Zestaw System Sensor Mini: Centralka Mini (Windows) + czujnik dotyku + programy

 • 3 400,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 3 400,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  3 400,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  3 400,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  3 400,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (bezpłatnie)
  3 400,00 zł Firma kurierska (bezpłatnie)
 • Tagi

 • Kod: system_sen_cent_mini
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Firma System Sensor to polski producent akcesoriów dla tych, którzy mają problemy z komunikacją. Urządzenia powstają pod okiem osób niepełnosprawnych i są przez nie testowane. Dzięki temu odpowiadają realnie na ich potrzeby i pozwalają im pokonać ograniczenia dysfunkcyjne.

System Sensor to komunikator przeznaczony głównie dla osób niepełnosprawnych niemówiących, które cierpią na całkowity lub częściowy paraliż kończyn górnych, np. z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym itp.

Urządzenia ułatwiają komunikację z otoczeniem, np. z rodziną lub opiekunem. System umożliwia sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, smartfonem za pomocą wzroku.* Doskonale zastępuje standardową klawiaturę i myszkę. Urządzenie doskonale sprawdzi się dla osób, które poprzez precyzyjny ruch gałki oka będą mogły sterować komputerem. W przypadku tylko nieznacznych ruchów gałką oka należy wybrać System Sensor Cam Mini.

Centralkę Mini należy podłączyć do komputera za pomocą USB i skonfigurować z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10. Po zainstalowaniu oprogramowania komunikatora użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji: licencja bezterminowa, obsługa komputera. Centralkę Mini ładuje się kablem USB.

Czujnik dotyku to urządzenie bardzo masywne, wykonane z drutu miedzianego 2,5 mm2. Odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, więc odpowiednio użytkowane posłuży bardzo długo. Wystający odizolowany drut miedziany jest elementem czujnika dotyku i ten fragment należy dotykać ciałem, by wywołać reakcję systemu i sterować wybranymi urządzeniami. Montuje się go za pomocą wtyku Jack.

*obsługa wzrokiem wymaga posiadania czujnika gałki oka, który nie znajduje się w zestawie. Wersję z czujnikiem gałki oka znajdziesz tutaj.

 

 

 

6-dostosowany-do-osob-niepelnosprawnych Dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Zestaw przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych niemówiących, które cierpią na całkowity lub częściowy paraliż kończyn górnych.

60-rozwoj-mowy Ułatwia komunikację

Urządzenia ułatwiają komunikację z otoczeniem. Świetnie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Zestaw jest łatwy w obsłudze. Programy montuje się i obsługuje w sposób intuicyjny, a sam montaż akcesoriów opiera się na znanych wtyczkach USB i Jack.

 

Dlaczego warto?

 • Program komunikatora System Sensor Pic z centralką Mini jest odpowiedni pod system operacyjny Windows 7, 8, 10

Program komunikatora System Sensor Pic to zupełnie innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Nadaje się do użytku w systemach operacyjnych Windows, więc umożliwia wszechstronne zastosowanie. Działa w połączeniu z Centralką Mini znajdującą się w Zestawie System Sensor (można go także używać z centralką Pro). Wyposażony został w wirtualne karty i tablice. Można je konfigurować w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Korzystanie z komputera i obsługa jego programów są ograniczone do funkcji programu. Dostępne plansze i tablice, po których porusza się użytkownik, pozwalają na prostą komunikację ze światem. Dodatkowo ten system może pełnić funkcję uniwersalnego pilota na podczerwień, którym obsługuje się telewizor, dekoder, klimatyzację itp.

Istnieje możliwość zdalnej konfiguracji programu przez producenta.

 

 • Program komunikatora System Sensor Y jest odpowiedni pod system operacyjny Windows 7, 8, 10

Program komunikatora System Sensor Y to również innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Jest kompatybilny z systemem Windows 7, 8, 10. Komunikator został wyposażony w wirtualne tablice oraz karty. Można je konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych, podobnie jak w programie komunikatora System Sensor Pic. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik posiada nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu komunikatora.

Istnieje możliwość zdalnej konfiguracji programu przez producenta komunikatora. Do programu można podłączyć centralkę Pro lub centralkę Mini.

Umożliwia obsługę programu za pomocą czujnika dotyku będącego w zestawie i nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek sprawności lub wysiłku fizycznego.

 

 • Ułatwia komunikację wybranej grupie osób niepełnosprawnych

Zestaw System Sensor ułatwia komunikację osobom niepełnosprawnym z otoczeniem: rodziną, opiekunami, przyjaciółmi. O możliwości zastosowania zestawu System Sensor decydują następujące czynniki:

- możliwości motoryczne (przy czujniku dotyku): do posługiwania się zestawem konieczna jest co najmniej jedna ruchoma część ciała bądź twarzy, którą użytkownik może poruszać w sposób kontrolowany. System wykrywa ruch niemal każdej części ciała, np. ust, ręki, palca.

- możliwości wzrokowe: użytkownik musi być w stanie zobaczyć litery i symbole na monitorze komputera oraz skupić wzrok w jednym miejscu. Rozmiar czcionki na ekranie zależy od parametrów systemu operacyjnego komputera oraz od rozmiarów monitora. W przypadku osób z bardzo słabym wzrokiem można posiłkować się większym monitorem lub nawet telewizorem. W wypadku korzystania z systemu Cam, czyli czujnika gałki oka konieczne są precyzyjne ruchy gałki ocznej do sterowania komputerem.

- możliwości intelektualne: konieczność czytania i pisania oraz dokonywania odpowiedniego wyboru na kartach i tablicach.

 

 • Prosta i intuicyjna obsługa

Zestaw do alternatywnej komunikacji jest łatwy w obsłudze. Dostępne w zakładce producenta programy montuje się i obsługuje w sposób intuicyjny. Sam montaż akcesoriów opiera się na znanych wtyczkach USB i Jack.

Dodatkowo centralka Mini komunikatora System Sensor Pic posiada uniwersalny pilot składający się z 84 przycisków, a każdy przycisk umożliwia zapisanie sygnału podczerwieni z dowolnego pilota.

Uwaga! Komunikator można użyć jako alarm i do tego celu nie musi być podłączony do komputera. Alarm włączy się, kiedy osoba niepełnosprawna przytrzyma czujnik dotyku na okres 3 sekund.

 

Co zawiera?

 • programy: System Sensor Pic/ Windows

 • program System Sensor Y / Windows,

 • program System Sensor Kostka / Windows,

 • program System Sensor Gry / Windows,

  (programy do pobrania ze strony www.systemsensor.pl zakładka PLIKI)

 • centralka System Sensor Mini/ Windows

 • czujnik dotyku

 

Główne informacje

Program System Sensor Pic kompatybilny jest z systemem Windows 7,8,10

Chcąc obsługiwać program System Sensor Pic ze smartfonem i programem operacyjnym Android, konieczne jest skorzystanie z centralki PRO.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej