Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138825826
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 139,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 150,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  150,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw do rozpoznawania emocji to narzędzie do wykorzystania przez rodziców oraz specjalistów z dziedziny psychologii i terapii. Można z niego korzystać w zabawie z młodszymi i starszymi dziećmi oraz w terapii z dorosłymi, gdyż wspomaga rozwój emocjonalny na każdym etapie. Przeznaczony jest do pracy indywidualnej oraz grupowej.

Użyj luster do obserwacji swoich emocji przez najmłodszych lub naśladowania uczuć ukazanych na 13 twarzach. Wykorzystując je w zabawie z dzieckiem, wspomagasz jego rozwój emocjonalny oraz samoświadomość. Zestaw do nauki rozpoznawania emocji to zabawka edukacyjna, dzięki której dziecko nabywa umiejętność wyrażania emocji, mówienia o nich oraz zdolności obserwacji.

Znajdujący się w zestawie przewodnik dla nauczyciela występuje również w formie cyfrowej. Praca z nim pozwoli Ci ukierunkować zabawę z dzieckiem. Wykorzystaj go, by zachęcić je do opisania swoich uczuć. Moderuj rozmowę tak, by skłonić je do refleksji na temat emocji i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków. Dzięki temu dzieci będą mogły lepiej rozumieć, jak czują się one same i inni ludzie.

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga odczytać, nazwać i zrozumieć emocje

Najmłodsi wyrażają emocje w niekontrolowany sposób, gdyż nie potrafią inaczej. Rolą dorosłych jest nauczenie ich takiego sposobu ekspresji, który będzie adekwatny do sytuacji i bodźca. 

Wykorzystaj twarze do nauki odczytywania emocji. Pokaż dziecku gotowe szablony i daj mu lustrzaną twarz, by mogło w niej obserwować siebie. Zachęć do nazwania tego, co widzi. Dziecko może opisać wygląd ilustracji i naśladować go albo zgadywać, co dana twarz przedstawia. Pomóż mu nazywać emocje. Rozmawiaj przy okazji o tym, co je wywołuje i jaki wpływ mają uczucia na zachowanie dziecka.

 

 

 • Ucząc się  odczytywać emocje, dziecko potrafi je lepiej zrozumieć. Dzięki temu łatwiej radzi sobie z trudnymi sytuacjami. 

Poprzez pracę z zestawem najmłodsi oraz starsi zdobywają większą świadomość swoich emocji. Mają szansę dokonać autorefleksji, lepiej poznać siebie i swoje reakcje. Jest to szczególnie istotne w pracy z osobami nadpobudliwym lub impulsywnymi. Trudniej im kontrolować swoje odruchy, bo nie dają sobie szansy na ich wcześniejsze przemyślenie.  Praca nad rozpoznawaniem i nazywaniem emocji rozwija ich zdolności poznawcze w zakresie własnych uczuć. Daje czas na ich zrozumienie i oswojenie. 

 

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

 • Rozwija kompetencje komunikacyjne

Obserwacja świata zewnętrznego to ważny element w rozwoju dziecka. Lustrzane twarze umożliwiają zabawę z wykorzystaniem  naturalnego potencjału poznawczego najmłodszych.

Zachęć dziecko do obserwowania Twojej mimiki i zgadywania przedstawionych uczuć. Poproś o znalezienie podobnych emocji na gotowych twarzach. Razem nazywajcie i opisujcie zaprezentowane uczucia. Poprzez to ćwiczenie rozwiniesz kompetencje językowe dziecka niezbędne w prawidłowej komunikacji ze światem.

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

 • Mogą stanowić pomoc w oswajaniu i opisywaniu trudnych emocji.

Lustrzane twarze uczą rozmowy na ich temat, przełamując wstyd dziecka czy jego nieśmiałość.

Poproś dziecko o narysowanie konkretnych uczuć na białej twarzy oraz opisanie ich. Pobaw się w naśladowanie - niech dziecko na swojej twarzy odzwierciedli narysowane uczucie, zobaczy je w lustrze i porówna oba przekazy. Rozwiniesz w nim spostrzegawczość i umiejętność obserwacji - obie są niezbędne w komunikacji społecznej.

Rozmawiając o emocjach, nakłaniaj dziecko do stałego sprawdzania swojej mimiki w lustrzanej twarzy. Pokaż, że uczucia mogą się ludziom udzielać. Wytłumaczysz przy okazji, czym jest empatia i jaką rolę odgrywa w komunikacji z innymi.

 

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

 • Pomaga w budowaniu dobrych relacji z innymi

Umiejętności społeczne, m.in. budowanie dobrych relacji z innymi, to podstawa życia wśród ludzi. Zestaw do rozpoznawania emocji wprowadza dziecko w świat norm społecznych, uczy akceptowalnych zachowań i adekwatnej do sytuacji reakcji na bodźce.

Większa świadomość w zakresie emocji pozwala lepiej radzić sobie z własną złością, gniewem i stresem oraz łagodzi poczucie osamotnienia. Poprzez to dziecko nie jest skłonne do zachowań agresywnych w relacjach z innymi. Wiedząc, co czuje druga osoba, dziecko łatwiej nawiąże z nią kontakt oparty na wzajemnym zrozumieniu. Poprzez to zmniejszy niepokój związany z poznawaniem nowych ludzi i otworzy się na relacje z nimi.

 

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

Każdy element wykonano z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego. Obserwowanie jak światło przenika przez elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Twarze zostały zaprojektowane tak, aby w prosty i przyjemny dla dziecka sposób maluchy przyswajały wiedzę o świecie.

 

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • 13 twarzy z emocjami

 • 3 lustrzane twarze

 • 3 białe twarze do wycierania na sucho

 • 3 przezroczyste twarze z acetatu

 • przewodnik dla nauczycieli

 • plakat A3

 

Zestaw do nauki rozpoznawania emocji

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 21x18,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Kliknij tutaj, aby pobrać przewodnik aktywności w języku polskim.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej