CUTS, gra planszowa - dwustronna tablica magnetyczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TOYPEX
 • Kod producenta: 8594160043332

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 242,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 242,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  242,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

CUTS gra planszowa to zestaw dla użytkowników w różnym wieku (przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia). Gra może być rozgrywana indywidualnie lub przez dwóch użytkowników. W zestawie znajduje się plansza, którą należy wypełnić magnetycznymi elementami.

Rozgrywka CUTS polega na umieszczaniu elementów na szachownicy zgodnie z instrukcją. Magnetyczne elementy zapewniają stabilność układanki i nie rozsypią się nawet w wymagających warunkach gry. To sprawia, że układanka jest odpowiednia do wykorzystania zarówno w domu, jak i w podróży.

Gra planszowa CUTS jest nie tylko źródłem rozrywki, ale też ważnym narzędziem edukacyjnym. Została zaprojektowana w celu doskonalenia orientacji przestrzennej, rozwoju logiki i matematycznego myślenia oraz usprawniania motoryki małej. Gra zawiera elementy, które pobudzają także postrzeganie barw. Jej proste reguły i atrakcyjny design sprawiają, że stanowi doskonałe narzędzie dla przedszkoli, szkół i innych placówek edukacyjnych.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Wykorzystanie zestawu CUTS w edukacji najmłodszych jest interesującą metodą rozwijania wczesnych zdolności poznawczych dzieci.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zastosowanie zestawu CUTS w przedszkolach jest inspirującym sposobem na wprowadzenie dzieci w świat logiki i matematyki.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Dla szkół podstawowych

Wprowadzenie gry planszowej CUTS do nauczania w szkole podstawowej jest atrakcyjnym sposobem wspomagającym proces edukacji.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Ćwiczenia z grą planszową CUTS są motywującym podejściem do rozwijania zdolności analitycznych i dedukcyjnych uczniów.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Myślenie matematyczne

Korzystanie z zestawu CUTS jest efektywną metodą rozwijania umiejętności liczbowych i geometrycznych u dzieci.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Gra planszowa CUTS jest angażującą formą nauki, która sprzyja skupieniu i precyzji w działaniu.

33-nauka-ksztaltow-geometria Orientacja przestrzenna

CUTS gra planszowa jest dobrym narzędziem do nauki rozpoznawania kształtów i rozwijania zdolności przestrzennych u uczniów.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój umiejętności przestrzennych

CUTS gra planszowa wspomaga rozwój orientacji przestrzennej, co ma kluczowe znaczenie dla logicznego myślenia i analizy.

CUTS, gra planszowa - dwustronna tablica magnetyczna

 • Rozwijanie myślenia logicznego i matematycznego

Rozwiązywanie zagadek i wyzwań zawartych w grze pobudza myślenie logiczne i matematyczne. Taki trening zdolności matematycznych i logicznego myślenia przyczynia się do lepszego rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i wzmacnia umiejętności rozwiązywania problemów w codziennych sytuacjach, a także w wyzwaniach szkolnych.

 

 • Gra zalecana przez Ministerstwo Edukacji w Czechach

Gra była zalecana w Czechach przez Ministerstwo Edukacji w latach 2013 – 2014 jako narzędzie przydatne w szkołach i przedszkolach. Takie rekomendacje świadczą o wysokiej jakości i skuteczności gry w rozwijaniu umiejętności niezbędnych dla edukacji dzieci i młodzieży.

CUTS, gra planszowa - dwustronna tablica magnetyczna

 • Magnetyczne elementy

CUTS to produkt z estetycznym wykończeniem i wykorzystaniem magnetycznych elementów, które zapobiegają rozsypaniu się ich w trakcie układania.

 

 • Współpraca i rywalizacja między dwoma graczami

Gra w CUTS w wersji dla dwóch graczy stwarza okazję do nauki współpracy, ale też zdrowej rywalizacji. Naprzemienne układanie elementów na planszy wymaga od graczy myślenia strategicznego i umiejętności adaptacji do ruchów przeciwnika, co jest doskonałym treningiem dla umysłu.

CUTS, gra planszowa - dwustronna tablica magnetyczna


Pomysły na zabawę


 • „Układanie mozaiki” – rozwijanie zdolności rozpoznawania kolorów, ćwiczenie precyzji i umiejętności przestrzennego myślenia, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Uczniom lub innym uczestnikom zajęć pokazuje się określony wzór mozaiki. Następnie mają oni za zadanie ułożyć go na planszy gry, wykorzystując wybrane, kolorowe elementy zestawu i przestrzegając określonych w instrukcji zasad. Takie ćwiczenie może być stosowane zarówno w edukacji matematycznej, jak i artystycznej, wspierając rozwój umiejętności analitycznego myślenia, kreatywności oraz sprawności manualnej.

 

 • „Wspólna mozaika” – rozwijanie zdolności do współpracy, budowanie myślenia strategicznego, kształtowanie cierpliwości oraz umiejętności negocjacyjnych

W tej wersji gry dwójka graczy układa elementy na jednej planszy, ale robią to naprzemiennie. Każdy gracz wybiera jeden element i umieszcza go na planszy, a następnie przekazuje ruch drugiemu graczowi. Wspólnym celem jest ułożenie konkretnej mozaiki lub stworzenie własnej kompozycji na podstawie wcześniejszych ustaleń. Ponieważ obaj gracze mają wpływ na końcowy wynik, ważna jest komunikacja i współpraca, aby osiągnąć zamierzony efekt.

 

Co zawiera?

 • Dwustronną magnetyczną planszę do gry (z jednej strony 6 x 4 pola, z drugiej 8 x 8 pól)

 • elementy magnetyczne

 • białe znaczniki

 • instrukcję

 • opakowanie

 

Główne informacje

 • Wiek: od 3 roku życia

 • Wymiary zestawu wraz z opakowaniem: 32 x 32 cm

 • Materiał opakowania: karton

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej