Zestaw brył porównawczych - objętość

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 5060138824270
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw brył porównawczych – objętość to wysokiej jakości zestaw stworzony z myślą o nauce geometrii. Z jego pomocą w łatwy sposób zobrazujesz wiele zagadnień matematycznych. Bryły mogą służyć również do nauki poprzez zabawę np. budowanie konstrukcji, gra w skojarzenia. Każda bryła została wypełniona płynem o innym kolorze, co  zachęci maluchów do obserwacji. To zestaw, który pobudzi wyobraźnię przestrzenną, zainspiruje do nauki i sprawi, że nauczanie będzie łatwe i przyjemne. Nauka na konkretach jest o wiele skuteczniejsza niż rysunki w podręcznikach czy na tablicy. Dziecko najlepiej uczy się poprzez działanie i wykorzystanie wielu zmysłów. Ta pomoc edukacyjna może być wykorzystywana przez nauczycieli wczesnoszkolnych, terapeutów wczesnego wspomagania oraz rodziców.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Łatwy sposób na wytłumaczenie dzieciom nowych zagadnień matematycznych

Zestaw brył geometrycznych wypełnionych płynem doskonale się sprawdzi w szkole w pracowni matematycznej. Dzięki nim w łatwy dla dziecka sposób zobrazujesz mu wiele nowych pojęć. Geometria to skomplikowany dział w matematyce, dlatego ważne jest, aby szybciej nauczyła się Twoja pociecha, żeby nie miała problemów w dalszej nauce. Bryły wypełnione kolorowym płynem przykują uwagę najmłodszych i zachęcą do zgłębiania wiedzy. Urozmaicone lekcje spowodują, że dzieci będą zaangażowane podczas prowadzonych lekcji. Dzięki nim wyjaśnisz takie zagadnienia:

– czym jest bryła oraz konkretne nazwy (sześcian, kula, walec, stożek itp.)

– czym jest objętość? (tutaj zobrazuje to kolorowy płyn)

– co to ściana boczna, podstawa, wysokość, przekrój

Takie pojęcia wprowadzą maluchy w świat obliczeń np. powierzchni czy objętości. Warto zadbać o to, aby uczeń zrozumiał treści i mógł rozwinąć skrzydła w dalszej nauce.

 

 

 • Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej kreatywności

Bryły są świetnym produktem, który doskonali zdolności manipulacyjne dłoni. Obserwacja płynu, obracanie zróżnicowanych kształtów, dotykanie, przytrzymywanie brył o różnej wadze (każda bryła ma inna ilość płynów np. 500 ml lub 1 litr). Tutaj również może zostać wykorzystana gra w skojarzenia, szukanie przedmiotów w klasie o podobnym lub takim samym kształcie. W trakcie takich zabaw, zaangażowanych zostanie wiele zmysłów, co ma nieoceniony wpływ na funkcjonowanie dziecka w środowisku. Dzięki ćwiczeniom pobudzającym stymulację sensoryczną (w tym wypadku zmysł dotyku i wzroku) dziecko oswaja się ze światem zewnętrznym. Poprzez budowanie konstrukcji za pomocą brył geometrycznych dziecko pobudza swoją kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Dziecko poznaje świat i doskonali swoje umiejętności poznawcze.

 

 

 • Uniwersalne pod względem wiekowym

Kolorowe bryły mogą zostać wykorzystane zarówno w szkole, jak i w domowym zaciszu. Dziecko może samo lub wspólnie z rodzicem bawić się i uczyć z wykorzystaniem brył geometrycznych. Samodzielna nauka wpłynie korzystnie na jego rozwój, a praca z osobą dorosłą nauczy współpracy i integracji w różnego rodzaju działaniach. Produkt sprawdzi się dla dzieci w różnym wieku. Nada się dla początkujących maluchów, które dopiero poznają czym, jest geometria, jak i dla starszych, którzy mają już pewne pojęcie na ten temat. W obu przypadkach za pomocą brył można świetnie zobrazować konkretne zagadnienie oraz umilić naukę.

 

 

Główne informacje

 • Przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia.

 • Figury w zestawie i zawartość płynu:

  • stożek (300ml),

  • kula (500ml),

  • cylinder (800ml),

  • kostka (1 litr),

  • piramida (350ml),

  • prostopadłościan (500ml).

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej