Pakiet historyjek obrazkowych "Papuga Aga Opowiada" cz. I - X + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KOMLOGO

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 385,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 475,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 475,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  475,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Czas przedszkolny i wczesnoszkolny to etap, w którym dziecko bardzo intensywnie rozwija sprawność językową.  W okresie tym pojawiają się również problemy związane z wymową. Zaburzeń mowy u maluchów nie można lekceważyć, ponieważ mają one różne podłoże. Opóźnienia w nauce mówienia i prawidłowej artykulacji warto jak najszybciej nadrobić, a najlepiej im zapobiegać poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy.

W naszej ofercie znaleźć można wspaniały zestaw do rozwijania prawidłowej wymowy. Pakiet Historyjki obrazkowe "Papuga Aga opowiada 1 - 10" to zbiór barwnych opowiadań oraz historyjek obrazkowych, które można wykorzystać podczas terapii logopedycznej oraz w zabawach ogólnorozwojowych dzieci. Idealnie sprawdzą się w gabinetach terapeutycznych, przedszkolach, szkołach - na pierwszym etapie edukacyjnym, a także do samodzielnej pracy w domu. To doskonały zestaw do ćwiczeń dla wszystkich maluchów, u których chcemy rozwinąć szeroki wachlarz umiejętności. Świetnie nada się również do pracy z dysleksją, opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, afazją, niedosłuchem czy jąkaniem.

Każda część z serii Papuga Aga opowiada składa się z książeczki oraz 10 historyjek obrazkowych, złożonych z 4 elementów. Poszczególne elementy zestawu podporządkowana są określonym głoskom, które doskonali się podczas ćwiczeń i zabaw. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis pakietu oraz wartości płynące z jego użytkowania.

 

 

 

Dlaczego warto wybrać zestaw papuga aga opowiada?

Pakiet Historyjki obrazkowe "Papuga Aga opowiada 1 - 10" daje możliwość przygotowania szeregu ćwiczeń, dzięki którym dziecko usprawni aparat artykulacyjny. Poprzez poznawanie i powtarzanie odpowiednich słów, utrwali  poprawną wymowę głosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, w wyrazach i zdaniach. Będzie to miało wpływ również na rozwój słuchu fonemowego, a także doskonalenie analizy i syntezy wzrokowo - słuchowej.

 

To zbiór historyjek obrazkowych przeznaczonych do terapii logopedycznej oraz w zabawach ogólnorozwojowych. Prawidłowy rozwój mowy dziecka z użyciem zestawu gwarantowany.

 

 • Rozwijanie zasobu słownictwa biernego i czynnego

W książeczkach z pakietu znajdziemy opowiadania, które zawierają ogromny zbiór wyrazów związany z ćwiczącymi głoskami. Do każdego tekstu przyporządkowany jest szereg pytań, np. "Co jest na wystawie w księgarni?", "Co się stało z goździkami w wazonie?". Na podstawie wysłuchanej lub przeczytanej opowieści należy udzielić konkretnej odpowiedzi. Zadaniem malucha jest również wytłumaczyć, co oznaczają dane słowa użyte w historyjce, np.  "Co to jest księgarnia?", "Co to jest książeczka?". Należy również nazwać i pokazać grupy elementów występujące na ilustracji, np: osoby, ubrania, rzeczy z metalu. Mnogość wyrazów użyta w każdym z opowiadań wzbogaca słownictwo czynne i bierne dziecka.

 

To zestaw historyjek obrazkowych przeznaczonych do terapii logopedycznej oraz w zabawach ogólnorozwojowych. Pomoc dla logopedy gwarantująca prawidłowy rozwój mowy dziecka.

 

 • Kształtowanie zdolności logicznego, przyczynowo - skutkowego myślenia, rozwój wyobraźni, doskonalenie konstruowania dłuższych wypowiedzi

W pakiecie "Papuga Aga opowiada 1 - 10" znajdziemy historyjki obrazkowe złożone z 4 elementów, które należy poukładać w odpowiedniej kolejności i stworzyć opowiadanie pasujące do przedstawionych ilustracji. W ten sposób rozwijamy u dziecka logiczne myślenie oraz uczymy związku przyczynowo - skutkowego.

 

 • Rozwój wyobraźni, doskonalenie umiejętności konstruowania dłuższych wypowiedzi

Pakiet Historyjki obrazkowe "Papuga Aga opowiada 1 - 10" wykorzystamy do rozwijania wyobraźni. Karty z ilustracjami dają nam duże pole do zabawy. Możemy je mieszać ze sobą, by ćwiczyć głoski z jednej lub wielu grup, biorąc pod uwagę różne kryteria. Do wylosowanej grafiki ułóżcie ciąg dalszy opowiadania lub wymyślcie, co mogło się wydarzyć wcześniej. Podczas tych ćwiczeń dziecko doskonali umiejętność twórczego opowiadania oraz konstruowania dłuższych wypowiedzi.

 

 • Pięknie zdobione historyjki obrazkowe, praktyczne pudełko

Pakiet Historyjki obrazkowe "Papuga Aga opowiada 1 - 10" to niezwykły zestaw posiadający pięknie zdobione historyjki obrazkowe z żywymi kolorami. Każdy obrazek zawiera wiele elementów, w nazwach których występują ćwiczone głoski. Całość możemy zapakować w praktyczne, tekturowe pudełko, które łatwo jest przechowywać lub przewozić.

 

Zbiór opowiadań do rozwoju mowy. Przydatny w każdym gabinecie logopedycznym i do zabaw ogólnorozwojowych.

 

Co zawiera Pakiet papuga aga opowiada?

Zawartość pakietu:

 1. „Papuga Aga opowiada. Część 1 – ś, ź, ź, dź” - 10 historyjek i książeczka

 2. „Papuga Aga opowiada. Część 2 – s, z, c, dz” - 10 historyjek i książeczka 

 3. „Papuga Aga opowiada. Część 3 – sz, ż, cz, dż” - 10 historyjek i książeczka 

 4. „Papuga Aga opowiada. Część 4 – l, li, r” - 10 historyjek i książeczka

 5. „Papuga Aga opowiada. Część 5 – k, ki, g, gi” - 10 historyjek i książeczka  

 6. „Papuga Aga opowiada. Część 6 – f, fi, w, wi” - 10 historyjek i książeczka 

 7. „Papuga Aga opowiada. Część 7 – p, pi, b, bi, m, mi” - 10 historyjek

  i książeczka 

 8. „Papuga Aga opowiada. Część 8 – t, d, n, ń/ni” - 10 historyjek i książeczka 

 9. „Papuga Aga opowiada. Część 9 – Zawody” - 10 historyjek i książeczka

 10. „Papuga Aga opowiada. Część 10 – Pojazdy” - 10 historyjek i książeczka

Zawartość każdego pudełka:

 • 10 historyjek 4-elementowych o wymiarach 110 x 140 mm

 • książeczka - 140 x 110 mm

 • pudełko - 155 x 125 x 43 mm

 

Pakiet producenta Komlogo, z którym rozwiniesz mowę dziecka. Możesz wykorzystać go jako zabawka edukacyjna w domu lub podczas terapii logopedycznej.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

KARTY PRACY - Logopedyczne:

1. W prezencie do produktu otrzymasz ponad 40 logopedycznych kart pracy, stanowiących połączenie ćwiczeń językowych z obrazkowymi. W pakiecie znajduje się 6 zestawów przeznaczonych dla dzieci klas 0-III, są to ćwiczenia:

 • z głoską"ś"
 • z głoską "sz"
 • z głoską "s-sz"
 • z głoską "rz/ż"
 • z głoską "r"
 • z głoską "k"

2. Pakiet zawiera także karty pracy ze zbiorem kilkunastu krótkich rymowanek, połączonych z ilustracją i danymi wyrażeniem dźwiękonaśladowczym. Przeznaczone są dla najmłodszych dzieci oraz dla osób z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, niedosłuchem czy zaburzeniami komunikacyjnymi.

3. W pakiecie znajdziesz także zestaw kart przeznaczonych dla młodzieży oraz dorosłych z afazją. 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

 • Wiek: + 12 miesięcy

 • Skład: karton, papier

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej