Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731674

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 135,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 169,00 zł

  119,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 169,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 50,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Drewniane kształty- włóż i wyjmij to zestaw krążków ze sklejki brzozowej, mających w środku różne kształty. Sprawdzi się on jako wyposażenie przedszkoli oraz placówek terapeutycznych. Z krążków mogą korzystać także dużo młodsze dzieci. Drewniane kształty są zabawką o szerokim zastosowaniu. Dzieci mogą je łączyć w pary i nazywać kształty, a także szukać podobnych kształtów w swoim otoczeniu. Z ich pomocą dzieci mogą zapoznać się z pojęciem symetrii, opisywać i porównywać kształty oraz je ważyć. Zabawka sprawdzi się nie tylko do zabaw manipulacyjnych. Można ją wykorzystać również do ćwiczeń grafomotoryki, motoryki małej i terapii ręki oraz rozwoju percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Drewniane kształty mogą być też środkiem rozwijającym kreatywność dziecka. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia.

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa

Zabawka posiada certyfikaty potwierdzające jego dobrą jakość i bezpieczne stosowanie.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkolaków

Produkt może być wykorzystywany podczas zabaw przedszkolnych.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Zabawka wykonana jest z ekologicznej sklejki brzozowej.

12-grafomotoryka-szlaczki-nauka-pisania Grafomotoryka

Obrysowywanie kształtów jest ćwiczeniem rozwijającym grafomotorykę dziecka.

107-kreatywnosc Kreatywność

Obrysowywanie kształtów i wykorzystanie je do różnego rodzaju prac plastycznych rozwija kreatywność dzieci.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Zabawka rozwija logiczne myślenie u najmłodszych dzieci poprzez konieczność dopasowania kształtu do odpowiedniego otworu.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dopasowywanie kształtu do otworu ćwiczy nadgarstek i palce.

63-sortowanie-dopasowywanie Dopasowywanie i sortowanie

Elementy zabawki można do siebie dopasowywać, a także dzielić na kształty matematyczne oraz kształty związane z otaczającym nas światem.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój motoryki małej

Dopasowywanie elementów do właściwego otworu jest ćwiczeniem rozwijającym motorykę małą. Rozmiar krążków jest dopasowany do ręki dziecka, a krążki wykonane są z trwałego materiału, co umożliwia swobodną manipulację przedmiotami. Dziecko musi ułożyć kształt tak, żeby dopasował się do krążka, ćwiczy więc nadgarstek i palce.

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 

 • Rozwój percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Manipulując drewnianymi elementami, dziecko musi się im dokładnie przyjrzeć, znaleźć odpowiedni krążek, do którego dany kształt będzie pasował oraz ułożyć go tak, aby drewniany kształt dopasował się do tego wydrążonego w krążku. Jest więc to doskonałe ćwiczenie zarówno percepcji wzrokowej, jak i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 

 • Utrwalenie kształtów i ich nazw

Drewniane elementy mają różne kształty. Dziecko może nazywać i wskazywać kształty, łączyć elementy w pary, szukać podobnych kształtów wokół siebie, wskazywać kształty powiązane z matematyką (trójkąt, kwadrat, prostokąt, koło).

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 

 • Wprowadzenie pojęcia symetrii

Wszystkie elementy zestawu mają kształty, których obie strony są symetryczne. Zabawka pomoże więc w zrozumieniu pojęcia symetrii. Dzieci mogą dokładnie przyjrzeć się elementom i ocenić, czy obie strony są takie same i czy są swoim lustrzanym odbiciem.

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 

 • Rozwój kreatywności

Zabawkę można wykorzystać do rozwijania kreatywności dziecka. Kształty można odrysowywać na kartce, a następnie tworzyć z nich prace plastyczne, mozaiki, kolaże z wykorzystaniem różnych technik.

 

 • Rozwój słownictwa

Z pomocą krążków dziecko może rozwijać swoje słownictwo, nazywając kształty, wyszukując podobne przedmioty w swoim otoczeniu i opisując je.

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 

 • Rozwój grafomotoryki

Obrysowując kształty na kartce, dziecko wykonuje ćwiczenie przygotowujące do nauki pisania oraz kształtuje prawidłowy chwyt pisarski.

 

Drewniane kształty - włóż i wyjmij

 


Pomysły na zabawę


 • Dopasuj kształt- nazywanie, dopasowywanie, porównywanie kształtów

Zadaniem dziecka jest dopasowanie otworu do odpowiedniego kształtu oraz odszukanie wokół siebie (może być to sala lekcyjna, boisko lub plac zabaw) przedmiotów, które mają ten sam kształt.

 

 • Czy ten kształt jest symetryczny?- rozwój grafomotoryki, percepcji wzrokowej, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wprowadzenie pojęcia symetrii

Dziecko odrysowuje drewniane kształty na papierze i je wycina. Następnie zgina je na pół tak, aby połowy dokładnie na siebie nachodziły. W miejscu zgięcia rysuje linię przerywaną oznaczającą środek kształtu. Następnie sprawdza, czy każda połówka jest taka sama, jak ta na drewnianym kształcie. Może też sprawdzić odbicie połówki figury w lustrze według wskazówek nauczyciela.

 

 • Zabawy plastyczne z kształtami- rozwój grafomotoryki, motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, kreatywności

Dziecko odrysowuje kształty na papierze i ozdabia je za pomocą różnych technik. Mogą być to np. wyklejanki, wydzieranki, kuleczki z bibuły, malowanie farbami, wyklejanie plasteliną. Dziecko może wykonać też kolaż z ozdobionych wcześniej kształtów.

 

 • Tworzenie figur z wykorzystaniem różnych kształtów- utrwalenie nazw i wyglądu kształtów, ćwiczenia motoryki małej

Dziecko odrysowuje kształty na papierze i je wycina- kształtów matematycznych powinna być większa ilość. Z gotowych elementów układa dowolne figury, np. budowle lub zwierzęta. Może wykonać je według gotowego wzoru lub stworzyć własny.

 

Co zawiera?

 • 14 krążków z różnymi kształtami w środku

 • bawełniana torba ze sznurkiem

 • przewodnik po aktywnościach w 8 językach, zawierający szczegółowy opis 6 gier

 

Główne informacje

 • Wielkość: 12 x 64 mm.

 • Ilość krążków: 14 (7 kształtów geometrycznych i 7 środowiskowych).

 • Materiał: sklejka brzozowa.

 • Wiek: produkt przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia.

 • Produkt posiada Certyfikat CE i UKCA, jest ekologiczny i nietoksyczny.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej