CUTS, zestaw kieszonkowy 1-8 - logiczna zabawka

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TOYPEX
 • Kod producenta: 8594160043301

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 215,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 215,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  215,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Zestaw kieszonkowy CUTS 1-8 to logiczna zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (już od 3 roku życia) i wczesnoszkolnym. Komplet składa się z 8 plansz ze wzorami o różnym stopniu skomplikowania. Dzięki temu można dostosować poziom trudności w zabawie do wieku dziecka.

Gra polega na tym, aby uzupełnić szachownicę (6 x 6 kwadratów) kolorowymi elementami, które mogą stykać się rogami tylko z kształtami tego samego koloru. Zestaw ten to więcej niż tylko zabawa. Wielowymiarowe korzyści płynące z gry sprawiają, że jest to ciekawa propozycja dla placówek edukacyjnych, takich jak przedszkola czy szkoły, ale także dla rodziców, którzy chcą wspomóc rozwój swoich pociech w domu. To nie tylko źródło rozrywki, ale przede wszystkim narzędzie stymulujące kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętności matematyczne.

 

106-kreatywnosc2 Doskonalenie logicznego myślenia

CUTS – zestaw kieszonkowy 1-8 angażuje dzieci do ciągłego poszukiwania najlepszych rozwiązań, co prowadzi do rozwoju i doskonalenia umiejętności logicznego myślenia.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Rozwój umiejętności matematycznych

Zestaw stymuluje umiejętności matematyczne, takie jak sekwencjonowanie i dopasowywanie.

33-nauka-ksztaltow-geometria Poprawa orientacji przestrzennej

Zestaw kieszonkowy CUTS pomaga rozwijać umiejętność manipulacji obiektami w przestrzeni.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Doskonalenie koncentracji

Rozwiązywanie zadań układanki CUTS wymaga od dzieci zintensyfikowanej koncentracji uwagi.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwijanie zdolności motorycznych

Praca z zestawem pomaga doskonalić motorykę małą, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności pisania i rysowania.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Zestaw kieszonkowy CUTS jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zestaw CUTS jest narzędziem do zastosowania w przedszkolach, umożliwiając dzieciom rozwijanie umiejętności poznawczych.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Klasy 1 – 3 szkół podstawowych

Układanka CUTS dobrze sprawdzi się w klasach 1-3 szkół podstawowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwijanie orientacji przestrzennej

Zabawa zestawem umożliwia dzieciom przyswojenie pojęć przestrzennych, pomagając im zrozumieć, czym jest długość, szerokość, kształt i wzajemne ułożenie elementów względem siebie.


CUTS, zestaw kieszonkowy 1-8 - logiczna zabawka

 

 • Doskonalenie logicznego myślenia

Poszukiwanie takich schematów i strategii, które pozwolą wypełnić szachownicę, zachęca dzieci do praktykowania i ulepszania ich umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

 

 • Magnetyczne elementy

Właściwości magnetyczne w elementach zestawu CUTS Junior zapewniają stabilność układu niezależnie od warunków zabawy. Dzieci mogą swobodnie rozwiązywać zadania, bez obaw o przesuwające się części. Jest to przydatne w dynamicznych sytuacjach, takich jak np. zabawa na świeżym powietrzu.

 

CUTS, zestaw kieszonkowy 1-8 - logiczna zabawka

 

Rozwiązywanie problemów, jakie stawia przed dziećmi układanka CUTS, wymaga od nich skupienia i zogniskowania uwagi na zadaniu. Dzięki temu gra nie tylko bawi, ale też pomaga w ćwiczeniu koncentracji, co jest kluczowym elementem efektywnej nauki.

 

 • Różne stopnie trudności

Zestaw CUTS zawiera 8 plansz o różnym stopniu skomplikowania. Daje to możliwość dostosowania poziomu trudności do umiejętności i wieku dziecka, a także stopniowego podnoszenia poziomu wyzwań. Dzieci zyskują satysfakcję z postępów, a ich chęć do dalszych ćwiczeń jest stale pobudzana.

 

CUTS, zestaw kieszonkowy 1-8 - logiczna zabawka

 


Pomysły na zabawę


 • „Misja: Wypełnij Szachownicę” – doskonalenie zdolności logicznego myślenia i planowania, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez rozpoznawanie wzorców i układów, usprawnianie motoryki małej, rozwijanie umiejętności przestrzennego myślenia, doskonalenie zdolności koncentracji i cierpliwości

Klasyczna wersja zabawy z zestawem kieszonkowym CUTS 1-8 opiera się na układaniu elementów w taki sposób, aby wypełnić całą planszę, która przypomina wyglądem szachownicę lub łamigłówkę sudoku.

Rozpoczynamy od wybrania jednej z 8 plansz o określonym stopniu trudności.
Zasady są proste, ale wymagają logicznego myślenia. Dziecko dysponuje 12 elementami, które ma za zadanie ułożyć na planszy. Ważne jest, aby pamiętać, że części tego samego koloru mogą stykać się jedynie rogami.

Zabawa polega na tworzeniu różnych kombinacji klocków na planszy, z założeniem, że wszystkie pola szachownicy muszą być wypełnione.

W każdej chwili gracz może zwiększyć poziom trudności, przechodząc do następnej planszy, co sprawia, że zabawa z zestawem kieszonkowym CUTS 1-8 jest nie tylko atrakcyjna, ale i długotrwała.

 

Co zawiera?

 • 8 plansz z różnymi poziomami trudności

 • 12 kolorowych elementów do układania na planszy

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Wymiary:

  • długość: 9,8 cm

  • szerokość: 2 cm

  • wysokość: 9,8 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej