Złapmy Lwa - japońskie szachy. Pełna drużyna. Gra planszowa

 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 5903228142185
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 135,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  135,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  135,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  147,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (+12,00 zł)
  155,00 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  160,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: eisystem_zl_pd_plan
Dodaj do mojej listy

Gra planszowa Złapmy Lwa - Pełna drużyna jest obrazkową odmianą japońskich szachów Shogi 9x9. Przeznaczona jest dla dzieci od 10 lat. Kształtuje te same umiejętności co tradycyjne europejskie szachy.

Złapmy Lwa. Pełna drużyna. Gra planszowa

Plansza gry ma wymiar 9x9 pól. Do dyspozycji gracza jest 20 zwierzątek (pionków). Gracz porusza się lwem, żyrafą, słoniem, kurczakiem, psem, kotem, dzikiem oraz zającem. Każdy z nich ma określone możliwości ruchu, a po dojściu do obozu przeciwnika (3 ostanie rzędy planszy) prawie każdy z nich będzie zmieniał swoją moc.

Złapmy Lwa. Pełna drużyna rozwija pamięć, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia oraz poprawia koncentrację oraz kształtuje orientację przestrzenną.

Aby łatwiej nauczyć się gry w japońskie szachy każde zwierzątko posiada kropki i strzałki sygnalizujące możliwe kierunki i długości ruchów. Znak kropki pozwala na ruch tylko na dane pole, natomiast w kierunkach oznaczonych strzałką zwierzątka mogą chodzić dowolnie daleko. w zestawie znajduje się również instrukcja przedstawiająca zasady japońskich szachów wraz z przykładami poruszania się po planszy, łapania, ulepszania zwierzątek, itp.

Gra Shogi 9x9 przeznaczona jest dla 2 osób. Z powodzeniem mogą grać w nią również osoby dorosłe. Jedna osoba wybiera obóz nieba, druga obóz lasu. Zadaniem każdego z graczy jest złapanie lwa przeciwnika.
Aby tego dokonać należy odpowiednio poruszać się zwierzątkami i łapać zwierzątka przeciwnika. Złapane zwierzątko można wykorzystać w swojej drużynie - w następnym ruchu można przywrócić je na dowolne wolne miejsce na planszy.
Niewątpliwą zaletą gry jest to, że schwytane zwierzątko nie wypada z gry - można go wtedy użyć we własnej drużynie i stawić w puste pole na planszy. Rozwiązanie to zapewnia wiele zwrotów akcji i wydłuża czas rozgrywki. W zależności od stopnia zaawansowania graczy czas jednej rozgrywki wynosi od 5-30 minut.

Zawartość gry planszowej Złapmy Lwa. Pełna drużyna:

 • Tekturowa plansza 40x40cm
 • 40 drewnianych pionków
 • Książeczka z instrukcją i zasadami gry

 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

07-05-2021
Nauka gryzienia i żucia ma kluczowe znaczenie w rozwoju karmienia. Gryzienie i żucie ma również bardzo duży wpływ na rozwój mowy oraz prawidłową artykulację. Czy wiesz w jaki sposób nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

więcej

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

27-04-2021
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat? Na co się zdecydować, żeby dziecko skorzystało z zabawki, a rodzic nie zbankrutował? Zobacz nasze...

więcej

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

21-04-2021
Wszelkie wyzwania wymagają od nas adaptacyjnej postawy twórczej i kreatywnej, gdyż to ona pomaga nam dokonywać zmian i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Postawę kreatywną powinno rozwijać się już od najmłodszych lat. W jaki sposób można wspierać kreatywność...

więcej