Zestaw 18 piłeczek sensorycznych

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829022
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 190,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  190,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

 

Dla kogo?

Zestaw 18 piłeczek sensorycznych, to doskonała pomoc terapeutyczna i zabawka sensoryczna przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia. Piłeczki przydadzą się także osobom dorosłym do ćwiczeń sensorycznych i terapii ręki np. po wylewie czy udarze.

W skład zestawu wchodzi 9 par piłeczek o różnym kolorze i różnorodnej fakturze. Każda piłeczka zachęca do eksploracji sensorycznej. Produkt sprawdzi się doskonale w przedszkolu, gabinecie terapeutycznym, gabinecie SI, a także w pokoju dziecka.

Zestaw 18 piłeczek uczy rozpoznawania przedmiotów poprzez dotyk (ćwiczenia sensoryczne) i kolor, rozwija zdolności motoryczne ręki, może wspierać rozwój kompetencji werbalnych (opis przedmiotów).

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Zachęcają do eksploracji sensorycznej

Zadbaj o integrację sensoryczną dziecka w trakcie wielu angażujących zabaw sensorycznych z wykorzystaniem zestawu 18 piłeczek sensorycznych. W zestawie znajdziesz 9 par różnokolorowych piłeczek o 9 różnych fakturach. Każda faktura to nowe doznania sensoryczne dla dziecka.

 • Umożliwiają przeprowadzenie wielu zabaw sensorycznych

Lubisz organizować różne zabawy sensoryczne? Z zestawem 18 piłeczek sensorycznych będziesz miał jeszcze więcej możliwości. Zestaw zachęca do poznawania świata przez zmysły na wiele sposobów, idealnie nadaje się do edukacyjnych zabaw indywidualnych i grupowych z czynnym udziałem dziecka:

 1. odbijanie wzoru piłeczki na pisaku,
 2. organizowanie „brudzących zabaw” z wykorzystaniem farb i odbijanie wzoru na kartce papieru
 3. badanie piłeczek z zakrytymi oczami – zadaniem dziecka jest znalezienie opisanej piłeczki wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku
 4. porównywanie piłeczek między sobą i opisywanie różnic i podobieństw,
 5. łączenie piłeczek w pary,
 6. przyporządkowywanie piłeczek do liczb – namaluj cyfry na kartce (lub wykorzystaj np. Montessori Szorstkie Cyfry w pudełku), zadaniem dziecka jest przyporządkowanie odpowiedniej ilości piłeczek do podanej cyfry
 7. zabawy rozwijające umiejętności matematyczne - sortowanie, klasyfikowanie, dodawanie i odejmowanie piłeczek
 8. zabawy z posługiwaniem się prostym językiem matematyki: „dodaję jeden”, „odejmuję dwa”, „dwa razy tyle”, „o połowę więcej” itd.
 9. zabawy rozwijające mowę i umiejętności opisowe
 10. zabawy uczące rozpoznawania i nazywania kolorów - szukanie w otoczeniu przedmiotów w kolorze piłeczek.
 11. zabawy rozwijające percepcję wzrokową – narysuj na kartce wzór z piłeczki i poproś dziecko o wyszukanie właściwej piłeczki z worka

Więcej propozycji znajdziesz w poradniku aktywności, dołączonym do zestawu.

 • Rozwijają motorykę małą i ułatwiają przeprowadzenie terapii ręki

Manipulowanie i badanie piłeczek, turlanie nimi po podłodze, rzucanie i łapanie, to doskonała zabawa, ale także ćwiczenia rozwijające sprawność motoryczną palców i dłoni. Im więcej takich zabaw, tym większa szansa na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.

Piłeczki sprawdzą się także w przypadku osób, które wymagają ćwiczeń w trakcie terapii ręki.  

 

 

 • Bawią i rozwijają podstawowe umiejętności

Zabawa to najlepsza forma nauki. Sensoryczne piłeczki, prócz funkcji terapeutycznej, można także wykorzystać do nauki rozpoznawania i nazywania kolorów; nauki liczenia, klasyfikowania, dodawania i odejmowania.

 • Doskonała pomoc terapeutyczna i zabawka sensoryczna i edukacyjna

Zestaw sensorycznych piłeczek jest uniwersalnym produktem o wielu możliwościach terapeutycznych i edukacyjnych. Sprawdzi się zarówno w placówce edukacyjnej czy rehabilitacyjnej, jak i jako wyposażenie dziecięcej sali zabaw. 

 • Ćwiczą koordynację ręka-oko

Łączenie piłeczek w pary, analizowanie różnorodnych wzorów wyżłobionych na ich powierzchni czy turlanie nimi po podłodze to przydatne ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

 • Produkt w 100% podlega recyklingowi

 

Co zawiera?

9 par (18 szt.) kul o średnicy 55 mm o różnej fakturze i barwach

Czarna, nieprzezroczysta torba wykonana z materiału o wymiarach 340x300 mm

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

13-10-2021
Kategoryzacje zagościły na dobre w gabinetach terapeutycznych. Mowa o wszystkich specjalistach, którzy rozumieją konieczność uczenia odnajdywania cech wspólnych elementów, odkrywania różnic między nimi czy łączenia w zbiory. Czy warto mieć taką pomoc terapeutyczną w gabinecie?

więcej

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

05-10-2021
Przeprowadzenie ciekawej lekcji i zaangażowanie uczniów, to test, przed którym staje każdy nauczyciel. W edukacji przedszkolnej zadanie to bywa jeszcze większym wyzwaniem. W jaki sposób zwrócić uwagę przedszkolaka, który jest żądny wiedzy i jednocześnie wyjątkowo ruchliwy? Jak...

więcej

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

05-10-2021
Wokół bujania i bujaków narosło wiele mitów. Bujanie dziecka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Podobnie ma się sprawa z bujakami dla dzieci. Jak to faktycznie jest z tym bujaniem? Warto kupować bujaczek dla dziecka? Jaki wpływ na dziecko ma bujanie? Czy bujaki są...

więcej