Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972123633

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 79,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zgadnij kto to? - Przyjaciele 4+

Podczas rozgrywki zadaniem najmłodszych jest znajdowanie różnic oraz podobieństw, dzięki temu ćwiczą umiejętność sortowania. To z kolei rozwija zdolności obserwacyjne oraz zdolność do dostrzegania szczegółów. Zajęcia z wykorzystaniem gry trenują motorykę małą oraz koordynację ręki z okiem. Te dwie poprawnie ćwiczone umiejętności stanowią bazę do nauki pisania.

Eliminowanie cech niepasujących do wyboru przeciwnika, wyliczanie różnic oraz podobieństw wymaga od użytkownika skupienia. W ten sposób najmłodsi ćwiczą koncentrację uwagi, która umożliwia nam w sprawny sposób wykonywać zadania.

Wspólne gry rodzinne oraz z rówieśnikami pomagają pogłębiać więzi społeczne. Najmłodsi uczą się jak wyrażać swoje emocje, co w konsekwencji doskonali ich zdolności komunikacyjne. Produkt został wykonany z drewna, dzięki temu jest niezwykle trwały i posłuży na wiele lat.

Przeznaczone do użytku dla dzieci od 4 roku życia.

 

 

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Gra zgadnij kto to została wykonana z trwałego materiału jakim jest drewno.

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Terapia ręki

Podczas zabaw z naszym produktem najmłodsi rozwijają zdolności motoryczne: koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz motoryka mała.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Znajdowanie różnic oraz podobieństw wymaga od najmłodszych skupienia, co trenuje koncentrację uwagi.

56-praca-w-grupie-komunikacja Rywalizacja

Podczas wspólnych zabaw najmłodsi uczą się komunikacji oraz zdrowej rywalizacji.

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia.

 

Dlaczego warto?

 • Zabawa ćwiczy zdolności motoryczne

Zabawa w zgadnij kto to pozwala dzieciom, trenować motorykę małą. W ten sposób określa się sprawność palców oraz dłoni. Małe i drobne elementy gry wymagają precyzji układania. Co pozwala najmłodszym ćwiczyć sprawność palców. Manipulowanie elementami, przekładanie itp. to czynności, które stanowią przygotowanie do procesu pisania, usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość. Dodatkowo trenowana jest koordynacja wzrokowo-ruchowa. Maluch musi zauważyć różnice, a następnie wykonać adekwatne ruchy, co wymaga odpowiedniego skupienia.

 

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 

Gra w zgadnij kto to jest świetnym sposobem na rozwinięcie koncentracji uwagi. Podczas zabawy maluch nie tylko musi znajdować różnice i podobieństwa między zwierzątkami. Jego zadaniem jest również zapamiętywanie wymienionych cech przez przeciwnika. Dążyć do rozwiązania i analizować zapamiętane już informacje. Dzięki temu najmłodsi trenują umiejętność skupienia. Muszą wyizolować się na bodźce zewnętrzne i skupić się na grze. Zdolność dłuższego skupienia nie jest wrodzona i należy ją odpowiednio trenować. Poprzez stymulację mózgu i zachęcenie dziecka do wysiłku intelektualnego i skupienia, pobudzasz jego hipokamp, czyli ośrodek głównie odpowiedzialny za pamięć i zdolność uczenia się.

 

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 

Zabawa grą marki Small Foot jest świetna do nauki sortowania. Zadaniem malucha jest znajdowanie różnic oraz podobieństw. Podczas gry dzieci muszą zadać pytania typu: czy dane zwierzątko ma kapelusz, kwiatuszek, okulary, włosy, jakiego jest koloru, czy ma wąsy. Dzięki temu najmłodsi znajdują konkretne cechy, które mogą doprowadzić do odgadnięcia postaci. W ten sposób uczą się dostrzegać szczegóły. To pozwala rozwijać umiejętności obserwacyjne. Taka umiejętność pomaga w matematyce, nauce pisania i czytania oraz w wielu innych dziedzinach.

 

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 

 • Świetne do zajęć w grupie

Wspólne gry z rówieśnikami doskonale wpływają na umiejętności społeczne Twojej pociechy. Dziecko uczy się zasad gry fair-play. Maluchy uczą się zdrowej rywalizacji, konsekwencji, wytrwałości i radzenia sobie z porażkami. Dzięki temu integrują się oraz uspołeczniają, nabywając nowych cech takich jak empatia oraz umiejętność współpracowania. Najmłodsi otwierają się na innych, rośnie ich poczucie wartości oraz pewność siebie. Podczas rywalizacji dzieci poznają sposoby jak radzić sobie z emocjami, zarówno z tymi negatywnymi, jak i pozytywnymi. Przez to uczą się komunikacji oraz stawiania własnych granic. Planowanie rozgrywki oraz chęć ogrania przeciwników w grze to świetny rodzaj rozrywki dla całej rodziny. Pamiętajmy jednak, że to nie wygrana jest najważniejsza, a wspólna, radosna zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci.

 

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 

Co zawiera?

W zestawie znajdują się:

 • 2 tablice,

 • 44 karty z zwierzątkami,

 • 22 karty do zgadywania.

 

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

 

Główne informacje

Wymiary: tablica 30 x 21 x 1 cm.

Wiek: 4+

Materiał: drewno.

Zgadnij kto to? - Przyjaciele

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej