Zakręcona piłka Piłka Tai- Chi (Tai Chi Loop Ball)

 • Producent: WEPLAY
 • Kod producenta: 4260081540888
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 329,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  329,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zakręcona Piłka Tai-Chi to wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zabawka do rozwoju koordynacji ruchowej. Inspirowana chińską gimnastyką Tai-Chi. Ruchy wykonywane do właściwego poruszania kulki w środku kuli są podobne do ruchów właśnie z tej techniki. Wymaga opanowania i spokoju co znacząco ćwiczy równowagę i motorykę całego ciała. Doskonale sprawdzi się w gabinetach terapeutycznych, a także w domowym zaciszu oraz przedszkolu.

Piłka przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Usprawnia motorykę dużą jak i małą

Odpowiednie turlanie kulki za pomocą całego ciała wymaga autokontroli malucha. Zachowanie równowagi pozytywnie wpływa na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni szkieletu. Przystosowuje to najmłodszych do wykonywania coraz trudniejszych ćwiczeń, a cały układ organizmu się wzmacnia. Dodatkowo piłkę samą w sobie można obracać tylko przy użyciu ruchów nadgarstków i dłoni. Takie ruchy to bardzo dobre treningi przygotowujące do robienia bardziej precyzyjnych czynności.

 • Doskonali koordynację ręka-oko

Niektóre dzieci przejawiają zaburzenia tej cechy. Częstymi rozpoznawalnymi czynnościami tej nieprawidłowości jest słaba precyzja ruchów. Towarzyszą temu również trudności podczas, wykonywania danych zadań np. wiązanie sznurówek, nieprawidłowe chwytanie i rzucanie, a nawet rysowanie. Dlatego tak ważne są gry tego typu, ponieważ zdolność koordynacji ręki z zmysłem wzroku towarzyszy nam codziennie.

 

 

 

 • Pobudza wyobraźnię dziecka

Ta umiejętność nie tylko pomaga dzieciom znaleźć nowe drogi rozwiązywania problemów, ale i przydaje się również, w wielu innych aspektach życiowych. Bez niej maluchy nie byłyby ciekawe świata oraz nie potrafiły zawierać nowych relacji z rówieśnikami. Odpowiada ona za chęć eksperymentowania i za sprawny rozwój twojej pociechy.

 • Ćwiczy orientacje przestrzenną

To nic innego jak np. określanie kierunków, ustalanie położenia obiektów, odróżnianie prawej strony od lewej. W wieku przedszkolnym ta zdolność przydaje się nawet w rysowaniu szlaczków bądź labiryntów.

 

Zabawa piłką Tai-chi

 

 • Powoduje ruch ciała jak w chińskiej gimnastyce Tai Chi

Korzystanie z zakręconej piłki wymaga opanowania, odpowiedniej techniki i skupienia, aby utrzymać równowagę. Te cechy są podstawami w gimnastyce Tai Chi. Wspierają logiczne myślenie, zapamiętywanie i umiejętność koncentracji dzięki czemu dziecko z łatwością będzie mogło wykonywać zadaną czynność, polecenie bądź zadanie domowe.

 • Pomaga w powstawaniu nowych połączeń nerwowych

Badanie naukowe wykazały, że połączenie ćwiczeń ruchowych ze zmysłami przyczynia się do rozwoju układu nerwowego. Powstawanie nowych połączeń neurologicznych, znacząco wpływa na efekty podczas zabaw edukacyjnych oraz rehabilitacji.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera kulę o średnicy około 20 cm.

Piłka Tai-chi

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

13-10-2021
Kategoryzacje zagościły na dobre w gabinetach terapeutycznych. Mowa o wszystkich specjalistach, którzy rozumieją konieczność uczenia odnajdywania cech wspólnych elementów, odkrywania różnic między nimi czy łączenia w zbiory. Czy warto mieć taką pomoc terapeutyczną w gabinecie?

więcej

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

05-10-2021
Przeprowadzenie ciekawej lekcji i zaangażowanie uczniów, to test, przed którym staje każdy nauczyciel. W edukacji przedszkolnej zadanie to bywa jeszcze większym wyzwaniem. W jaki sposób zwrócić uwagę przedszkolaka, który jest żądny wiedzy i jednocześnie wyjątkowo ruchliwy? Jak...

więcej

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

05-10-2021
Wokół bujania i bujaków narosło wiele mitów. Bujanie dziecka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Podobnie ma się sprawa z bujakami dla dzieci. Jak to faktycznie jest z tym bujaniem? Warto kupować bujaczek dla dziecka? Jaki wpływ na dziecko ma bujanie? Czy bujaki są...

więcej