Zestaw cyfr dotykowych - nauka matematyki + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023501940

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 79,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 109,00 zł

  69,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 109,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 40,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw cyfr dotykowych - nauka matematyki dla dzieci 4 lata+

Wyobraź sobie, że nauka matematyki nie musi dla Twojego dziecka wiązać się ze stresem i mozolnie wykonywanymi obliczeniami. Możesz pomóc mu rozwijać kompetencje matematyczne poprzez ciekawą zabawę. Pomoże Ci w tym Zestaw cyfr dotykowych z naszej oferty. Dzięki niemu w przyjemny sposób zapoznasz swojego maluszka z pojęciem liczby, zobrazujesz je na konkrecie, a później – wprowadzisz w świat prostszych i bardziej skomplikowanych rachunków i pojęć. To jest właśnie jeden z głównych atutów Zestawu cyfr dotykowych – pozwala na stopniowanie trudności w zależności od wieku i umiejętności użytkownika.

Prezentowany komplet cyfr zawiera 31 klocków z liczbami w zakresie 0 – 9 oraz 4 znaki funkcyjne, które umożliwiają tworzenie działań dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia na prostych oraz trudniejszych przykładach. Zabawa Zestawem pozwala na utrwalenie cyfr, rozpoznawanie ich, odczytywanie liczb wielocyfrowych oraz liczenie w pamięci. To również ciekawa pomoc w nauce tabliczki mnożenia oraz rozróżniania liczb parzystych i nieparzystych. Klocki usprawniają pamięć operacyjną oraz koncentrację, a to w przyszłości pomaga w nauce. Jeśli więc chcesz pomóc małemu odkrywcy w jego rozwoju – wykorzystuj w zabawie właśnie takie pomoce edukacyjne!

Każdy z klocków pokryty jest wypustkami. Dotykając ich zgodnie z kierunkiem zapisu, dziecko doświadcza innych wrażeń pod paluszkami niż wodząc w odwrotnym kierunku. Ta właściwość nie tylko przydaje się w nauce pisania, ale również w stymulowaniu receptorów czucia. Z kolei dwukolorowe oznaczenia dostarczają bodźców percepcji wzrokowej. Te atuty można wykorzystać do terapii sensorycznej maluszka oraz w trakcie nauki pisania czy zwykłej zabawy w domu.

Zestaw cyfr dotykowych został wykonany z trwałego tworzywa. Jego elementy są przyjemne w dotyku, lekkie i wytrzymałe. Można ich używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Wykorzystaj liczbowe klocki dotykowe do pracy z dzieckiem w domu, na tarasie, balkonie czy w trakcie spaceru, by zachęcić je do nauki liczenia. Dzięki takiej zabawie Twoja pociecha nie zniechęci się i szybciej zdobędzie podstawowe umiejętności matematyczne.

Zestaw cyfr dotykowych świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem i do zabaw grupowych. Doskonale sprawdzi się w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, urozmaici kącik malucha w hotelu, restauracji czy klubie dziecięcym. Może być wykorzystywany przez terapeutę SI lub w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych zarówno ze starszym, jak i młodszym uczniem.

 

 

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna, klasa 1-3, szkoła podstawowa

Ten zestaw świetnie sprawdzi się jako pomoc edukacyjna w klasach młodszych. Posłuży jako narzędzie do nauki cyfr i wzbogaci pracownię matematyczną.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć, skupienie

Zabawa cyframi, dotykanie ich oraz układanie rachunków to doskonały trening koncentracji uwagi oraz pamięci.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Nauka liczenia

Zestaw kolorowych cyfr pozwala na rozwijanie kompetencji matematycznych małych użytkowników. Zapoznaje z zapisem liczb, utrwala ich kolejność. Ułatwia rozróżnianie liczb parzystych i nieparzystych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać klocki w nauce liczb wielocyfrowych.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Rachunki matematyczne

Zestaw w ciekawy sposób przybliża rachunki dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Kolorowe oznaczenia cyfr stymulują percepcję wzrokową oraz spostrzegawczość.

77-zmysl-dotyku Percepcja dotykowa

Wypustki na kolorowych cyfrach dostarczają bodźców receptorom czucia. Stymulują ten zmysł i wspomagają integrację sensoryczną.

 

Dlaczego warto?

 • Nauka: cyfry, liczenie, działania matematyczne, liczby parzyste i nieparzyste, liczby wielocyfrowe

Zestaw Cyfr dotykowych do nauki liczenia, to narzędzie pomagające zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i oswoić dziecko ze światem liczb i ich znaczeniem. Zabawa jego elementami pozwala nauczyć maluszka zapisu liczb, ich kolejności oraz bardziej złożonych pojęć, jak na przykład parzystość i nieparzystość. Dzięki temu, że w Zestawie znajduje się aż 31 klocków, możesz układać liczby wielocyfrowe i uczyć ich odczytywania.

Klocki operacyjne dają okazję do tłumaczenia działań dodawania, odejmowania, mnożenie i dzielenia. Z ich pomocą w przyjemny dla dziecka sposób zobrazujesz pojęcia matematyczne i pomożesz lepiej je zrozumieć. Ponadto klocki zastąpią palce w rachunkach pamięciowych i posłużą jako liczmany.

Takie ćwiczenia i zabawy usprawnią kompetencje matematyczne dziecka, rozwiną jego spostrzegawczość i pomogą w zrozumieniu prostszych oraz bardziej skomplikowanych terminów matematycznych.

Zestaw cyfr dotykowych - nauka matematyki dla dzieci powyżej 4 roku życia

Używanie kolorowych cyfr i znaków funkcyjnych z wypustkami w doskonały sposób stymuluje dotyk. Dziecko może wodzić palcem w różnym kierunku i doświadczać innych wrażeń dotykowych. Dzięki temu klocki staną się małymi panelami sensorycznymi i wspomogą stymulację czucia powierzchownego. To właśnie ono odpowiada za prawidłowe reagowanie na ciepło, zimno i ból.

Dodatkowo w trakcie zabawy Zestawem cyfr dotykowych Twój maluszek angażuje percepcję wzrokową. Obserwacja różnokolorowych klocków, zapoznanie się z ich wyglądem i odwzorowanie go to doskonała stymulacja wzroku.

Integracja sensoryczna jest niezwykle istotna w prawidłowym funkcjonowaniu dziecka. Prawidłowo odbierane bodźce umożliwiają rozumienie świata i pomagają w opanowaniu emocji.

 

 • Nauka pisania: zapis cyfr

Kolorowe Cyfry z wypustkami wykorzystasz jako narzędzie edukacyjne do nauki pisania. Bawiąc się nimi dziecko utrwala prawidłowy zapis liczb oraz ich kolejność.

Możesz zaproponować odwzorowywanie kształtu na kartce lub w zeszycie. Pomogą Ci w tym wypustki, które wskazują kierunek zapisu. Naśladując go, mały użytkowników uczy się ruchów pisarskich i trenuje swoje zdolności w tym zakresie.

Dzięki utrwalaniu obrazu cyfr w pamięci, dziecko będzie gotowe do nadbudowania wiedzy matematycznej na dalszym etapie nauki oraz wykonywania rachunków na liczbach wielocyfrowych.

Zabawki do nauki liczenia w zakresie 1-10

 • Rozwój osobisty: nauka i zabawa

Zestaw cyfr dotykowych to doskonałe narzędzie do połączenia nauki i zabawy. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko z chęcią wykonuje obliczenia w pamięci, bez problemu rozróżnia liczby parzyste i nieparzyste, z przyjemnością uczy się tabliczki mnożenia. Brzmi jak marzenie? Może być realne, jeśli spróbujesz mniej tradycyjnych form nauczania. Wykorzystując Zestaw cyfr dotykowych, dajesz małemu użytkownikowi szansę na stymulowanie pamięci operacyjnej, która odpowiada za zdolność łączenia faktów, utrwalania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce.

Proponując zabawy z cyframi, wspomagasz koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość. Te zdolności również podnoszą efektywność uczenia się.

 

Wskutek zabawy klockami, manipulowania nimi, przekładania ich oraz układania rachunków, rozwija się również motoryka dziecka oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Te funkcje są istotne w kształtowaniu się zdolności manualnych maluszka i stanowią przygotowanie do samego procesu pisania. Pozwalają na trenowanie prawidłowego chwytu pęsetowego (palec wskazujący - kciuk), sprawności nadgarstka i ruchów po łuku. Usprawniają mięśnie ręki dominującej, niwelując w przyszłości jej męczliwość i poprawiając grafomotorykę.

Dobrze stymulowana motoryka i koordynacja ręka-oko wpływają na lepsze zdolności manualne przedszkolaka, np. przy posługiwaniu się nożyczkami i przyborami plastycznymi. Maluszek szybciej uczy się samoobsługi w zakresie zapinania guzików, mycia zębów i sznurowania butów. Jest sprawniejszy fizycznie a przez to pewniejszy siebie.

 


Pomysły na zabawę


 • Dotykowe memory: sensoryka, rozpoznawanie cyfr, koncentracja

Rozłóż cyfry na stoliku lub podłodze. Zasłoń dziecku oczy i daj mu wybrany klocek do rączki. Poproś o dokładne zbadanie go paluszkami i wybranie spośród pozostałych elementów tej samej cyfry. Mały gracz musi się skupić i za pomocą dotyku dokonać stosownego wyboru.

Taka zabawa rozwija receptory czucia, ale też funkcje poznawcze: uczy rozpoznawania cyfr oraz utrwala ich obraz w pamięci.

 

 • Zgadywanki: koncentracja, spostrzegawczość, sensoryka

Cyfry z wypustkami wykorzystasz do zgadywanek. Włóż klocki do pudełka lub woreczka, zasłoń dziecku oczy i poproś o wylosowanie jednego klocka. Jego zadaniem jest zgadnąć samym dotykiem, którą cyfrę trzyma w dłoni.
Wyłóż kolorowe cyfry na stole. Kreśl palcem na plecach dziecka wybraną cyfrę. Jego zadaniem jest odgadnąć ją i wskazać spośród tych, które widzi przed sobą.

Takie zabawy pozytywnie wpływają na zdolność skupienia się. Stymulują receptory czucia, pozwalając im na harmonijny rozwój.

Cyfry dotykowe do nauki liczenia

 • Liczenie: zdolności matematyczne, rozumowanie

Wyłóż cyfry i znaki operacyjne. Układaj działania, które dziecko ma wykonać. Może podać wynik słownie lub ułożyć go z innych cyfr. Zestaw zawiera 31 elementów, więc możesz różnicować rachunki zgodnie z wiekiem i zdolnościami dziecka.

Bawiąc się w ten sposób pozytywnie stymulujesz procesy myślowe swojego maluszka, usprawniasz zdolność liczenia i przygotowujesz go do bardziej skomplikowanych działań matematycznych.

 

 • Rysujemy cyfry: motoryka mała, zdolności manualne

Potrzebujesz ołówka, kredek oraz kartki papieru. Dziecko odrysowuje wybrane cyfry ołówkiem, a potem ozdabia je według uznania.
Możesz wskazywać liczby wielocyfrowe do odrysowania lub pojedyncze znaki - tak, by nie zniechęcić dziecka. Stymulowana ręka pisząca usprawnia zdolności grafomotoryczne maluszka, pozytywnie wpływa na umiejętności w zakresie samoobsługi.

Zestaw cyfr do nauki podstaw matematyki

 • Nauka pisania: sensoryka, grafomotoryka, usprawnianie ręki piszącej, nauka pisania cyfr

Kolorowe cyfry zawierają wypustki, które wskazują kierunek zapisu każdego elementu. Poproś dziecko, by zgodnie ze wskazówkami z wypustek wodziło palcem po cyfrach, a następnie daj mu ołówek i kartkę, by odwzorowało ten zapis.
Zabawy dotykowe odgrywają ważną rolę w rozwoju sensorycznym maluchów. Pozwalają stymulować czucie. Dodatkowo usprawniają rękę malucha i pozytywnie wpływają na jego zdolności grafomotoryczne.

 

 • Kości w grze planszowej: rozpoznawanie cyfr, liczenie

Możesz zaproponować urozmaicenie gier planszowych kolorowymi cyframi. Włóż je do woreczka lub pudełka i losuj razem z dzieckiem w zamian za tradycyjne rzucanie kośćmi. Dzięki temu wzbogacisz zabawę o nowe doświadczenia i pobudzisz kreatywność jej uczestników.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 31 cyfr w zakresie 0 - 9, 4 znaki operacji

Nauka liczenia do 10 - zabawka sensoryczna

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymujesz w prezencie 24 karty pracy z ćwiczeniami utrwalającymi cyfry w zakresie od 0-9 oraz liczbę 10. 

Karty pracy zapewniają interaktywny sposób nauki, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w procesie poznawania cyfr. Ćwiczenia obejmują różne zadania, takie jak dopasowywanie cyfr do odpowiednich ilości, śledzenie kształtu cyfr za pomocą ołówka, czy też kolorowanie odpowiedniej liczby kształtów.

Te karty pracy nie tylko pomogą w utrwaleniu cyfr i liczb, ale także rozwiną umiejętności grafomotoryczne dziecka, co jest ważne dla jego ogólnego rozwoju. Dodatkowo, karty pracy mogą być wykorzystane jako narzędzie do zabawy i nauki w domu, szkole lub w innych miejscach.

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Materiał wykonania: plastik

Wymiary największej cyfry: 10 x 7 cm

Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej