Wywrotka - zabawka edukacyjna do nauki kształtów

 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Wywrotka – zabawka edukacyjna do nauki kształtów dla dzieci 18 miesięcy+


Rozwijaj umiejętności motoryczne z tym pracowitym przyjacielem motorycznym! Tony Wywrotka zachęca małe rączki do chwytania i rozwijania się dzięki dotykowym elementom stworzonym do aktywnej zabawy. Gdy dzieci wkładają kołki w kształcie beczek do odpowiednich otworów w pokrywie skrzyni ciężarówki Tony'ego, rozwijają siłę kciuka i palca wskazującego. To właśnie ta umiejętność, której będą potrzebować, gdy zaczną trzymać ołówek i długopis.


Zestaw składa się z wywrotki i 9 beczek dostępnych w 3 kolorach. Pod spodem znajdują się 3 różne kształty (kwadrat, koło, trójkąt). Dzięki temu Tony Wywrotka to doskonała pomoc edukacyjna do zapoznawania dziecka z pojęciami matematycznymi oraz nazwami barw. Układaj, dopasowuj i sortuj beczki Tony'ego, a następnie wyrzuć je i zacznij od nowa. Taka aktywność angażuje dzieci i zachęca je do przyswajania nowych wiadomości.


Budowanie wieży z beczek i próba dopasowania kształtów do otworów to bardzo efektywne ćwiczenie determinacji oraz koncentracji uwagi. Zabawa Wywrotką do nauki kształtów to doskonały sposób na wyciszenie emocji oraz zrelaksowanie się. Dzięki konieczności skupienia uwagi na sorterze, najmłodsi mają okazję uspokoić się i odpocząć.


Wywrotka Tony może być wykorzystana do zabawy indywidualnej oraz grupowej, dlatego będzie świetną pomocą edukacyjną w żłobku i przedszkolu. Dobrze sprawdzi się w klubie maluszka, kąciku dla dziecka w restauracji i hotelu.

 

 

 

46-od-1-roku-zycia Odpowiednia dla dzieci powyżej 18. miesiąca

Kolorowa wywrotka to świetna zabawka edukacyjna nawet dla młodszych dzieci. Uczy i bawi, a jej elementy są dopasowane do małych rączek.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Pomaga w nauce liczenia

Beczki z cyframi pomagają w przyswojeniu obrazu liczb i nauce ich kolejności. Zastąpią liczmany w pierwszych rachunkach maluszków.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Wspiera naukę kolorów

Kolorowe beczki zapoznają z kolorami i ułatwiają zapamiętanie ich nazw.

33-nauka-ksztaltow-geometria Ułatwia rozpoznawanie kształtów

Figury geometryczne na beczkach wprowadzają najmłodszych w świat kształtów. Wywrotkę wykorzystasz więc jako sorter.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Stymuluje wzrok

Kolorowe elementy Wywrotki Tony to doskonała stymulacja wzroku maluszka i jego spostrzegawczości.

78-zmysl-dotyku3 Stymuluje dotyk

W trakcie sortowania i manipulowania beczkami, maluszki dostarczają bodźców układowi czucia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Usprawnia motorykę małą

Zabawy w sortowanie, segregowanie czy dopasowywanie są dobrym treningiem dla rączki dziecka. Usprawniają ich ruch i wpływają na zręczność.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija funkcje poznawcze: nauka kształtów i kolorów

Tocząc koła Tony'ego lub otwierając i zamykając składaną platformę ciężarówki, dzieci mogą dopasowywać kolory, kształty i liczby podczas pomysłowych przygód edukacyjnych.
Sorter umożliwia przyswojenie zagadnień matematycznych w zakresie geometrii. Bawiąc się z dzieckiem, wymieniaj nazwy figur: trójkąta, koła i kwadratu. Dzięki temu najmłodsi utrwalą nowe wiadomości i nauczą się rozpoznawać kształty, segregować je i nazywać.
9 beczek występuje w 3 barwach: niebieskiej, zielonej i pomarańczowej. Zabawa nimi umożliwia zaznajomienie najmłodszych z nazwami poszczególnych kolorów oraz zapamiętaniem ich i rozpoznawaniem.
Połączenie nauki i zabawy to najlepszy sposób na rozwój funkcji poznawczych i wzbudzenie ciekawości u dzieci. Jeśli chcesz, by Twój maluch opanował rozróżnianie kształtów i kolorów, baw się z nim fantastyczną Wywrotką Tony!

 

 

Wywrotka Tony pomaga rozwinąć wczesne umiejętności liczbowe, takie jak liczenie i umieszczanie wartości. Beczki są ponumerowane od 1 do 9 i mają przyjemną teksturę do zabawy sensorycznej. Dzięki nim dziecko może zapoznawać się z pojęciem liczb, uczyć się ich kolejności a później prostych rachunków dodawania i odejmowania.
Bawiąc się Wywrotką pod okiem osoby dorosłej, dziecko może szybciej zrozumieć, czym jest liczba, jej wartość oraz pojęcie ilości. To świetny wstęp do dalszej nauki.
Najmłodsi nie potrafią myśleć abstrakcyjnie, dlatego warto pracować z nimi na konkretach. Kolorowe beczki umożliwiają edukacyjną zabawę matematyczną i pozwalają w przystępny sposób przygotować dzieci do bardziej złożonych procesów myślowych.

 

 • Wspiera rozwój fizyczny dziecka: motoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Zabawki do sortowania są jednym z lepszych sposobów na stymulowanie motoryki małej. Dzięki temu, że najmłodsi użytkownicy muszą precyzyjnie wycelować klocek w otwór, trenują chwyt pęsetowy (palec wskazujący-kciuk), zręczność, sprawność palców i koncentrację uwagi.
Ponadto kiedy dzieci bawią się kolorowymi beczkami z Wywrotki Tony, rozwijają siłę ręki i ruchy nadgarstka po łuku. W trakcie układania elementów i ich sortowania mali użytkownicy doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie funkcje odpowiadają za samoobsługę oraz naukę pisania i czytania.
Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie posługiwało się długopisem i ołówkiem oraz potrafiło samo założyć ubrania, umyć zęby czy trzymać sztućce, to Wywrotka – zabawka edukacyjna do nauki kształtów przygotuje je do tych czynności idealnie!
Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Zatem, aby Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie – trenuj jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę w sortowanie lub budowanie wieży z kolorowych beczek Wywrotki Tony. 

 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie.

 

 • Wspomaga integrację sensoryczną (wzrok, dotyk)

Integracja sensoryczna odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Dzięki niej najmłodsi prawidłowo się rozwijają i poznają świat. Harmonijne odbieranie bodźców nie jest wrodzoną umiejętnością. Należy wspierać dziecko poprzez odpowiednią stymulację układu sensorycznego. Wywrotka – zabawka edukacyjna do nauki kształtów dostarcza delikatnych wrażeń zmysłowych. Świetnie sprawdzi się w zabawie z młodszymi pociechami.
To ciekawe urządzenie wspomaga wzrok i dotyk. Dzięki temu daje okazję do przetwarzania sygnałów z zewnątrz i integrowania zmysłów. Dziecko się lepiej rozwija i jest bardziej otwarte na nowe doznania.
Przekładając kolorowe beczki, najmłodsi doświadczają wrażeń dotykowych. Znajdujące się na dłoniach receptory otrzymują łagodne bodźce. W ten sposób uczą się reagować na ból i temperaturę oraz rozpoznawać przedmioty bez patrzenia na nie.
Zabawa zestawem stymuluje wzrok. Ciekawe kształty i różne odcienie barw przyciągają uwagę małych odkrywców. Śledząc ruch poszczególnych elementów w trakcie wkładania ich do Wywrotki Tony czy przekręcania, dziecko usprawnia percepcję wzrokową i staje się bardziej spostrzegawcze.
Dbając o integrację sensoryczną swojego maluszka, świadomie wybieraj takie zabawki, które pomagają w harmonijnym stymulowaniu niedojrzałych zmysłów. Odpowiednio dostarczane bodźce są kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka
 

Odpowiednio dostarczane bodźce są kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka  

 


Pomysły na zabawę


 • Kolejność: znajomość liczb, motoryka mała

Układamy beczki w kolejności od 1 do 9. Zadanie polega na wkładaniu ich do Wywrotki Tony z zachowaniem porządku rosnącego.
Druga runda: dziecko wyjmuje beczki w porządku malejącym – od 9 do 1.

 

Bawiąc się Wywrotką pod okiem osoby dorosłej, dziecko może szybciej zrozumieć, czym jest liczba, jej wartość oraz pojęcie ilości. To świetny wstęp do dalszej nauki.

 

 • Układanie oburącz: świadomość przestrzenna, koordynacja wzrokowo-ruchowa, motoryka mała

Zadanie dziecka polega na wkładaniu beczek oburącz a potem manipulowanie nimi: dociskanie, przekręcanie, przekładanie. Takie ćwiczenie utrwala obraz prawej i lewej strony ciała.

 

 • Jaki to kolor: nauka kolorów, rozwój mowy, funkcje poznawcze

W zabawie z młodszym dzieckiem pokazujemy kolorowe beczki, nazywając ich kolory. Prosimy dziecko o powtarzanie.
Następnie pokazujemy wybraną beczkę i prosimy, by dziecko powiedziało, jaki ma kolor.
W kolejnym etapie proponujemy, by maluszek wybrał wskazany przez nas kolor, np. „Pokaż, które beczki są niebieskie”.
W następnej rundzie pytamy: „Co jeszcze ma kolor niebieski”? Zadanie dziecka polega na wskazaniu niebieskich przedmiotów ze swojego otoczenia.
Analogicznie postępujemy w przypadku pozostałych kolorów.

 

Wywrotka Tony pomaga rozwinąć wczesne umiejętności liczbowe, takie jak liczenie i umieszczanie wartości.

 

 • Jaki to kształt: nauka kształtów, spostrzegawczość

Pokazujemy dziecku kolorowe beczki od spodu, nazywając kształty, które zobaczymy. Prosimy dziecko o powtarzanie.
Następnie pokazujemy wybraną figurę i prosimy, by dziecko powiedziało, jak się nazywa.
W kolejnym etapie proponujemy, by maluszek wybrał wskazany przez nas kształt, np. „Pokaż kwadrat”.
W następnej rundzie pytamy: „Gdzie jeszcze widzisz kwadrat”? Zadanie dziecka polega na wskazaniu przedmiotów o tym kształcie ze swojego otoczenia.
Analogicznie postępujemy w przypadku pozostałych figur: koła i trójkąta.

 

 • Co się zmieniło: spostrzegawczość, pamięć wzrokowa

Dziecko wkłada 6 beczek do wywrotki. Zamyka oczy. Dorosły przestawia w tym czasie układ. Zadanie dziecka polega na odgadnięciu zmian.
W drugiej rundzie zamieniamy się rolami.
Można stopniowo zwiększać trudność, dodając kolejne beczki.

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera wywrotkę i 9 beczek

 

Zabawki do sortowania są jednym z lepszych sposobów na stymulowanie motoryki małej.

 

Główne informacje

Wiek: 18 miesięcy+

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej