Woreczki sensoryczne "Teachable Touchables"

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 086002030498

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 145,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 185,00 zł

  129,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 185,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 56,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 144,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  144,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” dla dzieci 3 lata+


Wiele zabawek szybko nudzi się dzieciom. Niektórych użyją tylko raz i nie wiedzą, jak jeszcze mogą je wykorzystać. A tymczasem najmłodsi lubią spędzać czas kreatywnie: odkrywać i obserwować wszystko, co się wokół nich dzieje. Lubią też doświadczać. Są bardzo ciekawi i chętni na nowe doznania. A ponieważ poznają świat poprzez zmysły, te muszą prawidłowo odbierać wszystkie sygnały z zewnątrz. Tego dzieci muszą się również nauczyć. 


Przed Tobą niezwykła pomoc: Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables”. Dają to, czego Twoja pociecha potrzebuje. Może się nimi bawić na różne sposoby, doświadczać bogatych wrażeń oraz wspomagać układ nerwowy. Nie masz pomysłu jak spędzić ciekawe popołudnie z dzieckiem? Jak zająć je przez dłuższy czas? Woreczki „Teachable Touchables” nie pozwalają na nudę a dodatkowo pomagają w integracji zmysłów. 


Zabawkę wykorzystasz wielokrotnie. Samo poznawanie tekstury każdej poduszki jest bardzo ciekawe. Co powiesz na dotykowe memory, ścieżkę sensoryczną, zgadywanki i gromadzenie nowych określeń opisujących wrażenia? To kolejne ćwiczenia, które wykonasz dzięki Woreczkom „Teachable Touchables”. Nie tylko rozwiniesz świadomość dotykową swojego dziecka, ale wzbogacisz jego słownictwo, potrenujesz uważność, zdolność skupienia się i pamięć. 


Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” to niezwykła pomoc do pracy w domu, przedszkolu czy gabinecie terapeuty SI. Poręczny worek umożliwia ich łatwe przechowanie a także spakowanie do bagażu na wycieczkę i dłuższą podróż. 


Wybieraj mądrze!

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Woreczki są przeznaczone do zabawy dla dzieci od 3. roku życia 

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Różne materiały woreczków stymulują zmysł czucia i budują świadomość dotykową u dziecka. 

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kolorowe materiały woreczków to świetna stymulacja wzroku.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Do zabawy na zewnątrz

Woreczki można spakować do poręcznej płóciennej torby i wziąć ze sobą na spacer lub w dłuższą podróż. 

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Dotykanie woreczków, segregowanie lub poszukiwanie podobnych materiałów to doskonałe ćwiczenia na  koncentrację uwagi.

68-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie3 Segregowanie i klasyfikowanie

Woreczki można segregować według wybranego klucza j tworzyć z nich zbiory. To świetny wstęp do nauki matematyki.

 

Dlaczego warto wybrać woreczki sensoryczne?

 • Wpływają na integrację sensoryczną

Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” występują w dziesięciu parach. Można je ugniatać, porównywać, szukać podobnych materiałów w swoim otoczeniu, grać w dotykowe memory czy tworzyć ścieżki sensoryczne. 
Każda poduszka ma inną teksturę i dostarcza dziecku zróżnicowanych bodźców. Zabawa nimi umożliwia porównywanie wrażeń sensorycznych i opisywanie ich. 
Woreczki „Teachable Touchables”  rozwijają świadomość dotykową dziecka i wspomagają receptory czucia. Dzięki nim maluszek jest w stanie prawidłowo ocenić temperaturę czy natężenie bólu. Reaguje odpowiednio do bodźca. 
Różnobarwne materiały, z których zostały wykonane poduszki, stymulują gałkę oczną. Zabawa w mieszanie woreczków, poszukiwanie takich samych czy segregowanie, to świetne ćwiczenie dla percepcji wzrokowej. Dziecko staje się bardziej spostrzegawcze i ma lepszą pamięć wzrokową. 
Zbyt duże natężenie bodźców może powodować nerwowość. Dzieci nie są w stanie odebrać zbyt silnych sygnałów. Ich układ sensoryczny dopiero dojrzewa. Dlatego ważne, by stymulować go delikatnie. Do takiego zadania świetnie nadają się Woreczki „Teachable Touchables”. Dostarczają łagodnych bodźców, umożliwiają ich harmonijny odbiór i przetworzenie. Dzięki temu dziecko może spokojnie poznawać świat i czerpać o nim wiedzę za pomocą zmysłów.

 

Nie tylko rozwiniesz świadomość dotykową swojego dziecka, ale wzbogacisz jego słownictwo, potrenujesz uważność, zdolność skupienia się i pamięć. 

 

 • Rozwijają słownictwo

Miękki, twardy, śliski, gładki, szorstki, delikatny… To tylko niektóre określenia, które pasują do materiału Woreczków sensorycznych „Teachable Touchables”.
Nazywając strukturę poduszek i swoje wrażenia zmysłowe, dziecko poszerza zasób słownictwa. Podnosi kompetencje językowe i doskonali sztukę opisywania. Takie ćwiczenia są świetnym treningiem dla maluszka i pomagają mu w budowaniu wypowiedzi. Podnoszą jego elokwencję, co znacznie ułatwia naukę w szkole.

 

Wrażenia dotykowe dostarczane przez Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” angażują nie tylko zmysły, ale i inne funkcje. Aby dziecko mogło rozpoznać i opisać materiał poduszek, musi się również skupić. Ta umiejętność jest niezbędna nie tylko dla najmłodszych. Szczególnie przydaje się w szkole, gdy uczeń musi wyłączyć się na sygnały docierające z zewnątrz, by móc efektywnie uczestniczyć w lekcji. 
Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” umożliwiają trening koncentracji uwagi. Zabawa nimi wycisza i relaksuje. Dziecko skupia się na wykonywanych czynnościach i może poświęcić się swoim zadaniom. Ta umiejętność wpływa również na pamięć. Twoja pociecha nie będzie roztargniona i lepiej przyswoi nowe wiadomości.

 

 • Pomagają w nauce matematyki

Nauka liczenia jest o wiele przyjemniejsza, jeśli wykorzystuje się do tego ciekawe pomoce dydaktyczne. Nie musisz ich daleko szukać. Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” doskonale zastąpią liczmany. Możesz je przeliczać, dodawać, odejmować, segregować i klasyfikować. Taka aktywność obrazuje pojęcie liczby i rachunków matematycznych. Dziecko lepiej je rozumie i łatwiej się ich uczy. 
Tworzenie zbiorów, rozumienie pojęcia figur geometrycznych i ich ułożenia w przestrzeni są znacznie fajniejsze z Woreczkami sensorycznymi „Teachable Touchables”. Spróbuj w ten sposób podnosić kompetencje matematyczne swojego maluszka, a szybko zobaczysz efekty!

 

 • Relaksują

Dzieci nie lubią zabawek, które po pierwszym użyciu nie oferują im żadnych nowych możliwości. Dlatego tak szybko nudzą im się grające czy świecące gadżety. Zupełnie inaczej jest z Woreczkami sensorycznymi „Teachable Touchables”. Z pozoru proste poduszki dają pole wyobraźni i mogą być wykorzystane jako gra, ścieżka sensoryczna, narzędzie artystyczne do tworzenia wzorów i sekwencji, praktyczna pomoc w nauce liczenia. Te wszystkie czynności angażują zmysły i uwagę, zachęcają do ruchu i sprawiają, że najmłodsi czują się po prostu zrelaksowani.
Woreczki sensoryczne „Teachable Touchables” posłużą jako gniotki i pomogą maluszkom rozładować emocje. Taki sposób samoregulacji pozytywnie wpłynie na ich układ nerwowy oraz relacje z innymi. Jest to szczególnie ważne dla tych dzieci, które są wysoko wrażliwe lub nadpobudliwe. Zyskują sposób na ujście emocji, co również ich relaksuje i daje poczucie bezpieczeństwa.

 


Pomysły na zabawę


 • Dotykowe memory – czucie, koncentracja uwagi, skupienie

Wariant 1. Podziel poduszki na pary. Wyłóż po jednej z pary na stolik a resztę do torby. Zadaniem dziecka jest wybrać jeden worek ze stołu a potem taki sam znaleźć w torbie – bez patrzenia do środka. 
Wariant 2. Wyłóż wszystkie worki na stolik. Zwiąż dziecku oczy. Jego zadaniem jest dobrać poduszki w pary poprzez samo dotykanie ich.

 

Z pozoru proste poduszki dają pole wyobraźni i mogą być wykorzystane jako gra, ścieżka sensoryczna, narzędzie artystyczne do tworzenia wzorów i sekwencji, praktyczna pomoc w nauce liczenia.

 

 • Zgadnij, który to worek – koncentracja uwagi, czucie

Wyłóż po jednej poduszce z każdej pary przed dzieckiem. Poproś je, by zamknęło oczy i wysunęło dłoń. Włóż do niej wybraną poduszkę. Pozwól mu się nią pobawić przez kilka sekund. Następnie wyjmij ją z dłoni dziecka i odłóż na miejsce. Dziecko musi wskazać, którą poduszką się bawiło.

 

 • Ścieżka sensoryczna – czucie, równowaga, język opisowy 

Ułóż worki w dowolnej kolejności na podłodze. Zadaniem dziecka jest przejść po nich gołymi stopami i opisywanie, co czuje.

 

 • Co czuję – czucie, język opisowy

Schowaj poduszki do torby. Dziecko wkłada rękę do środka, wybiera jedną z nich i opisuje swoje wrażenia dotykowe. Stara się znaleźć jak najwięcej przymiotników na określenie każdego materiału.

 

Aby dziecko mogło rozpoznać i opisać materiał poduszek, musi się również skupić. Ta umiejętność jest niezbędna nie tylko dla najmłodszych.

 

 • Gdzie jeszcze to czuję – czucie, język opisowy, spostrzegawczość

Schowaj poduszki do torby. Dziecko wkłada rękę do środka i wybiera jedną poduszkę. Opisuje wrażenia dotykowe, następnie szuka w swoim otoczeniu podobnych tekstur.

 

 • Segregowanie – percepcja wzrokowa, dotyk, logiczne myślenie, koncentracja

Poproś dziecko o segregowanie woreczków według własnego klucza. Na przykład na jedno miejsce maluch układa te worki, których dotyk jest przyjemny, a w inne miejsce te, które go łaskoczą lub drapią itp.

 

 • Co się zmieniło – pamięć wzrokowa, spostrzegawczość

Dwóch graczy układa z woreczków wzór. Jeden zamyka oczy, drugi w tym czasie przekłada lub zabiera worki. Zadanie polega na odgadnięciu wszystkich zmian.

 

Woreczki „Teachable Touchables”  rozwijają świadomość dotykową dziecka i wspomagają receptory czucia. Dzięki nim maluszek jest w stanie prawidłowo ocenić temperaturę czy natężenie bólu.

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 20 woreczków „Teachable Touchables”(10 par), płócienną torbę do przechowywania, przewodnik z zadaniami

 

Główne informacje - woreczki sensoryczne Teachable Touchables

Wiek: 3 lata+
Wymiary: 6 cm x 6 cm 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej