Złap i sortuj - kosmici + KOLOROWANKA

 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Czas na kosmiczną podróż z matematyką! 36 kolorowych potworków wprowadzi Twoje dziecko w świat sortowania, dopasowywania i liczenia. To będzie niezwykła przygoda, podczas której nauka zamieni się w świetną zabawę!


Zestaw Złap i sortuj – kosmici to komplet zabawnych, kolorowych stworków oraz specjalnie zaprojektowane szczypce Tri Grip z wgłębieniami na palce dziecka. Taka budowa szczypiec ma na celu wyrobienie nawyku prawidłowego chwytu, który będzie niezbędny podczas nauki pisania w wieku szkolnym.


Zabawa małymi kosmitami pozytywnie wpłynie nie tylko na rozwój umiejętności matematycznych, będzie również doskonalić motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności percepcyjne.


Zestaw sprawdzi się dla dzieci już od 3 roku życia. Będzie wspaniałą zabawką edukacyjną, którą wykorzystasz w domu, przedszkolu, szkole i świetlicy. Sprawdzi się również podczas zajęć specjalistycznych z terapii ręki.
Podaruj w prezencie te osobliwe potworki i zobacz jak wiele radości przyniosą one dzieciom!

 

 

 

 

106-kreatywnosc2 Kreatywność i wyobraźnia

36 zabawnych kosmitów zawartych w zestawie stworzy wiele pomysłów do kreatywnej zabawy.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała, terapia ręki

Specjalne szczypce Tri Grip zawarte w zestawie służą do rozwoju motoryki małej
i przygotowują do prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Umiejętności matematyczne

Zestaw małych potworków to świetne konkrety do nauki liczenia.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Różnorodne kolory i kształty stworków pobudzają percepcję wzrokową.

64-sortowanie-dopasowywanie3 Sortowanie, dopasowywanie

36 kolorowych potworków wprowadzi Twoje dziecko w świat sortowania
i dopasowywania wg różnorodnych cech.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Umiejętności matematyczne

Dzięki zestawowi z powodzeniem rozwiniesz u dziecka podstawowe umiejętności matematyczne.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój podstawowych umiejętności matematycznych

Dzięki zestawowi Złap i sortuj - kosmici z powodzeniem rozwiniesz u dziecka podstawowe zdolności matematyczne, tj.: sortowanie, układanie i odtwarzanie rytmów, porównywanie, kształtowanie umiejętności liczenia na konkretach, dodawanie i odejmowanie oraz mnożenie i dzielenie. Można ich również z powodzeniem użyć do tworzenia zadań z treścią. Wszystkie te zdolności będą niezbędne podczas nauki w początkowych klasach edukacji dziecka. Działanie na konkretach, jakimi są różnorodne potworki, pozwoli uczyć się poprzez zabawę i zachęci małych matematyków do zdobywania i doskonalenia nowych kompetencji.

 

Dzięki zestawowi Złap i sortuj - kosmici z powodzeniem rozwiniesz u dziecka podstawowe zdolności matematyczne

 

 • Rozwój motoryki małej - chwyt pęsetowy

Zabawa małymi elementami w kształcie kosmitów oraz wykonywanie ruchów angażujących dłonie i palce to świetny trening motoryki małej. Poziom rozwoju motorycznego ma ważny wpływ na wiele elementów życia codziennego malucha, szczególnie w obszarze samodzielności i pokonywania trudności. Dołączone do zestawu specjalne szczypce Tri Grip to przemyślany krok w kierunku rozwijania kluczowych umiejętności szkolnych. Manipulowanie nimi ma na celu naukę odpowiedniego chwytu, który daje podstawę do prawidłowego używania ołówka, kredek, pędzla czy pióra. Dzięki tej zdolności mięśnie dłoni i ręki wolniej się męczą, a pismo jest staranne i dokładne.

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz percepcji wzrokowej

Potworki zostały wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Różnorodne kolory i kształty pobudzają percepcję wzrokową. Jest to zdolność do dostrzegania, rozpoznawania i różnicowania bodźców dostarczanych mózgowi dzięki oczom. Chwytanie zabawnych potworków szczypcami i przenoszenie ich w różne miejsca to wspaniałe ćwiczenie na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.
 

 

 • Sztuka ekspresyjna i projektowanie - zabawa z wyobraźnią, poszerzanie zasobu słownictwa

Śmieszne potworki będą pomocą do rozwijania wyobraźni oraz tworzenia ciekawych historyjek, co pozytywnie wpłynie na doskonalenie umiejętności budowania zdań. Dzięki temu dziecko poszerzy zasób słownictwa. 36 małych kosmitów zawartych w zestawie stworzy wiele pomysłów do kreatywnej zabawy, tworzenia komiksów, stacji kosmicznych lub latających talerzy. Wspólna zabawa pomoże w integracji grupy i zapewni ciekawą rozrywkę w domu, przedszkolu i szkole.

 

Śmieszne potworki będą pomocą do rozwijania wyobraźni oraz tworzenia ciekawych historyjek, co pozytywnie wpłynie na doskonalenie umiejętności budowania zdań.

 


Pomysły na zabawę


 • Kosmiczne liczenie - rozwój podstawowych umiejętności matematycznych

- Sortowanie - za pomocą szczypców Tri-Grip pogrupuj stworki według kolorów, kształtów lub cech charakterystycznych – ilości oczu, nóg, rąk.
- Rytmy - ułóż potworki zgodnie z rozpoczętym wzorem, albo układaj własne rytmy.
- Kształtowanie umiejętności liczenia – policz, ile jest potworków z każdego koloru, następnie tych, które mają troje oczu lub dwoje uszu. Ustaw je w jednej linii
i powiedz, które z kolei są czerwone lub niebieskie. Na koniec policz wszystkie razem.­­­
- Dodawanie i odejmowanie, liczenie na konkretach - wykorzystaj kolorowe stworki jako liczmany do rozwiązywania zadań matematycznych.
- Mnożenie i dzielenie – użyj stworków do nauki mnożenia jako wielokrotność dodawania. Układaj je w rzędach i kolumnach, aby pokazać na czym to mnożenie polega. Kosmici przydadzą się również do dzielenia jako mieszczenie i podział na równoliczne zbiory.
- Układanie i rozwiązywanie prostych zadań z treścią - wymyślaj różne opowiadania, w których potworki będą bohaterami zadania tekstowego. W ten sposób zabawa będzie naturalną formą nauki.

 

Co zawiera?

 • 36 potworków w 6 różnych kształtach i kolorach

 • 1 szczypce Tri Grip

 • przewodnik po ćwiczeniach (37 elementów)

 

Główne informacje

 • Wiek: +3 lata

 • Wyprodukowano zgodnie z najwyższymi standardami.

 • Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Ryzyko zadławienia małymi elementami.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

KOLOROWANKA - Kosmici i kosmos

Kosmiczna kolorowanka dla najmłodszych z prostymi ćwiczeniami.

Otrzymasz ją w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Złap i sortuj - kosmici

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej