Zestaw liter dotykowych (litery sensoryczne)

 • 84,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 99,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  99,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Nauka alfabetu czy pisania pierwszych liter jest ważną umiejętnością każdego dziecka. Na pierwszy rzut oka może nas przerażać. Jest jednak sposób, aby uczyć się rozpoznawania, wymawiania i pisania liter w trakcie ciekawych zabaw. Twoje dziecko nawet nie zorientuje się, że uczy się nowych umiejętności.

Zestaw 26 dotykowych liter oferuje zabawny i dotykowy sposób rozpoznawania i „tworzenia” pierwszych liter. Dziecko za pomocą paluszka śledzi znaki znajdujące się na każdej z liter. Zabawę zaczyna od kropki, która wskazuje miejsce rozpoczęcia. Dziecko podąża paluszkiem po strzałeczkach umieszczonych na każdej literze i poznaje sposób, w jaki należy ją zapisywać. Kierunek strzałek przekazuje też informacje o błędnym zapisie - jeśli paluszek dziecka odczuwa większy opór, to jest to wskazówka, że podąża w złym kierunku. Maluch w łatwy sposób może sam korygować swoje błędy.

Zestaw liter sensorycznych to nie tylko ciekawa pomoc dydaktyczna, ale także pomoc terapeutyczna do zabaw sensorycznych z wykorzystaniem piasku czy wody. Z pomocą dotykowych liter można zorganizować wiele aktywności rozwijających zmysł dotyku oraz percepcję wzrokową

 

 

 

Dlaczego warto wybrać litery sensoryczne?

 • Pomoc edukacyjna do nauki rozpoznawania, nazywania i pisania liter

Zestaw 26 literek występujących w kolorze niebieskim i pomarańczowym to świetna pomoc do nauki rozpoznawani i pisania dla każdego dziecka od 4 roku życia. Dla ułatwienia spółgłoski mają kolor niebieski, a samogłoski pomarańczowy.

Wprowadzaj podstawową wiedzę w trakcie ciekawej zabawy. Twoje dziecko nawet nie zorientuje się, że właśnie uczy się jednej z najważniejszych umiejętności życiowych. Zapoznanie się z brzmieniem i wyglądem każdej litery podczas codziennych zabaw, ułatwi dziecku naukę pisania i czytania w późniejszych etapach nauki.

 • Litery sensoryczne to ciekawa pomoc terapeutyczna do zabaw sensorycznych

Mogłoby się wydawać, że korzyści płynące z zabawy literami dotykowymi kończą się na nauce liter i pisania. Ale ten produkt jest zupełnie inny. Z odrobiną kreatywności zamienisz go w niekończącą się przygodę pełną doznań sensorycznych dla swojego dziecka. Tu mamy naukę i integrację sensoryczną w tym samym czasie.

 

Jakie zabawy sensoryczne można zorganizować z zestawem liter dotykowych?

 1. Schowaj litery w piasku, niech dziecko za pomocą zmysłu wzroku i dotyku spróbuje znaleźć wszystkie ukryte literki. Wyjmując każdą możesz go poprosić o wymówienie każdej znalezionej litery. Oczywiście o ile dziecko już je poznało.
 2. Aby utrudnić odrobinę powyższą zabawę, możesz prosić o odszukanie konkretnej litery np. b lub c.
 3. Można pójść o krok dalej i zasłonić dziecku oczy. Teraz korzystając wyłączenie ze zmysłu dotyku dziecko próbuje zidentyfikować i nazwać każdy odszukany element.
 4. Piasek możesz zamienić na ryż, piankę do golenia lub kuleczki. Dzięki temu dostarczysz dziecku nowych wrażeń sensorycznych.
 5. A co powiesz na próbę odtworzenia kształtu każdej literki na tacce wypełnionej piaskiem? Malowanie palcem po piasku to świetne ćwiczenie grafomotoryczne i nauka w jednym.

 

 • Możliwość samokontroli błędów

Każda litera z zestawu oznaczona jest kropką i strzałkami. Dziecko za pomocą paluszka odnajduje kropkę – ona wyznacza początek każdej literki. Następnie podążamy paluszkiem po strzałeczkach umieszczonych na każdej literze i poznajemy sposób, w jaki należy ją zapisywać.

Kierunek strzałek pozwala jednocześnie kontrolować poprawność zapisu i umożliwia samokontrolę. Jeśli paluszek dziecka odczuwa większy opór, to jest to wskazówka, że podąża w złym kierunku. Maluch w łatwy sposób może sam korygować swoje błędy.

 

 • Wykonane z trwałego materiału i dopasowane rozmiarem do dziecięcych rączek

Litery sensoryczne wykonano z tworzywa sztucznego dzięki temu łatwo wykorzystamy je w tzw. brudnych zabawach. Woda czy piasek to nie problem. Po zabawie wystarczy umyć zestaw i cieszyć się nim ponownie. Każda literka ma taki rozmiar, że swobodnie mieści się w dziecięcych rączkach, to także ułatwi dziecku zabawę.

 

Co zawiera?

26 literek sensorycznych występujących w kolorze niebieskim i pomarańczowym.

 

Główne informacje - litery sensoryczne

Wiek: +4 lata

Rozmiar największej litery:10cm x 7cm

W zestawie znajdują się litery: a, b, c, d, e, f, g, h, i , j, k, l, m, n, o, p, q, r, s, t, u, v, w, x, y, z

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej