GoLogo. Słyszę fonemowo

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: HITOBITO
 • Kod producenta: 5907772030257

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 990,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  990,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

GoLogo to kompleksowe narzędzia do pracy terapeutycznej z dziećmi ze SPE, w normie intelektualnej, z deficytami poznawczymi lub mającymi problemy logopedyczne. Zadaniem GoLogo jest wsparcie terapeutów, nauczycieli i rodziców w prowadzeniu specjalistycznych zajęć z wykorzystaniem multimediów. Ponadto umożliwienie interakcji małego użytkownika z komputerem i wdrożenie go do samodzielnej kontroli tempa pracy oraz jej przebiegu.

GoLogo to kompleksowe oprogramowanie, scenariusze, materiały dodatkowe, gry i zabawy. Dzięki nim uatrakcyjnisz terapię logopedyczną oraz inne zajęcia specjalistyczne, np. korekcyjno-kompensacyjne rewalidacyjne i dydaktyczno-wyrównawczych. Zabawa może odbywać się indywidualnie lub w grupie. GoLogo pozwala bowiem przełamać tradycyjny schemat terapii dziecko-terapeuta i zaangażować w ten ważny proces cały zespół. Przeznaczone do pracy z dziećmi wszystkich klas szkoły podstawowej.

GoLogo. Słyszę fonemowo to zestaw ćwiczeń obejmujących stymulację słuchu oraz wspomagających poprawną artykulację. Zabawa polega na rozróżnianiu szeregów głosek oraz odtwarzaniu ich, co ułatwia wykonanie kolejnych zadań na poszczególnych etapach gier i odniesienie sukcesu.

 

59-rozwoj-mowy-terapia-logopedyczna2 Terapia logopedyczna

Zestaw pozwala trenować artykulacj poszczególnych głosek

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Pomoc edukacyjna dla SP

Zestaw świetnie sprawdzi się do zabaw indywidualnych i grupowych na zajęciach specjalistycznych w szkole

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Słuch

Narzędzia uczą rozróżniania dźwięków mowy

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Pamięć, koncentracja

Zabawy uczą koncentrowania uwagi oraz doskonalą pamięć

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonali słuch fonematyczny

Zestaw GoLogo. Słyszę fonemowo stwarza możliwość trenowania spostrzegania słuchowego. Polega ono na wyodrębnianiu poszczególnych dźwięków mowy i ich prawidłowym różnicowaniu (analiza) oraz scalaniu (synteza).
Zaproponowane ćwiczenia dotyczą rozróżniania następujących głosek: dźwięcznych i bezdźwięcznych, nosowych i ustnych, samogłosek, głosek zmiękczonych. Dziecko musi usłyszeć je w ramach szeregów oraz między nimi, w izolacji, jak i w wygłosie, nagłosie czy śródgłosie w sylabach a także w całych słowach.

Dzięki temu zabawa pozwala doskonalić słuch fonematyczny i przygotowywać najmłodszych do prawidłowego wymawiania pojedynczych głosek i wyrazów.

 

GoLogo. Słyszę fonemowo

 

 • Uczy poprawnej artykulacji

Zestaw GoLogo. Słyszę fonemowo to narzędzia multimedialne oraz zestaw ćwiczeń, na podstawie których dziecko powtarza pewne sekwencje i artykułuje głoski.

Dzięki wielu możliwościom zabawy terapeuta lub nauczyciel mają okazję doskonalić oddech oraz poprawną wymowę powtarzanych głosek zmiękczonych, ustnych, nosowych, dźwięcznych i bedźwięcznych a także samogłosek. To naprawdę fantastyczna zabawa na korygowanie wad wymowy i uzupełnianie deficytów w tym zakresie!
Powyższa aktywność jest niezwykle ważna w trakcie pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi lub mającymi problemy logopedyczne. Daje okazję do stymulowania aparatu mowy i zdobywania samoświadomości małego użytkownika.

 

GoLogo. Słyszę fonemowo

 

 • Pozwala indywidualizowa pracę

Zestaw GoLogo. Słyszę fonemowo zawiera zabawy indywidualne oraz grupowe. Użytkownik może mówić do pozostałych członków grupy i wydawać im komendy, rozróżniać je fonemowo lub słuchać komputera i interpretować jego dźwięki.

Dzięki tym wariantom terapeuta zyskuje doskonałe narzędzie gotowe do spersonalizowania go zgodnie z potrzebami dziecka. Terapia jest przez to bardziej efektywna.

 

GoLogo. Słyszę fonemowo

 

 • Wzmacnia funkcje poznawcze

GoLogo. Słyszę fonemowo to także zestaw narzędzi stymulujących funkcje poznawcze. Dziecko musi się skupić, by wyodrębinić dźwięki i je powtórzyć. Doskonali więc zdolność koncentrowania uwagi na zadaniu oraz pamięć operacyjną.

Zabawa w kierowanie głosem wymaga też kreatywności i pobudza wyobraźnię. Dziecko chętniej angażuje się w terapię i ma okazję odnieść sukces, co buduje jego wiarę w siebie.

 


Pomysły na zabawę


 • Łamańce językowe: nauka poprawnej artykulacji i kreatywności

Możesz wykorzystać wyrazy czy głoski z gier i ćwiczeń GoLogo, by układać z nich rymowanki lub łamańce językowe nasycone głoskami nosowymi lub dźwięcznymi itp.

 

Główne informacje

Licencja:

 • bezterminowa i obejmuje całą placówkę logopedyczną lub edukacyjną;

 • pozwala na zainstalowanie programu na wszystkich komputerach w tej placówce;

 • pozwala też na drukowanie i kopiowanie na użytek placówki materiałów do wydruku zamieszczonych w programie,

 • daje dostęp do aktualizacji i uzupełnień aplikacji oraz zasobów.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • komputer z systemem Windows 7/10/11

 • rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli)

 • źródło dźwięku

 • Program jest przeznaczony przede wszystkim do pracy z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi

 

GoLogo. Słyszę fonemowo

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej