Zestaw 18 piłeczek sensorycznych

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829022

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 180,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 229,00 zł

  190,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 229,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 39,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 205,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  205,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw 18 piłeczek sensorycznych, to doskonała pomoc terapeutyczna i zabawka sensoryczna przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia. Piłeczki przydadzą się także osobom dorosłym do ćwiczeń sensorycznych i terapii ręki np. po wylewie czy udarze.

W skład zestawu wchodzi 9 par piłeczek o różnym kolorze i różnorodnej fakturze. Każda piłeczka zachęca do eksploracji sensorycznej. Produkt sprawdzi się doskonale w przedszkolu, gabinecie terapeutycznym, gabinecie SI, a także w pokoju dziecka.

Zestaw 18 piłeczek uczy rozpoznawania przedmiotów poprzez dotyk (ćwiczenia sensoryczne) i kolor, rozwija zdolności motoryczne ręki, może wspierać rozwój kompetencji werbalnych (opis przedmiotów).

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Zachęcają do eksploracji sensorycznej

Zadbaj o integrację sensoryczną dziecka w trakcie wielu angażujących zabaw sensorycznych z wykorzystaniem zestawu 18 piłeczek sensorycznych. W zestawie znajdziesz 9 par różnokolorowych piłeczek o 9 różnych fakturach. Każda faktura to nowe doznania sensoryczne dla dziecka.

 

 

 • Umożliwiają przeprowadzenie wielu zabaw sensorycznych

Lubisz organizować różne zabawy sensoryczne? Z zestawem 18 piłeczek sensorycznych będziesz miał jeszcze więcej możliwości. Zestaw zachęca do poznawania świata przez zmysły na wiele sposobów, idealnie nadaje się do edukacyjnych zabaw indywidualnych i grupowych z czynnym udziałem dziecka:

 1. odbijanie wzoru piłeczki na pisaku,
 2. organizowanie „brudzących zabaw” z wykorzystaniem farb i odbijanie wzoru na kartce papieru
 3. badanie piłeczek z zakrytymi oczami – zadaniem dziecka jest znalezienie opisanej piłeczki wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku
 4. porównywanie piłeczek między sobą i opisywanie różnic i podobieństw,
 5. łączenie piłeczek w pary,
 6. przyporządkowywanie piłeczek do liczb – namaluj cyfry na kartce (lub wykorzystaj np. Montessori Szorstkie Cyfry w pudełku), zadaniem dziecka jest przyporządkowanie odpowiedniej ilości piłeczek do podanej cyfry
 7. zabawy rozwijające umiejętności matematyczne - sortowanie, klasyfikowanie, dodawanie i odejmowanie piłeczek
 8. zabawy z posługiwaniem się prostym językiem matematyki: „dodaję jeden”, „odejmuję dwa”, „dwa razy tyle”, „o połowę więcej” itd.
 9. zabawy rozwijające mowę i umiejętności opisowe
 10. zabawy uczące rozpoznawania i nazywania kolorów - szukanie w otoczeniu przedmiotów w kolorze piłeczek.
 11. zabawy rozwijające percepcję wzrokową – narysuj na kartce wzór z piłeczki i poproś dziecko o wyszukanie właściwej piłeczki z worka

Więcej propozycji znajdziesz w poradniku aktywności, dołączonym do zestawu.

 • Rozwijają motorykę małą i ułatwiają przeprowadzenie terapii ręki

Manipulowanie i badanie piłeczek, turlanie nimi po podłodze, rzucanie i łapanie, to doskonała zabawa, ale także ćwiczenia rozwijające sprawność motoryczną palców i dłoni. Im więcej takich zabaw, tym większa szansa na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.

Piłeczki sprawdzą się także w przypadku osób, które wymagają ćwiczeń w trakcie terapii ręki.  

 

 

 • Bawią i rozwijają podstawowe umiejętności

Zabawa to najlepsza forma nauki. Sensoryczne piłeczki, prócz funkcji terapeutycznej, można także wykorzystać do nauki rozpoznawania i nazywania kolorów; nauki liczenia, klasyfikowania, dodawania i odejmowania.

 • Doskonała pomoc terapeutyczna i zabawka sensoryczna i edukacyjna

Zestaw sensorycznych piłeczek jest uniwersalnym produktem o wielu możliwościach terapeutycznych i edukacyjnych. Sprawdzi się zarówno w placówce edukacyjnej czy rehabilitacyjnej, jak i jako wyposażenie dziecięcej sali zabaw. 

 • Ćwiczą koordynację ręka-oko

Łączenie piłeczek w pary, analizowanie różnorodnych wzorów wyżłobionych na ich powierzchni czy turlanie nimi po podłodze to przydatne ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

 • Produkt w 100% podlega recyklingowi

 

Co zawiera?

9 par (18 szt.) kul o średnicy 55 mm o różnej fakturze i barwach

Czarna, nieprzezroczysta torba wykonana z materiału o wymiarach 340x300 mm

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej