Zestaw System Sensor Pro: Centralka Pro (Windows, Android) + czujnik dotyku + programy

 • 3 900,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 3 900,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  3 900,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  3 900,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  3 900,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  3 900,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
 • Tagi

 • Kod: system_sen_pro
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw System Sensor Pro: Centralka Pro (Windows, Android) + czujnik dotyku + programy

System Sensor to komunikator przeznaczony głównie dla osób niepełnosprawnych, które cierpią na całkowity lub częściowy paraliż kończyn górnych oraz na paraliż połączony z utratą mowy. Urządzenia ułatwiają komunikację z otoczeniem, np. z rodziną lub opiekunem. System umożliwia sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, tabletem, smartfonem, domofonem itp.

Firma System Sensor produkuje polskie akcesoria dla tych, którzy mają problemy z komunikacją. Urządzenia powstają pod okiem osób niepełnosprawnych i są przez nie testowane. Dzięki temu odpowiadają realnie na ich potrzeby i pozwalają im pokonać ograniczenia dysfunkcyjne.

Zestaw System Sensor składa się z Centralki Pro oraz czujnika dotyku. Można nimi sterować za pomocą dedykowanych programów znajdujących się na stronie producenta.

Centralka Pro komunikatora System Sensor zgodna jest z systemem operacyjnym: Windows 7, 8, 10 / Android od wersji 6.0. Komunikator należy podłączyć bezpośrednio do gniazda USB, system jest zasilany z wejścia USB komputera lub z dodatkowego zasilacza USB-DC 5V. Został wyposażony w czujnik dotyku. Mocuje się go w odległości ok 0,5 - 1 cm od dowolnego mięśnia, którym osoba niepełnosprawna będzie sterować.  Przewód od czujnika dotyku nie może leżeć na ciele człowieka oraz w pobliżu przewodów zasilających.

W centralce systemu są wbudowane dwa uniwersalne piloty umożliwiające zaprogramowanie pilota do telewizora i dekodera. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie producenta.

Panel przedni centralki Pro jest wyposażony w czujniki i nadajniki sygnału podczerwieni oraz diodę zieloną LED, która informuje o wysyłaniu lub odbieraniu kodów z pilotów.

Panel boczny Centralki Pro komunikatora jest wyposażony w gniazdo "Gp" typu "Jack", które służy do podłączenia zewnętrznego urządzenia, np. dzwonka, domofonu.
Pamiętając o bezpieczeństwie, do gniazda "Gp" centralki nie wolno podłączać większego napięcia niż DC 24V. 

Na panelu tylnym centralki Pro znajduje się gniazdo USB do podłączenia urządzenia pod komputer. Po poprawnym zainstalowaniu oprogramowania lub aplikacji, centralka skomunikuje się z Systemem Sensor i zostanie wyświetlony wybrany port.

Tylny panel komunikatora zawiera wyświetlacz LED. Na nim użytkownik odczyta informację o aktualnym statusie programu (włączony, wyłączony, brak komunikacji). Tutaj również jest umieszczone gniazdo do zwykłego przełącznika, np. BigSwitch Twist.

Czujnik dotyku to bardzo masywne i wykonane z drutu miedzianego 2,5 mm2 urządzenie. Jest odporny na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, więc odpowiednio użytkowany posłuży bardzo długo. Wystający odizolowany drut miedziany jest elementem czujnika dotyku i ten fragment należy dotykać ciałem, by wywołać reakcję systemu i sterować wybranymi urządzeniami. Montuje się go za pomocą wtyku Jack.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Program komunikatora System Sensor Pic jest odpowiedni pod system operacyjny Windows 7, 8, 10/ Android od wersji 6.0

Program komunikatora System Sensor Pic to zupełnie innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Nadaje się do użytku w systemach operacyjnych Windows oraz Android, więc umożliwia wszechstronne zastosowanie. Działa w połączeniu z Centralką Pro znajdującą się w Zestawie System Sensor (można go także używać z centralką Mini). Wyposażony został w wirtualne karty i tablice. Można je konfigurować w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Istnieje możliwość zdalnej konfiguracji programu przez producenta.

 

 • Program komunikatora System Sensor Y jest odpowiedni pod system operacyjny Windows 7, 8, 10

Program komunikatora System Sensor Y to również innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Jest kompatybilny z systemem Windows 7, 8, 10. Komunikator został wyposażony w wirtualne tablice oraz karty. Można je konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych, podobnie jak w programie komunikatora System Sensor Pic. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik posiada nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu komunikatora.

Istnieje możliwość zdalnej konfiguracji programu przez producenta komunikatora. Do programu można podłączyć centralkę Pro lub centralkę Mini.

 

 • Ułatwia komunikację wybranej grupie osób niepełnosprawnych

Zestaw System Sensor ułatwia komunikację osobom niepełnosprawnym z otoczeniem: rodziną, opiekunami, przyjaciółmi. O możliwości zastosowania zestawu System Sensor decydują następujące czynniki:

- możliwości motoryczne: do posługiwania się zestawem konieczna jest co najmniej jedna ruchoma część ciała bądź twarzy, którą użytkownik może poruszać w sposób kontrolowany. System wykrywa ruch niemal każdej części ciała, np. ust, ręki, palca.

- możliwości wzrokowe: użytkownik musi być w stanie zobaczyć litery i symbole na monitorze komputera oraz skupić wzrok w jednym miejscu. Rozmiar czcionki na ekranie zależy od parametrów systemu operacyjnego komputera oraz od rozmiarów monitora. W przypadku osób z bardzo słabym wzrokiem można posiłkować się większym monitorem lub nawet telewizorem.

- możliwości intelektualne: konieczność czytania i pisania oraz dokonywania odpowiedniego wyboru na kartach i tablicach.

 

 • 3 tryby pracy

Zestaw System Sensor pracuje w 3 trybach: z komputerem, bez komputera, z telefonem/tabletem.

Tryb z komputerem umożliwia sterowanie centralką tylko przez aplikację programu System Sensor.

Praca bez komputera, to tryb pilota uniwersalnego. Służy on do sterowania odbiornikiem TV, dekoderem itp. Można nim włączać alarm, dodatkowy dzwonek, domofon itp.

Tryb trzeci umożliwia pracę z telefonem lub tabletem. Należy te urządzenia podłączyć za pomocą przewodu USB - Micro USB.

Szczegółowy opis wszystkich trybów znajduje się w instrukcji na stronie producenta.

Uwaga!

Komunikator można użyć jako alarm i do tego celu nie musi być podłączony do komputera. Alarm włączy się, kiedy osoba niepełnosprawna przytrzyma czujnik dotyku na okres 3 sekund.

 

 • Prosta i intuicyjna obsługa

Zestaw do alternatywnej komunikacji jest łatwy w obsłudze. Dostępne w zakładce producenta programy montuje się i obsługuje w sposób intuicyjny. Sam montaż akcesoriów opiera się na znanych wtyczkach USB i Jack, więc Zestaw System Sensor jest kompatybilny z wieloma urządzeniami. Dzięki temu osoba niepełnosprawna nie musi kupować dodatkowych sprzętów, przełączek czy zasilaczy, lecz może wykorzystać swój komputer czy telefon.

 

Co zawiera?

 • program System Sensor Y / Windows

 • program System Sensor Pic / Windows

 • program System Sensor Pic / Android

 • program System Sensor Kostka / Windows

 • program System Sensor Gry / Windows (program do pobrania ze strony www.systemsensor.pl zakładka: PLIKI)

 • centralka Pro system operacyjny Windows / Android

 • czujnik dotyku

 

Główne informacje

Centralka komunikatora System Sensor zgodna z systemem operacyjnym: Windows 7, 8, 10 oraz Android od wersji 6.0

Istnieje możliwość sterowanie wzrokiem za pomocą kamery lub czujnika gałki oka Tobii Eye Tracker 5

Pracując z pilotem do Centralki Pro należy się upewnić, czy w pomieszczeniu nie znajdują się inne urządzenia na podczerwień, gdyż mogą zakłócać jego działanie.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej