Zatrzaski i Wiązania - Tablica aktywności ruchowej

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972123916

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 205,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 155,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  170,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zatrzaski i Wiązania – Tablica aktywności ruchowej to produkt stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym, lecz wykorzystać go można także w pracy z dziećmi z klas 1-3. Dziecko może bawić się tablicą zawieszoną na ścianie lub położoną w miejscu dla niego wygodnym, np. na stole lub na kolanach.

Na tablicy zostały zamontowane różnego rodzaju zamki, zatrzaski, zapięcia i sznurowadła – elementy znane dziecku z życia codziennego. Bawiąc się nimi, dziecko ćwiczy motorykę małą, percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas zabawy z tablicą kształtuje się u dziecka prawidłowy chwyt i umiejętność posługiwania się drobnymi elementami, co zwiększa jego umiejętności manualne i ogólną sprawność rąk. Jednocześnie dziecko uczy się samodzielności – zapinanie zamków i zapięć oraz wiązanie butów to także elementy samoobsługi.

Tablica pobudza ciekawość dziecka oraz chęć odkrywania świata. Jest też świetną alternatywą dla zabawek interaktywnych. Dzięki zabawkom takim, jak tablica aktywności ruchowej dziecko uniknie przebodźcowania, co pozytywnie wpłynie na jego umiejętność skupienia się, koncentracji i zapamiętywania. Tablica wykonana jest m.in. z drewna i jest inspirowana metodą Marii Montessori. Może więc stanowić element wyposażenia przedszkoli kierujących się tą metodą, ale świetnie się sprawdzi również w przedszkolach tradycyjnych, gdzie tego typu zabawki również są niezbędnym elementem wyposażenia.

Tablica aktywności ruchowej może być wykorzystana podczas zajęć wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, terapeutycznych czy rewalidacyjnych. Znajdzie ona zastosowanie w szkołach, przedszkolach, świetlicach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach kształcenia specjalnego. Tablicę mogą wykorzystywać także osoby dorosłe, które utraciły sprawność ruchową rąk na skutek zaburzeń neurologicznych, urazów lub wypadków. Tablica przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

Tablica znajdzie zastosowanie na zajęciach z dziećmi w młodszym wieku szkolnym.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, skupienie

Nawlekanie sznurówek i zapinanie zamków rozwija u dzieci koncentrację i skupienie.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała, terapia ręki

Nawlekanie i wiązanie sznurówek, zapinanie guzików, zatrzasków i zamków rozwija motorykę małą i wspiera terapię ręki.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Nawlekanie sznurówek rozwija percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

77-zmysl-dotyku Zmysł dotyku

Elementy znajdujące się na tablicy oddziałują na zmysł dotyku.

 

Dlaczego warto?

 • Samoobsługa

Samodzielne ubieranie się, zapinanie plecaka czy wiązanie butów to elementy samoobsługi. Dziecko idące do szkoły powinno już samo się ubierać i rozbierać, zakładać ubrania na właściwą stronę, zapinać guziki i zamki, wiązać buty. Tablica aktywności ruchowej jest świetnym narzędziem do ćwiczenia tych umiejętności. Na tablicy znajdują się zamki i zapięcia takie, jak znajdują się na ubraniach czy plecakach oraz elementy do nawlekania i wiązania takie, jak znajdują się w butach. Gdy dziecko opanuje te czynności na tablicy, nie będzie miało później trudności z zastosowaniem ich na odzieży czy butach.

 

Tablica aktywności ruchowej jest świetnym narzędziem do ćwiczenia takich umiejętności jak: wiązanie butówm zapinanie plecaka lub ubieranie się.

 

 • Alternatywa dla zabawek interaktywnych

Zabawki interaktywne z pewnością są dla dziecka atrakcyjne i zajmują jego uwagę przez długi czas, jednak nie zawsze wpływają dobrze na jego rozwój. Zbyt częste korzystanie z zabawek, które dostarczają dziecku dużej ilości bodźców w bardzo krótkim czasie, sprawia, że u dziecka zmniejsza się umiejętność skupienia czy koncentracji uwagi. Dzieci zbyt dużo korzystające z telefonów, tabletów czy zabawek interaktywnych mają też nieraz trudności z emocjami i zachowaniem. Tablica aktywności ruchowej jest zabawką, która pobudza ciekawość dziecka i ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Niezależnie od tego, jak długo i jak często dziecko by z niej korzystało, nie przynosi ona żadnych negatywnych skutków. Wspiera dziecko w prawidłowym rozwoju, uczy go kreatywności. Dziecko używające tego typu zabawek potrafi samo sobie wymyślić kreatywne zabawy, ma większą wyobraźnię, jest bardziej samodzielne.

 

Dziecko używające tego typu zabawek potrafi samo sobie wymyślić kreatywne zabawy, ma większą wyobraźnię, jest bardziej samodzielne.

 

 • Terapia u osób dorosłych

Tablica aktywności ruchowej może być wykorzystywana w terapii u osób dorosłych, u których sprawność ruchowa rąk została ograniczona wskutek zaburzeń neurologicznych, urazów czy wypadków. Tablica może wtedy służyć jako element rehabilitacji, pozwalający na przywrócenie lub zwiększenie sprawności manualnych. Jest to świetne narzędzie do ćwiczenia palców i nadgarstków oraz chwytania drobnych elementów. Dzięki codziennym ćwiczeniom pacjent wzmocni mięśnie dłoni, przywróci im właściwe napięcie i będzie mógł ponownie wykonywać bez trudu codzienne czynności.

 

Tablica aktywności ruchowej może być wykorzystywana w terapii u osób dorosłych, u których sprawność ruchowa rąk została ograniczona wskutek zaburzeń neurologicznych, urazów czy wypadków.

 

 • Wspieranie ogólnego rozwoju dziecka

Tablica aktywności z zamkami, zatrzaskami i wiązaniami wspiera wielostronny rozwój dziecka. Zapinając różnego rodzaju zamki, zatrzaski oraz nawlekając i wiążąc sznurówki, dziecko ćwiczy motorykę małą, percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawka pobudza dziecko do spontanicznej aktywności, dzięki czemu rozwija się u dziecka wyobraźnia i kreatywność. Łatwiej mu później zorganizować sobie czas, zająć się czymś, wymyślić własną zabawę i znaleźć sposób na nudę. Manipulowanie elementami umieszczonymi na tablicy sprawia, że u dziecka rozwija się koncentracja i skupienie.

 

 


Pomysły na zabawę


 • Dopasuj zamek / zapięcie / sznurowanie do przedmiotu – rozwijanie percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia

Przed dzieckiem leżą ilustracje przedstawiające różne przedmioty. Zadaniem dziecka jest dokładne przyjrzenie się ilustracjom i dopasowanie elementów znajdujących się na tablicy do leżących przed nim obrazków. Dziecko może także podać własne przykłady – gdzie jeszcze znajdują się takie zamki / zapięcia.

 

Tablica aktywności z zamkami, zatrzaskami i wiązaniami wspiera wielostronny rozwój dziecka.

 

 • Który to element? – rozwijanie słownictwa, percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, kształtowanie orientacji przestrzennej

Zabawę tą można wykonywać w parach lub w grupach. Jedna osoba z pary opisuje wybrany element znajdujący się na tablicy. Może podać jego kształt, materiał, położenie oraz stopień trudności zapięcia. Zadaniem drugiego dziecka jest odgadnięcie, o którym elemencie mowa.

 

Dziecko może bawić się tablicą zawieszoną na ścianie lub położoną w miejscu dla niego wygodnym, np. na stole lub na kolanach.

 

 • Zagadki – rozwój logicznego myślenia

Nauczyciel czyta treść zagadki w postaci rymowanki. Zagadki dotyczą elementów znajdujących się na tablicy aktywności ruchowej. W odróżnieniu od poprzedniej zabawy, w rymowance nie ma informacji na temat wyglądu elementu. Zamiast tego wskazane jest jego zastosowanie. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o jakim zapięciu mówi rymowanka.

Zabawka pobudza dziecko do spontanicznej aktywności, dzięki czemu rozwija się u dziecka wyobraźnia i kreatywność.

Główne informacje

 • Wymiary: ok. 25 cm x 30 cm x 1,5 cm.
 • Materiał: drewno, metal, plastik, materiał syntetyczny.
 • Elementy na tablicy: guzik, zatrzask, ściągacz, zapięcie drabinkowe, sprzączka do paska, haczyk sprężynowy, zapięcie do torby, klamra zatrzaskowa, zapięcie na rzep, zamek błyskawiczny, elementy do sznurowania.
 • Waga: 0,93.
 • Zabawka posiada uchwyt do zawieszenia na ścianie.
 • Wiek: 3+

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej