ZOOMY 2.0 - ręczny mikroskop cyfrowy

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023044294

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 319,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 359,00 zł

  299,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 359,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 60,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  299,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

B ZOOMY 2.0 - ręczny mikroskop cyfrowy dla dzieci 4 lata+

Ręczny mikroskop cyfrowy to doskonałe narzędzie do prowadzenia obserwacji świata przyrody i własnego ciała. Jest prosty w obsłudze i poręczny. Można dotrzeć nim do trudno dostępnych przedmiotów, by poznać ich budowę.

B ZOOMY 2.0 posiada ręczną regulację powiększenia. W celu wyświetlenia podglądu należy go podłączyć do komputera lub tablicy multimedialnej. Jakość przekazu jest naprawdę imponująca, dzięki czemu uzyskany obraz zachwyci każdego.

Mikroskop cyfrowy posłuży jako pomoc edukacyjna w trakcie lekcji przyrody lub biologii. Rozbudzi funkcje poznawcze młodszych i starszych użytkowników oraz zaspokoi ich ciekawość na temat otaczającego świata. Z tego względu model B ZOOMY 2.0 nadaje się do wykorzystania w placówkach edukacyjnych oraz podczas samodzielnych zabaw w domu. Może posłużyć do indywidualnej obserwacji oraz w pracach grupowych, a dzięki połączeniu z tablicą: do prowadzenia lekcji w całej klasie. Z pewnością urozmaici zajęcia edukacyjne i wpłynie na efektywniejszą naukę użytkowników w każdym wieku.

Mając na wyposażeniu ten model, nie musisz się martwić, że nie wszyscy uczniowie zdążą na lekcji podejść do mikroskopu. Nie ma też konieczności rozkładania pojedynczych egzemplarzy z całym osprzętem i pilnowania ich prawidłowej obsługi. Praca z B ZOOMY 2.0 jest naprawdę prostsza i efektywniejsza!

 

 

 

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Pomaga skoncentrować uwagę

Obserwacja przedmiotów w powiększeniu wymaga od dziecka skoncentrowania się na uwydatnianych szczegółach. Mały obserwator trenuje umiejętność skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na pamięć i efektywne uczenie się.

96-kompatybilny-z-tablica-interaktywna Do użytku z komputerem oraz tablicą interaktywną

Dzięki połączeniu mikroskopu z komputerem, możesz oglądać obserwowane przedmioty na monitorze lub tablicy interaktywnej. Powiększony obraz jest dobrej jakości i wiernie oddaje to, czego nie widać gołym okiem.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Mikroskop nadaje się do pracy z dziećmi od 4. roku życia. Możesz stopniować trudność zabaw i zacząć od obserwacji większych przedmiotów z codziennego życia, jak owoce czy liście.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Pobudza percepcję wzrokową

Obserwacja powiększonych przedmiotów to doskonała stymulacja percepcji wzrokowej. Dziecko trenuje spostrzegawczość oraz umiejętność obserwacji.

57-praca-w-grupie-komunikacja2 Odpowiedni do pracy w grupie

Wspólne obserwacje w gronie koleżanek i kolegów to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności kluczowych, jak współdziałanie i komunikacja.

60-rozwoj-mowy Wpływa na kompetencje językowe

W trakcie obserwacji możesz opowiadać dziecku, co widzi na monitorze. Poszerzysz w ten sposób jego zasób słownictwa i wdrożysz do ich użycia w trakcie samodzielnego budowania wypowiedzi.

 

Dlaczego warto?

 • Funkcje poznawcze: wiedza przyrodnicza

Dzieci są bardzo ciekawe świata i praw nim rządzących. Z chęcią uczą się nowych rzeczy i domagają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Zabawa Mikroskopem cyfrowym B ZOOMY 2.0 daje właśnie taką odpowiedź na temat przyrody oraz własnego ciała. Pod tym cyfrowym urządzeniem możesz obserwować naprawdę wiele przedmiotów. Pokażesz maluchom, jak zbudowane są owoce i warzywa, z czego składa się ich paznokieć lub włos, jaki kształt mają ziarenka piasku lub nasiona itd. Dzięki samodzielnie prowadzonym obserwacjom dziecko zaspokaja naturalną ciekawość oraz zdobywa nową wiedzę o świecie. To zaspokaja jego funkcje poznawcze i rozwija intelektualnie. Starsze dziecko skorzysta w profesjonalny sposób z właściwości mikroskopu. Będzie mogło prowadzić złożone obserwacje, na przykład wzrostu komórek w kiełkującym ziarenku czy na temat budowy ludzkiego naskórka, kropli krwi, owadów itd. Zdobytą wiedzę wykorzysta w szkole na lekcjach przyrody i biologii lub na kołach zainteresowań.

 

 

Najmłodsi wraz z wiekiem doskonalą koncentrowanie uwagi na szczególe. Nie posiadają tej umiejętności od razu, muszą nad nią popracować. Na szczęście takie urządzenia jak Mikroskop cyfrowy pozwalają na usprawnianie tej funkcji i trenowanie skupienia. To pozwala dzieciom lepiej przyswajać wiedzę i rozwijać pamięć operacyjną niezbędną do efektywnego uczenia się. W trakcie obserwacji wybranych przedmiotów, Twoja pociecha musi się po prostu skoncentrować, by właściwie odczytać i zinterpretować obraz. Jest on na tyle ciekawy, że nawet młodsze dzieci nie mają problemu z dłuższym utrzymaniem skupienia.

 

 • Komunikacja: język opisowy

Zabawa Mikroskopem cyfrowym daje przestrzeń do rozwijania kompetencji językowych dziecka. Zdobyta dzięki prowadzeniu obserwacji wiedza w zdecydowany sposób wpływa na rozwój mowy. Poszerza zasób słownictwa małego użytkownika, uczy tworzenia bogatych wypowiedzi o charakterze opisowym. W trakcie obserwacji warto opowiadać dziecku o tym, co widzi na monitorze. Posługuj się różnorodną terminologią określającą kształty, kolory, strukturę i budowę przedmiotów. Tłumacz maluszkowi, co oznaczają użyte pojęcia i zachęcaj do samodzielnego budowania opowieści na ich temat. Dzięki takiej zabawie utrwalisz poznane słownictwo, jednocześnie stymulując pamięć dziecka. Starsi użytkownicy również mogą doskonalić zdolność wypowiadania się na temat swoich obserwacji i prowadzić na przykład tematyczne notatki o obiektach.

 

Zabawa Mikroskopem cyfrowym daje możliwość odpowiedzi na temat przyrody oraz własnego ciała

 

 • Zasoby: pomoc edukacyjna w domu i placówce edukacyjnej

Ręczny mikroskop cyfrowy stanowi doskonałą pomoc edukacyjną w domu oraz w szkołach czy innych placówkach. Zastąpi tradycyjne modele, które są trudniejsze w obsłudze i wymagają specjalistycznych odczynników oraz nadzoru osoby dorosłej. Dzięki temu modelowi zyskujesz pomocne narzędzie do rozbudzania ciekawości najmłodszych użytkowników oraz budowania ich wiedzy o świecie oraz nich samych. Podglądanie przyrody oraz obserwowanie swojego ciała czy innych przedmiotów to czynności, które dają podstawy do nauki poprzez zabawę. Takie połączenie jest znacznie efektywniejsze niż tradycyjne metody, a zdobyta w ten sposób wiedza dłużej zapada w pamięć.

Mikroskop cyfrowy B ZOOMY 2.0 umożliwia stworzenie kącika przyrodniczego lub biologicznego w starszych grupach przedszkolnych a także młodszych i starszych klasach szkół podstawowych. Dzięki niemu możesz zachęcać użytkowników w każdym wieku do prowadzenia obserwacji na lekcjach lub kołach zainteresowań. Taki kącik możesz również stworzyć swojemu dziecku w domu.

Mikroskop cyfrowy nadaje się dla każdego dziecka oraz dla młodzieży. Wystarczy, że dostosujesz poziom obserwacji do wieku użytkownika oraz odpowiednio dobierzesz obiekty.

Model B ZOOMY 2.0 to łatwe w obsłudze i funkcjonalne narzędzie dla każdego. Nie wymaga wiele miejsca i możesz dosięgnąć nim trudno dostępne przedmioty. Jest poręczny i uniwersalny. Zabawa nim to naprawdę ciekawy sposób spędzania wolnego czasu!

Ręczny mikroskop cyfrowy stanowi doskonałą pomoc edukacyjną w domu oraz w szkołach czy innych placówkach.

Dużym atutem Mikroskopu B ZOOMY 2.0 jest stymulacja percepcji wzrokowej. Użycie go zgodnie z przeznaczeniem poprawia zdolność obserwacji oraz spostrzegawczość. W ten sposób urządzenie wspiera pracę mózgu i pozwala mu po prostu szybciej myśleć. Powiększone przedmioty są ciekawe w odbiorze i zachęcają do kolejnych doświadczeń. Pobudzany w ten sposób zmysł wzroku lepiej się rozwija oraz pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną użytkownika.

 


Pomysły na zabawę


 • Co w trawie piszczy? Obserwujemy przyrodę: funkcje poznawcze, rozbudzenie ciekawości, spostrzegawczość, obserwacja

Zbierz w trakcie spaceru źdźbła trawy, liście, kamyki i inne „skarby”. Po powrocie obserwujcie je pod mikroskopem. Zwracaj uwagę dziecka na ich budowę, zachęcając do je do opisu i dzielenia się wrażeniami z obserwacji.

 

 • Co jemy?: percepcja wzrokowa, koncentracja uwagi, język opisowy

Zaproponuj dziecku wybranie produktów na śniadanie lub inny posiłek. Przekrój je lub wyłóż na talerzyk i wspólnie oglądajcie pod mikroskopem. Zachęcaj dziecko do opisywania tego, co widzi. Może nazywać kolory, kształty, konsystencję itp.

 

 • Poznajemy swoje ciało: samoświadomość, funkcje poznawcze, percepcja wzrokowa

Warto z dzieckiem obejrzeć swoje ciało pod mikroskopem, np. włos, paznokieć itp. W trakcie wspólnej obserwacji opowiadaj dziecku, co widzi, by lepiej zrozumiało budowę swojego ciała.

Mikroskop podczas używania go zgodnie z przeznaczeniem poprawia zdolność obserwacji oraz spostrzegawczość twojego dziecka!

 • Obserwujemy i opisujemy: kompetencje językowe, wiedza biologiczna

Mikroskop nadaje się do pracy ze starszymi dziećmi. Podziel je na grupy i każdej przydziel jeden obiekt do obserwacji lub dwa do porównania. Zachęć do zrobienia notatek na temat budowy komórkowej wybranego obiektu lub zestawienia cech w przypadku większej liczby przedmiotów.

 

 • Rysujemy z zoomem: koordynacja wzrokowo-ruchowa, motoryka, spostrzegawczość, koncentracja

Obserwuj z dzieckiem wybrane przedmioty, na przykład liście, płatki kwiatów, owoce. Daj mu kartkę i kredki i poproś o jak najwierniejsze odwzorowanie obrazu z mikroskopu. Zróbcie wspólnie domową wystawę tematyczną.

Mikroskop nadaje się do pracy ze starszymi dziećmi.

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Materiał: plastik

Waga: 0,2 kg

Kolor: niebieski

Wymiary: 6,5 x 6,5 cm

Maksymalne powiększenie: 54 x

Rozdzielczość: 640 x 480 pikseli (UXGA) podczas przesyłania obrazu / 1600 x 1200 pikseli (VGA) podczas robienia zdjęć

Czujnik: VGA CMOS

Oświetlenie: 8 diod LED

Kompatybilność: PC / MAC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej