Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: IXION

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 170,00 zł

  162,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 170,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 8,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 177,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  177,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni to zabawka zarówno dla młodszych oraz starszych dzieci, jak i młodzieży czy dorosłych. Można ją wykorzystać jako pomoc terapeutyczną do stymulowania i integracji zmysłów, trenowania koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz gimnastyki korekcyjnej. Posłuży jako ścieżka sensoryczna, tor przeszkód, gra ruchowa i zręcznościowa. Gwarantuje użytkownikom wiele radości i nowych wyzwań.

Rozwój fizyczny odgrywa ważną rolę w życiu człowieka, dlatego warto od najmłodszych lat kształtować pozytywne nawyki z nim związane. Jednym z nich jest ruszanie się. Z Zestawem kolorowych sensorycznych stóp i dłoni rodzice mają ułatwione zadanie. Zabawka wspomaga mięśnie ciała, zręczność oraz zwinność i pozwala na trenowanie motoryki dużej.

Zestaw nadaje się do rozłożenia w domu oraz na zewnątrz, umożliwiając ruch na świeżym powietrzu. Wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie rwie się i jest wytrzymałe na uszkodzenia. Łatwo utrzymać je w czystości, dzięki czemu Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni to zabawka na długie lata. Posłuży zarówno do użytku indywidualnego, jak i grupowego. Urozmaici wyposażenie żłobka, przedszkola czy sali gimnastycznej w szkole.

 

 

 

Dlaczego warto?

Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni dostarcza dziecku wiele możliwości aktywności ruchowej. Dzięki wszechstronnym zastosowaniom może służyć jako gra ruchowa i zręcznościowa, ścieżka zdrowia oraz ścieżka sensoryczna dla maluchów. Bawiąc się, mogą na różne sposoby dotykać dłońmi i stopami elementów zestawu oraz trenować mięśnie całego ciała. Poprzez te czynności doskonalą zwinność oraz motorykę dużą. Wiążą się one z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie oraz z całościowym rozwojem dziecka.  Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.

Elementy zestawu to doskonałe narzędzia do ćwiczenia równowagi. Najmłodsi, balansując całym ciałem w trakcie przyjmowania różnych pozycji na dłoniach i stopach, uczą się płynności ruchów oraz przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Są sprawniejsi fizycznie, szybciej opanowują jazdę na rowerze, rolkach i łyżwach.  

Możesz zachęcać małych użytkowników do chodzenia po kolorowych elementach według wybranego klucza (np. koloru czy kształtu), przeskakiwania (np. na jednej nodze) lub angażowania do zabawy dłoni. Dzięki temu dziecko doskonali koordynację całego ciała oraz współpracę ręka-oko. Prawidłowo wykształcone odpowiadają za zręczność i zwinność najmłodszych oraz usprawniają naukę czytania i pisania. 

Pokonując ścieżkę lub tor przeszkód z Zestawu kolorowych sensorycznych stóp i dłoni, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Zabawy ruchowe wspomagają układ przedsionkowy. Dzięki temu, że rozwija się on bez zakłóceń, dziecko łatwiej orientuje się w kierunkach prawo-lewo i ma lepiej wykształconą wyobraźnię przestrzenną. Balansowanie ciałem pomaga w wytwarzaniu się nowych połączeń neuronowych a dzięki temu pozytywnie wpływa na inteligencję.

 

To doskonały zestaw do ćwiczenia motoryki. Składa się z kolorowych sensorycznych stóp i kolorowych sensorycznych dłoni. Idealny jako wyposażenie przedszkola oraz jako zabawka sensoryczna do domu.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok, integracja zmysłów

Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni daje okazję do stymulowania czucia głębokiego i powierzchownego. Jego elementy pokryte są wypustkami, które uruchamiają receptory dotyku w kończynach dolnych i górnych. Dostarczając dziecku wrażeń sensorycznych, pozwalasz na harmonijny odbiór bodźców, przetwarzanie ich i organizowanie zgodnie z potrzebami. Niezwykle ważne jest, by dbać o układ sensoryczny od pierwszych tygodni życia, gdyż to właśnie dzięki zmysłom najmłodsi poznają otaczający je świat.

Poprzez usprawnianie czucia głębokiego dziecko lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną. Dodatkowo ten zmysł odpowiada za koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

Dostarczając wrażeń zmysłowych receptorom dotyku powierzchownego znajdujących się w tym wypadku na stopach i dłoniach, dziecko uczy się właściwie reagować na zimno, ciepło lub ból. Układ ten ma wpływ na poznawanie swojego ciała, różnicowanie bodźców zmysłowych oraz rozwój emocjonalny dziecka.

Jak pobudzać czucie głębokie u dziecka przy pomocy Zestawu kolorowych sensorycznych stóp i dłoni? Wystarczy, że pozwolisz chodzić po jego elementach boso lub w cienkich skarpetkach. Możesz zbudować typową ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaj do tego elementy zestawu. Rozłóż je na podłodze, dywanie lub na trawie i piasku. Przeplatając je ze sobą, dostarczysz stopom malucha różnorodnych bodźców, stymulując receptory do ich odbioru. Tę samą zabawę możesz powtórzyć w formie gry ruchowej i angażować dłonie dziecka lub masować go elementami zestawu.

Oddziaływania sensoryczne na stopy dziecka mają właściwości zdrowotne. Jeśli chcesz, by dziecko trenowało przyjmowanie właściwej pozycji ciała, nie miało wad postawy oraz płaskostopia, zachęcaj je do zabawy na ścieżce sensorycznej z elementów Zestawu stóp i dłoni.

Ścieżka sensoryczna może być wykorzystywana w domu do indywidualnych ćwiczeń dziecka lub zabawy z rodzeństwem oraz przyjaciółmi. Świetnie sprawdzi się w gabinetach specjalistów od terapii SI lub gimnastyki korekcyjnej.

Zestaw kolorowych sensorycznych stóp i dłoni to również stymulacja wzroku maluszka. Dzięki różnobarwnym elementom zabawka angażuje jego receptory oraz usprawnia pamięć wzrokową.

Gdy najmłodsi chodzą po ścieżce sensorycznej lub wykorzystują ją do gier ruchowych, integrują zmysły. Jest to bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego.

 

Zestaw, z którego użyciem dzieci będą ćwiczyły motorykę duża, usprawnią ruch i równowagę. Idealna zabawka sensoryczna do przedszkola czy gabinetu terapeutycznego.

 

 • Funkcja poznawcza: kolory

Elementy Zestawu wykorzystasz jako zabawkę do nauki nazw kolorów. Dzięki ich różnorodności najmłodsi poznają zarówno barwy podstawowe, jak i pochodne.

Graj z dzieckiem według własnego pomysłu. Możecie wybrać „swoje” kolory stóp i dłoni, po których będziecie się poruszać. Zachęcaj do segregowania elementów zgodnie z ich barwami. To dodatkowo wpłynie pozytywnie na koncentrację uwagi i spostrzegawczość dziecka.

Jeśli poszukujesz gry ruchowej, która ma właściwości dydaktyczne, Zestaw z sensorycznymi stopami i dłońmi jest idealnym wyborem. Możesz w formie zabawy zapoznać dziecko z kolorami oraz utrwalać ich nazwy.

 

Zestaw obejmujący kolorowe sensoryczne dłonie i kolorowe sensoryczne stopy. Doskonały do zabaw na dworze czy w przedszkolu. Zabawka sensoryczna, która szybko się nie znudzi.

 

Co zawiera?

Produkty wchodzące w skład zestawu:

 1. Kolorowe sensoryczne stopy

 2. Kolorowe sensoryczne dłonie,

Łącznie zawierają one: 

 • 24 elementy: 12 stóp, 12 dłoni. 

Zestaw 12 sensorycznych stóp i 12 sensorycznych dłoni. Idealne do rozwoju motoryki, usprawnienia sprawności fizycznej i ćwiczenia równowagi. Zabawka sensoryczna, która pokocha każde dziecko.

Główne informacje

 • Wiek: 18 miesięcy+

 • Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 • Każda dłoń ma ok. 14,5 x 14,5 cm

 • Każda stopa ma około 20 x 10 cm.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej