Emocje, które odczuwam - zestaw aktywności + KARTY PRACY

 • 109,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 124,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  124,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci 3 lata+

Pomoce dydaktyczne emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci to idealna pomoc dla rodziców, terapeutów czy nauczycieli, którzy chcą kształtować inteligencję emocjonalną najmłodszych. Składa się z figurek i kartoników z dziecięcymi buziami, jest prosta w obsłudze i wielozadaniowa. Dzięki niej wspomaganie kompetencji emocjonalno-społecznych jest o wiele prostsze!

Dzieci miewają problem z okazywaniem emocji i wyrażaniem ich. Nie rozumieją, co się z nimi dzieje, dlatego manifestują swoje uczucia na różne sposoby. Wśród nich dominują: płacz, krzyk, agresja. Karty aktywności, dołączone do produktu, są w języku angielskim, więc doskonale nadają się również do nauki emocji podczas lekcji języka angielskiego.

To normalne, że maluch boi się tego, czego nie zna i chce o tym powiedzieć. By mógł to zrobić, musi nauczyć się rozpoznawać i nazywać swoje uczucia. Jak mu w tym pomóc? Na przykład moderując rozmowy przy okazji zabawy. Takim świetnym połączeniem jest właśnie zestaw aktywności - Emocje, które odczuwam. Gra zachęca do autorefleksji, kształtuje samoświadomość oraz ma działanie terapeutyczne. Wszystko to w przyjaznej atmosferze wsparcia i empatii. Dziecko może zrozumieć swoje uczucia i poszukiwać sposobu, jak sobie z nimi radzić.

Ponadto Emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci wykorzystasz na wiele różnych sposobów. Możesz organizować szarady, zgadywanki, gry ruchowe czy teatrzyk. Co więcej - kolorowe figurki dają okazję do zapoznania z pojęciami matematycznymi, liczeniem czy segregowaniem. Ta wielofunkcyjność nie daje szansy na nudę!

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zestaw aktywności jest odpowiedni dla dzieci od 3 lat.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Nauka rozpoznawania emocji

Zestaw pomaga w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej: uczy rozpoznawać emocje, zarządzać nimi i wyznaczać sobie pozytywne cele.

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc edukacyjna dla przedszkoli

Zestaw aktywności wzbogaci wyposażenie sali przedszkolnej i przyda się w prowadzeniu zajęć wychowawczych. 

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Rozpoznając emocje, dziecko uczy się radzenia sobie z nimi oraz okazywania ich w adekwatny do sytuacji sposób.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kolorowe figurki w różnych pozycjach stymulują wzrok dziecka. Zabawka rozwija spostrzegawczość oraz pamięć wzrokową.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Zestaw aktywności może posłużyć jako gra zespołowa do rozpoznawania oraz naśladowania emocji. Uczy porozumiewania się w grupie oraz respektowania zasad.

63-sortowanie-dopasowywanie Sortowanie

Kolorowe figurki wykorzystasz jako ciekawe eksponaty do sortowania: według koloru lub kształtu.

 

Dlaczego warto kupić pomoce dydaktyczne emocje?

 • Wspomaga rozumienie emocji

Ilustracje na układance prezentują uczucia, które towarzyszą dziecku codziennie. Poprzez to gra jest dobrym pretekstem do wprowadzania najmłodszych w świat emocji i pracy nad nimi.

Dziecko nie zawsze potrafi nazwać swoje uczucia. Nie wie też, w jaki sposób je uzewnętrznić. Rolą dorosłych jest tłumaczenie dziecku jego emocji i podpowiadanie, jak je okazywać. Emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci ułatwia to zadanie i stwarza okazję do modelowania pewnych zachowań. Układając kolorowe figurki, pokażesz najmłodszym, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia, by inni mogli je zrozumieć i w razie potrzeby wesprzeć je w trudnych dla nich momentach. Przez to Twoja pociecha będzie pewniejsza siebie i spokojniejsza.

Oprócz tego dzięki rozmowom na temat uczuć uświadomisz swojemu maluszkowi, że jego emocje są czymś normalnym i nie musi się ich wstydzić. Dziecko zrozumie też, że ludzkie uczucia są różnorodne i nauczy się je rozpoznawać u siebie oraz u innych.

Układając kolorowe figurki, pokażesz najmłodszym, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia, by inni mogli je zrozumieć i w razie potrzeby wesprzeć je w trudnych dla nich momentach. (pomoce dydaktyczne emocje)

 • Pomaga w rozwoju kompetencji społecznych

Wielkim atutem układanki Emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci jest kształtowanie dojrzałości emocjonalnej oraz wspomaganie kompetencji społecznych. Gra rozwija nowe umiejętności SEL, czyli zarządzanie uczuciami, rozumienie ich oraz wzbudzanie w sobie empatii.

Poprzez zabawę w odgrywanie ról, rozpoznawanie czy nazywanie emocji, Twoja pociecha wzbogaci swoje doświadczenia społeczno-komunikacyjne. Nauczy się budować pozytywne relacje oraz podejmować odpowiedzialne decyzje.

Dodatkowo grę wykorzystasz do zabaw grupowych. Współpracując z rówieśnikami, mały gracz musi się z nimi porozumieć, przestrzegać zasad, czekać na swoją kolej itp. To doskonali jego kompetencje społeczne i uczy życia wśród ludzi.

 

 • Ułatwia dziecku komunikację z innymi

Pomoce dydaktyczne emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci pozytywnie wpływa na doskonalenie kompetencji językowych dziecka. Dzięki niej najmłodsi rozumieją, czym są komunikaty werbalne i niewerbalne. Uczą się ich i potrafią je lepiej wykorzystywać w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Ułatwia im to kontakty z innymi ludźmi.

Manipulując figurkami i kartami, dziecko ma okazję do opowiadania o tym, co widzi. Uczy się nazywać emocje i mówić o nich. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha wzbogaci zasób dziecięcych słów, nauczy się nowych pojęć i stosowania ich w konkretnym kontekście. Będzie potrafiła się precyzyjnie wysławiać, co podniesie jej kompetencje komunikacyjne.

 

 • Pomaga w terapeutycznej pracy z dziećmi

Pomoce dydaktyczne emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci to doskonała pomoc dydaktyczna i terapeutyczna w przedszkolu lub szkole. Ułatwia prowadzenie zajęć z zakresu psychologii, terapii czy wychowania. Dzięki zestawowi dzieci w obrazowy sposób uczą się emocji - ich nazw, rozpoznawania, rozumienia i radzenia sobie z nimi. Za sprawą liczebności elementów i uniwersalnych ilustracji, kartoniki i figurki mogą być wykorzystywane w indywidualnej i grupowej pracy zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci.

Rozpoznawanie emocji oraz opowiadanie o swoich uczuciach ma właściwości terapeutyczne. Pozwala dziecku uwolnić się od nadmiaru wrażeń, dać ujście zgromadzonym emocjom i uzewnętrznić je w akceptowalny sposób. Jest to niezwykle istotne w pracy z osobami impulsywnymi, nadruchliwymi oraz wysoko wrażliwymi.

 

 • Wspomaga integrację sensoryczną

Kolorowe figurki oraz karty aktywności stymulują percepcję wzrokową dziecka. Maluch uczy się wyodrębniać szczegół z całości. Jest bardziej spostrzegawczy, co przydaje mu się w nauce pisania i czytania.

Grając zestawem Emocje, które odczuwam, mały użytkownik musi wybrać jedną kartę lub figurkę spośród pozostałych, uczy się skupiać uwagę na szczególe i trenuje pamięć wzrokową. To niezwykle cenna umiejętność w dalszej edukacji oraz codziennym życiu. Dobrze rozwinięta percepcja wzrokowa pozwala np. szybciej zapamiętać pisownię trudniejszych wyrazów czy drogę ze szkoły do domu.

Pomoce dydaktyczne emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci angażuje również inne zmysły, m.in. dotyk, ruch, słuch. Pozwala na ich integrację, wspomagając układ sensoryczny. Dzięki temu ta pomoc dydaktyczna jest dopasowana do różnych stylów uczenia się i zachęca wszystkie dzieci do zabawy. Każdy uczestnik znajdzie w niej coś dla siebie, co pozytywnie wpłynie na jego rozumienie i postrzeganie emocji.

Kolorowe figurki oraz karty aktywności stymulują percepcję wzrokową dziecka. Maluch uczy się wyodrębniać szczegół z całości. Jest bardziej spostrzegawczy, co przydaje mu się w nauce pisania i czytania.

 • Łączy naukę z zabawą

Pomoce dydaktyczne emocje, które odczuwam - zestaw aktywności dla dzieci to zabawka wielofunkcyjna. Oprócz tego, że użyjesz go zgodnie z głównym założeniem, czyli nauką emocji, to wykorzystasz go do wielu innych zadań. Dzięki temu kupując raz, zyskujesz wiele fantastycznych możliwości.

Figurki mogą posłużyć jako liczmany do obrazowania abstrakcyjnych pojęć matematycznych. Bawiąc się nimi i odliczając je, pokażesz dziecku, czym jest liczba oraz jak przebiegają proste rachunki dodawania i odejmowania. Ponadto kolorowe figurki można segregować według wybranego klucza: koloru lub emocji. Taka zabawa doskonali umiejętności matematyczne i ułatwia naukę.

To nie wszystkie pomysły na zabawę z zestawem. Karty aktywności wykorzystasz do rozwoju kompetencji językowych swojego malucha. Nazywając uczucia oraz ich odcienie, poszukując wyrazów o podobnym i przeciwnym znaczeniu, poszerzysz jego słownictwo. Na dodatek możecie snuć opowieści o figurkach i ich przygodach, odgrywać teatrzyk i bawić się w naśladowanie. Takie czynności wyzwalają kreatywność w dziecku i doskonalą zdolności językowe.

 


Pomysły na zabawę


 • Zgadnij, jakie to uczucie?: rozumienie emocji, empatia, spostrzegawczość

Karty aktywności chowamy do woreczka lub pudełka. Wybieramy jedną z nich i opowiadamy o przedstawionych emocjach tak, by nie nazwać ich wprost. Np. „Ta osoba miała dziś niedobry dzień” lub „Ta osoba nie lubi ciemności, a właśnie zgasło światło w pokoju” itp. Dziecko musi odgadnąć, jakie uczucie przedstawia nasza karta. Następnie zamieniamy się rolami: dziecko losuje i opowiada, drugi uczestnik zgaduje.

To świetna gra dla mniejszych i większych grup.

 

 • Szarady: rozpoznawanie emocji, naśladowanie

Rozłóż karty przed dzieckiem. Wstań i zaprezentuj uczucie z wybranej planszy. Dziecko musi odgadnąć, którą z nich wybrałeś. Po właściwej odpowiedzi zamieniamy się rolami: dziecko prezentuje, druga osoba zgaduje.
Podobnie można wykonać z figurkami: naśladować ich układ ciała oraz mimikę.

To świetna gra w parach oraz grupach.

Oprócz tego dzięki rozmowom na temat uczuć uświadomisz swojemu maluszkowi, że jego emocje są czymś normalnym i nie musi się ich wstydzić.

 • Nazwij emocje: inteligencja emocjonalna

Wkładamy kolorowe figurki do pudełka lub woreczka. Zadanie dziecka polega na wylosowaniu jednej z nich i nazwaniu uczucia, które rozpoznało.

W zestawie jest po 6 takich samych figurek, więc na początku można wykorzystać tylko jeden zestaw. W kolejnych grach warto użyć pozostałych zestawów i pobawić się w szukanie synonimów, np. radość, szczęście, euforia, frajda itp. W ten sposób dziecko nie tylko rozwinie słownictwo, ale zrozumie, że uczucia mają różne natężenie.

 

 • Nazwij i dopasuj: inteligencja emocjonalna, spostrzegawczość

Układamy karty z emocjami przed dzieckiem. Zadanie polega na dopasowaniu do nich figurek wyrażających to samo uczucie.

Można też ćwiczenie wykonać tak, że figurki zamiast podobnych uczuć, będą prezentować te przeciwne. To świetny sposób na naukę emocji oraz rozbudowanie zasobów językowych małego gracza.

 

 • Wskaż osobę, która...: rozumienie emocji, empatia, spostrzegawczość

Rozkładamy karty aktywności przed dzieckiem. Osoba dorosła prosi, by wskazało tę, która prezentuje konkretne uczucie, np. „Wskaż osobę, która jest zła”.

Dobrze przy okazji moderować rozmowę i dopytywać dziecko o jego spostrzeżenia, np. co mogło spowodować takie uczucie, jak według niego można by pomóc tej osobie, co jej poradzić itp.

 

 • Pokaż, co czujesz: autorefleksja, rozumienie emocji, rozwój osobisty

Rozkładamy wszystkie karty aktywności i prosimy dziecko, by wskazało tę, która w danej chwili odzwierciedla jego emocje.

Warto wykorzystać okazję do rozmowy na temat powodu takich uczuć i zadawać pytania dziecku, np. „Co się wydarzyło, że jesteś smutny/wesoły”? itp.

 

 • Co czujesz, gdy...: autorefleksja, rozumienie emocji

Rozkładamy kolorowe figurki oraz karty aktywności i zadajemy dziecku pytania rozpoczynające się od wyrażenia: „Co czujesz, gdy...”.

Np. „Co czujesz, gdy idziesz na plac zabaw? Co czujesz, gdy się skaleczysz?”

Dziecko wybiera figurkę lub kartę i opisuje swoje uczucia.

Dzięki takiej zabawie mały gracz zrozumie, że ma prawo do różnych uczuć i każde z nich jest potrzebne.

 

 • Co zrobić, gdy...: zarządzanie emocjami, rozwiązywanie problemów

Układamy figurki oraz karty aktywności przed dzieckiem. Wskazujemy wybraną z nich i zadajemy dziecku pytanie rozpoczynające się od słów: „Co zrobić, gdy...”, np. „Co zrobić, gdy się zawstydziliśmy/stresujemy/martwimy”? Warto poszukać odpowiedzi z dzieckiem, naprowadzać je i wskazywać sposoby radzenia sobie z emocjami.

Nazywając uczucia oraz ich odcienie, poszukując wyrazów o podobnym i przeciwnym znaczeniu, poszerzysz jego słownictwo.

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 36 figurek w 6 kolorach,
 • 18 kart aktywności w języku angielskim,
 • przewodnik w języku polskim (wersja cyfrowa)

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej