, grzybów i roślin, a także modeli odżywiania się gatunków samożywnych i cudzożywnych. Podczas pracy, słuchacze mogą ustalić, jakie zależności zachodzą pomiędzy środowiskiem antropogenicznym i przyrodniczym oraz dlaczego w ekosystemie występuje tak wielka różnorodność świata zwierząt. Uczniowie, w toku badań, wykorzystują różnorodne doświadczenia i eksperymenty, wykonywane przy pomocy, bezpiecznych dla zdrowia i życia, substancji czy przyborów wielokrotnego użytku. W skład zestawu wchodzą m.in.: lupy, kleszczyki plastikowe, nasiona roślin, gleba czy piasek. LaboLAB - MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH – możliwość pracy interaktywnej i rekomendacja men

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH umożliwia pracę w grupach, w parach oraz pojedynczo. Pozwala na wykonanie aż 26 sesji badawczych. Moduł umożliwia tworzenie ciekawych paneli dyskusyjnych oraz prowadzenie obserwacji wielu zjawisk, zachodzących w przyrodzie – ruchu materii oraz obiegu energii w ekosystemie. Produkt pozwala na wykonanie aż 6 serii badawczych, które mają na celu:

 • lepsze poznanie procesów, mających miejsce w ekosystemach,
 • struktury troficznej ekosystemu,
 • obiegu materii oraz przepływu energii przez ekosystem,
 • istniejących sieci i łańcuchów pokarmowych,
 • odnawialnych i nieodnawialnych zasobów przyrody.

LaboLAB - MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH Podsumowaniem działań jest samodzielne opracowanie przez uczestników zagadnienia, które dotyczy wpływu człowieka na ekosystem oraz sposobów jego ratowania. Do zestawu dołączono materiał interaktywny, który zawiera około 100 ekranów multimedialnych. Może być on wykorzystywany w czasie zajęć i umożliwia pracę na urządzeniach peryferyjnych - tabletach, smartfonach, laptopach lub komputerach PC, które są kompatybilne z systemami operacyjnymi - Windows, Android, iOS. Moduł MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH wyposażono w niezbędne pomoce do eksperymentów, które znajdują się na liście, rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wyposażenia pracowni przyrodniczych. Wykorzystaj potencjał tego produktu i pozwól sowim uczniom na twórcze i kreatywne zdobywanie niezbędnej wiedzy! LaboLAB - MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH

MODUŁ MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH – ogólny wykaz zawartości zestawu

 • przewodnik metodyczny dla nauczyciela( wersja drukowana i cyfrowa),
 • zestaw niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego – przygotowany na 30 osób,
 • scenariusze lekcji, ze szczegółowo opisanymi działaniami,
 • drukowane materiały dla uczniów, o różnym stopniu trudności,
 • materiały cyfrowe (symulacje, ćwiczenia, testy, podręczniki multimedialne dla uczniów i nauczyciela),
 • zadania domowe.

 

Wybierz oferowanych w naszym sklepie moduł MATERIA I ENERGIA W EKOSYSTEMACH i pozwól swoim uczniom na odkrycie fascynującego świata przyrody!

Zobacz przykładowy scenariusz lekcji: scenariusz dla nauczyciela.

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej