Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 5055506410421

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 79,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł

  64,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 79,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 15,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 79,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  79,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Sprawdzi się w przedszkolach oraz w nauce  pierwszoklasistów.

W zestawie znajduje się 40 puzzli, z których można ułożyć 20 działań matematycznych. Na każde z nich składają się dwa puzzle: na pierwszym jest działanie złożone z cyfr, znaku dodawania i odejmowania oraz „=”, a na drugim puzzlu, który trzeba dopasować do pierwszego, znajduje się wynik będący odpowiednią sumą lub różnicą.

Młodsze dzieci, które jeszcze nie potrafią liczyć, mogą kierować się kolorami, a także kształtem puzzli.  W takich zabawach, dzięki włączeniu się pamięci wzrokowej, dziecko zaczyna zapoznawać się z działaniami matematycznymi. Oprócz nauki dodawania i odejmowania od 0 do 10 zestaw puzzli Numberblocks pozwala ćwiczyć też motorykę małą. Chwytanie elementów i dopasowywanie ich do siebie ćwiczy sprawność palców, a także koordynację oko-ręka.

Zestaw został bardzo ciekawie przemyślany, gdyż dziecko samodzielnie może ocenić, czy dobrze ułożyło działania matematyczne. Jest to możliwe dzięki temu, że puzzle dla każdego działania mają inny kształt i inne ułożenie łącznika. Dzięki temu już przy próbie połączenia puzzli dziecko widzi, czy otrzymało prawidłowy wynik dodawania lub odejmowania. Gdy przedszkolak dobrze się przyjrzy, może zauważyć, że druga część puzzla jest kolorystycznym przedłużeniem pierwszej. Ta cecha kompletu Numberblocks doskonali spostrzegawczość i percepcję wzrokową. Zestaw jest kolorowy, a na puzzlach, oprócz działań i cyfr będących wynikiem, znajdują się także bajkowe postacie. Całość nawiązuje do internetowych gier CBeebies, co dodatkowo zachęca do zabawy.

 

Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 r.ż.

Puzzle przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Dodawanie i odejmowanie

Układając Puzzle do nauki liczenia Numberblocks, dziecko uczy się działań z dodawaniem i odejmowaniem do 10.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Układanie puzzli do nauki liczenia jest także ćwiczeniem motoryki małej. Chwytanie w ręce elementów i składanie ich ze sobą doskonali sprawność palców, co przyda się podczas prac plastycznych, czynności codziennych i pisania.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Koordynacja oko-ręka

Układanie puzzli doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

63-sortowanie-dopasowywanie Dopasowywanie

Dobór odpowiedniego wyniku do działania dodawania i odejmowania w formie puzzli to ciekawy sposób na łączenie matematyki z umiejętnością dopasowywania kształtów.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka dodawania i odejmowania

Umieszczone na puzzlach działania dodawania i odejmowania umożliwiają ćwiczenia pierwszych rachunków matematycznych w formie zabawy. Dzięki temu, że w razie pomyłki nie da się połączyć puzzli, gdyż nie pasują do siebie, dziecko od razu może ocenić prawidłowość swoich obliczeń.

 

 • Ćwiczenia motoryki małej

Różne kształty części łączących puzzle, sięganie po każdy element i dopasowywanie do siebie działania z wynikiem to równocześnie dobre ćwiczenie ręki. Sprawność chwytu i palców przyda się w nauce pisania i w wielu czynnościach codziennych, przedszkolnych i szkolnych.

 

 • Trening koordynacji oko-ręka i spostrzegawczości

Wyszukiwanie odpowiedniego elementu z rozsypanki puzzli to sposób na doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Współdziałanie wzroku z ruchem ręki w zabawie puzzlami Numberblocks jest dodatkowo wzmocnione oceną, czy części pasują do siebie. Dla wzroku jest to potrójny bodziec: dziecko szuka właściwej liczby, kształtu łącznika i koloru elementu. Takie czynności są korzystne w usprawnianiu percepcji wzrokowej. Z kolei wypatrywanie właściwego elementu spośród 40 części zestawu trenuje spostrzegawczość.

 

 • Pamięć wzrokowa – baza do dalszej nauki

Układając działania podczas zabawy puzzlami Numberblocks, dziecko zaczyna wzrokowo zapamiętywać wynik dodawania i odejmowania od 0 do 10. Ćwiczenie pamięci wzrokowej jest bardzo korzystne, gdyż zdolność ta przydaje się na dalszych etapach nauki.

 

Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks

 


Pomysły na zabawę


 • Przedstawianie działań na kwadratach z papieru – utrwalanie umiejętności dodawania i odejmowania

Dziecko w pierwszej kolejności układa działanie za pomocą puzzli, a następnie próbuje to samo zobrazować papierowymi prostokątami. Układanki z prostokątów może umieszczać tuż pod działaniami z puzzli, wzorując się na postaciach widocznych na puzzlach.

 

 • Sortowanie elementów, a następnie dopasowywanie działań do wyników – rozwój percepcji wzrokowej, nauka dodawania i odejmowania

Z rozsypanki 40 elementów dziecko w pierwszej kolejności oddziela pierwszą część działania i wyniki. Mając w ten sposób podzielone puzzle, można przejść do układania działań. Młodsze dzieci mogą dobierać elementy i dopasowywać. Starsze przedszkolaki i pierwszoklasiści układają po jednej stronie działania, a następnie, przed dopasowaniem puzzla podają głośno prawidłowy wynik dodawania lub odejmowania. Następnie szukają puzzla z takim wynikiem i sprawdzają, czy obliczenia poszły prawidłowo.  

 

Co zawiera?

 • 20 dwuczęściowych puzzli (łącznie 40 elementów)

 

Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymujesz w prezencie 24 karty pracy z ćwiczeniami utrwalającymi cyfry w zakresie od 0-9 oraz liczbę 10. 

Karty pracy zapewniają interaktywny sposób nauki, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w procesie poznawania cyfr. Ćwiczenia obejmują różne zadania, takie jak dopasowywanie cyfr do odpowiednich ilości, śledzenie kształtu cyfr za pomocą ołówka, czy też kolorowanie odpowiedniej liczby kształtów.

Te karty pracy nie tylko pomogą w utrwaleniu cyfr i liczb, ale także rozwiną umiejętności grafomotoryczne dziecka, co jest ważne dla jego ogólnego rozwoju. Dodatkowo, karty pracy mogą być wykorzystane jako narzędzie do zabawy i nauki w domu, szkole lub w innych miejscach.

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary puzzla złożonego z 2 części: 15 cm x 10 cm

 

Zestaw puzzli do nauki liczenia Numberblocks

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej