Woreczki "Zośka" z liczbami

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 5060138824140
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Woreczki „Zośka” z liczbami to prosta, ale jednocześnie skuteczna zabawka edukacyjna i pomoc dydaktyczna dla najmłodszych. 10 kolorowych woreczków z liczbami wesprze każdego malucha w nauce rozpoznawania liczb, kolorów i liczenia w zakresie od 1 do 10. Zamień naukę we wciągającą zabawę i pokaż maluchowi proste i wciągające zabawy edukacyjne. Grać można wszędzie, w domu, szkole, na podwórku. Będzie to doskonała pomoc dydaktyczna oraz zabawka edukacyjna i ruchowa dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Nauka liczenia w zakresie od 1 do 10 i kojarzenia ilości z cyfrą

Woreczki z liczbami wprowadzą dziecko w świat liczb i pierwszych pojęć matematycznych. Na każdym woreczku nadrukowano cyfry i kropki odpowiadające danej cyfrze. W trakcie różnych zabaw dziecko uczy się liczyć oraz kojarzyć liczby z ilością.

 • Nauka sortowania i liczenia

Wykorzystaj woreczki z liczbami do zabawy uczącej sortowania i liczenia. Jak się bawić? Poproś dziecko o rozłożenie woreczków na podłodze i dopasowanie do każdego woreczka odpowiedniej liczby elementów z odpowiednim kolorze, pasującym do danego woreczka. Przykładowo: do woreczka z numerem 3 należy przypasować 3 elementy w kolorze fioletowym. W zabawie możesz wykorzystać elementy znajdujące się w otoczeniu dziecka lub sięgnąć po tęczowe kamyczki.

 

Zawartość zestawu

 

 • Dobieranie w pary i nauka kolorów

W zestawie znajdziesz 10 woreczków w 5 różnych kolorach: czerwonym, żółtym, niebieskim, zielonym i pomarańczowym. Każdy z wymienionych kolorów występuje dwukrotnie, dzięki czemu możesz je wykorzystać także do nauki kolorów oraz łączenia w pary.

 • Wiele zabaw edukacyjnych i ruchowych, rozwijających motorykę i umiejętności matematyczne

Woreczki „Zośka” z liczbami można wykorzystać w wielu zabawach rozwijających koordynację wzrokowo ruchową i poprawiających sprawność ruchową dzieci. Zorganizuj dzieciom zabawę w rzucanie do celu czy zabawę w popularną „Zośkę”. Mamy też propozycję zmodyfikowanej, edukacyjnej „Zośki”.

 

 

Jak grać w zmodyfikowaną wersję Zośki?

 • w pojedynkę – dziecko podbija nogą różne woreczki z liczbami, odczytując każdą liczbę na głos. Można także wyznaczyć zadanie: podrzucamy np. 3 różne woreczki i wykonujemy z nimi działania matematyczne polegające na dodawaniu lub odejmowaniu.

 • w grupie – dzieci losują woreczki z liczbami i kolejno podrzucają nogą do góry, odczytując liczbę. Można utrudnić zadanie i poprosić dzieci o łapanie podrzucanych piłeczek lub podrzucanie nogą woreczka tyle razy, ile wskazuje cyfra na woreczku.

 • w grupie – każde dziecko ma po jednym woreczku. Rozpoczyna dziecko z największą liczbą oczek na woreczku. Pierwsze dziecko rozpoczyna i podrzuca swój woreczek kolejnemu dziecku, dodaje także polecenie, czy dziecko ma dodać, czy odjąć oczka ze swojego woreczka. Proces powtarzamy tak długo, aż każde dziecko wykona działanie.

 • jak w tradycyjną zośkę, czyli każdy podbija woreczek czubkiem stopy i łapie go z powrotem na stopę. Wygrywa osoba, która podbija najdłużej. W większej grupie można odbijać zośkę jeden do drugiego. Komu woreczek upadnie, ten odpada. 

 

Co zawiera?

10 kolorowych woreczków o wymiarze 10cm x 10cm.

Zawartość zestawu

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji przodu języka – jak ćwiczyć i kiedy?

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji przodu języka – jak ćwiczyć i kiedy?

13-09-2021
Dziecko nieprawidłowo realizuje głoski szumiące lub głoskę r, a może występuje seplenienie boczne czy asymetria języka? Do prawidłowego żucia oraz wyrazistej artykulacji niezbędne są zarówno ruchy boczne – lateralne, jak i góra – dół – pionizowanie czubka języka. Sprawdź...

więcej

Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?

Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?

06-09-2021
Obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć problemy z nauką matematyki? Zastanawiasz się jak temu zapobiec? Dzieci osiągają umiejętności matematyczne w różnym wieku. Najważniejszy jest fakt, że pierwsze umiejętności zaczynają się rozwijać już w bardzo młodym wieku. W jaki...

więcej

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

09-08-2021
Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów...

więcej