CUTS Senior, pojedyncza deska - logiczna układanka

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TOYPEX
 • Kod producenta: 8594160043196

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 67,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 82,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  82,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

CUTS Senior to pomoc terapeutyczna przeznaczona dla osób starszych oraz pacjentów w trakcie rehabilitacji neurologicznej (np. po przebytych udarach mózgu). Zestaw idealnie nadaje się do wykorzystania w placówkach opieki nad seniorami, ośrodkach rehabilitacyjnych i centrach terapeutycznych dla osób z różnymi schorzeniami.

CUTS Senior składa się z pojedynczej deski, na której znajduje się szachownica 6 x 4 pola, trzy rodzaje elementów w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim oraz 12 różnych zadań. Do zestawu dołączone są także karty z dodatkowymi zadaniami. Wykonanie zadań polega na ułożeniu elementów na szachownicy zgodnie z określonymi regułami – części tej samej barwy mogą stykać się jedynie rogami, a cała szachownica musi zostać wypełniona. Wszystko to zachęca do myślenia logicznego, a także wspomaga orientację przestrzenną i sprawność ręki.

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Korzystanie z magnetycznej deski CUTS Senior jest ciekawą formą aktywności dla osób starszych, wspierającą utrzymanie i stymulację funkcji poznawczych

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Dla pacjentów neurologicznych

Korzystanie z magnetycznej deski CUTS Senior w indywidualnie dostosowanych ćwiczeniach wspiera proces rehabilitacji i usprawniania funkcji ruchowych i umysłowych u pacjentów neurologicznych.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwijanie zdolności motorycznych

Magnetyczna deska CUTS Senior umożliwia rozwijanie zdolności motorycznych, wzmacniając zarówno precyzję, jak i koordynację ruchów ręki.

106-kreatywnosc2 Doskonalenie pamięci i koncentracji

Z magnetyczną deską CUTS Senior można dostarczyć różnorodnych wyzwań i ćwiczeń, doskonaląc zarówno pamięć krótkotrwałą, jak i długotrwałą.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Stymulowanie aktywności mózgu seniorów i pacjentów neurologicznych

Stymulowanie aktywności mózgu seniorów i pacjentów neurologicznych jest kluczowe w zachowaniu i poprawie ich funkcji poznawczych. Komplet CUTS Senior oferuje elastyczność ćwiczeń, umożliwiając indywidualne dostosowanie terapii, co promuje skuteczniejszą rehabilitację.CUTS Junior, pojedyncza deska - logiczna zabawka

 • Ćwiczenie funkcji poznawczych

Rozwiązywanie zadań logicznych może być pomocnym narzędziem do aktywacji różnych części mózgu. Takie ćwiczenia angażują zarówno myślenie krytyczne, jak i zdolności rozwiązywania problemów. Umiejętności te mogą pomóc w utrzymaniu umysłowej sprawności.

 

 • Rehabilitacja po udarach i urazach

Dla pacjentów neurologicznych zestaw może służyć jako część indywidualnie dostosowanego programu rehabilitacji. Ćwiczenia z wykorzystaniem CUTS Senior mogą obejmować zarówno trening motoryczny, jak i umysłowy, pomagając w regeneracji i budowaniu nowych połączeń nerwowych.

 

Regularne ćwiczenia z zestawem mogą pomóc w utrzymaniu i poprawie pamięci u osób starszych. Zadania wymagające zapamiętania wzorów i sekwencji stymulują pamięć krótkotrwałą i długotrwałą, co jest ważne w codziennym funkcjonowaniu.

 

 • Podtrzymanie zdolności komunikacyjnych

Komplet CUTS Senior może być wykorzystywany w terapii grupowej, wspierając interakcje społeczne i komunikację. Dzięki temu pomaga aktywizować seniorów.

 

 • Pozytywny wpływ na samopoczucie i emocje

Poza fizycznymi i poznawczymi korzyściami, regularna aktywność umysłowa może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie i emocje. Uzyskiwanie sukcesów w rozwiązywaniu zadań wzmacnia poczucie własnej wartości i motywuje do dalszych działań.

 

 • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Zestaw CUTS Senior umożliwia indywidualne dostosowanie poziomu trudności zadań, co pozwala na tworzenie programów dostosowanych do różnych etapów rehabilitacji i różnych poziomów umiejętności.
Przez swoją wszechstronność, zestaw CUTS Senior może służyć jako ważna część holistycznego podejścia do opieki i terapii seniorów i pacjentów neurologicznych, wspierając ich nie tylko w aspektach fizycznych i poznawczych, ale również emocjonalnych i społecznych.

 


Pomysły na zabawę


 • „Układanka logiczna” – rozwijanie myślenia przestrzennego, doskonalenie umiejętności analizy i syntezy, usprawnianie motoryki małej

Pacjentom lub seniorom pokazuje się jeden z układów, a następnie mają oni za zadanie odtworzyć go na desce logicznej. Takie ćwiczenie może być stosowane zarówno w terapii pacjentów neurologicznych, jak i w treningu umysłowym dla seniorów, wspierając funkcje poznawcze.

 

 • „Ćwiczenia indywidualne z terapeutą” – dostosowanie poziomu trudności, wsparcie w indywidualnych potrzebach, rozwijanie umiejętności adaptacji i elastyczności

Komplet CUTS Senior może być używany w indywidualnej terapii, gdzie specjalista dostosowuje ćwiczenia do konkretnej osoby, uwzględniając jej indywidualne potrzeby i cele. Np. jeśli pacjent zmaga się z ograniczeniem ruchomości ręki po przebytym udarze, terapeuta może zorganizować ćwiczenia z zestawem, które koncentrują się na delikatnym manipulowaniu elementami. Rozpoczynając od prostych wzorów i powoli zwiększając ich złożoność, terapeuta może stopniowo zwiększać trudność, dostosowując ją do postępów pacjenta.

Różnorodne zadania mogą obejmować również ćwiczenia pamięci i koncentracji, takie jak szybkie odtwarzanie układów na podstawie obrazów pokazanych na kilka sekund.

Indywidualne podejście zapewnia najbardziej efektywną stymulację i wsparcie w rehabilitacji.

 

 • „Kreatywne kompozycje podczas zajęć dla seniorów” – doskonalenie koordynacji oko-ręka, rozwijanie zdolności koncentracji, usprawnianie umiejętności rozwiązywania problemów

Podczas zajęć seniorzy odkrywają swój twórczy potencjał, kreując indywidualne wzory za pomocą magnetycznej deski CUTS Junior. Aktywność ta może obejmować tworzenie symetrycznych wzorów lub konstrukcji naśladujących specyficzne kształty. W starszym wieku cykliczne angażowanie funkcji poznawczych jest kluczowe dla zachowania satysfakcjonującej jakości życia. Warto je ćwiczyć każdego dnia!

 

Co zawiera?

 • pojedynczą deskę (planszę) z szachownicą 6 x 4 pola

 • trzy rodzaje elementów w trzech kolorach (żółtym, czerwonym i niebieskim)

 • dodatkowe karty z zadaniami

 • opakowanie (folia lub karton do wyboru)

 

Główne informacje

 • Wymiary deski: 32 x 15 cm

 • Rozmiar opakowania: 32,5 x 15,5 cm

 • Waga zestawu: 320 g

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej