Waga wiaderkowa z niedźwiadkami (Baby Bear Balance Set)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023807790

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 185,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 229,00 zł

  199,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 229,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 30,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Wielka rodzina kolorowych misiów zaprasza do wspólnej zabawy wszystkie dzieci! Rozhuśtajcie razem wagę szalkową, wywołajcie falę tsunami albo ukryjcie urocze niedźwiadki w piasku. Przeprowadzajcie eksperymenty i doświadczenia, a wszystko po to, aby nauka mogła zamienić się w fantastyczną frajdę!

Waga wiaderkowa z niedźwiadkami zapewnia niekończącą się zabawę, podczas której dziecko rozwinie podstawowe umiejętności matematyczne, logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Dzięki manipulowaniu ogromną ilością elementów będzie doskonalić również motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową.

Komplet zawiera 102 kolorowe misie w 6 barwach tęczy i wagę szalkową z praktyczną szufladką do przechowywania oraz przezroczystymi, zamykanymi pojemnikami, które mogą stanowić platformę dla odważników. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życiaTo niezwykła zabawka i pomoc edukacyjna, która sprawdzi się nie tylko w domach, ale także w przedszkolach. Jako prezent ucieszy każdego malucha i stworzy wiele możliwości na efektywne i ciekawe spędzanie czasu wolnego.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Manipulowanie misiami, które pełnią rolę odważników i obserwacja poruszania się szalek wagi to konkretny sposób na rozwijanie logicznego myślenia.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Umiejętności matematyczne

Zestaw ogromnej ilości uroczych misiów to idealny sposób na naukę i doskonalenie umiejętności liczenia i sortowania za pomocą konkretów oraz tworzenia rytmów i wzorów.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Zmysł wzroku

Obserwowanie pracy szalek, zawierających kolorowe misie, materiały sypkie i wodę oraz wykonywanie różnych doświadczeń z wagą to wspaniały trening dla rozwoju percepcji wzrokowej.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Wykorzystaj Wagę wiaderkową z niedźwiadkami do nauki podstawowych zagadnień matematycznych poprzez świetną i niekończącą się zabawę.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć, skupienie

Rozwijaj koncentrację uwagi za pomocą zabaw i ćwiczeń z wagą szalkową.

 

Dlaczego warto?

Zabawa małymi misiami wymaga od dziecka ciągłego angażowania umiejętności manualnych, które doskonalą się podczas chwytania i manipulowania tymi uroczymi niedźwiadkami. Przekładanie ich do przezroczystych pojemników wagi i możliwość obserwowania przechylania się szalek wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową. Rozwijanie tych zdolności będzie miało wpływ na umiejętność radzenia sobie przez dziecko w różnych czynnościach życiowych związanych z samodzielnością oraz w wielu sytuacjach szkolnych.

Waga wiaderkowa z niedźwiadkami - zabawki edukacyjne dla 3 latka

 • Nauka zagadnień matematycznych - sortowanie, rytmy, liczenie, pojemność, waga

Waga wiaderkowa z niedźwiadkami to wspaniała pomoc do nauki i doskonalenia wielu umiejętności matematycznych. Rodzina misiów zachęci do zabawy i sprawi, że nauka stanie się przyjemnością. Dzięki temu kompletowi możemy zaangażować dziecko w następujące działania:

 1. Sortowanie przedmiotów: 102 misie to idealne konkrety do grupowania według koloru.

 2. Rytmy: z ogromnej ilości niedźwiadków w kolorach tęczy można stworzyć nieskończoną ilość rytmów.

 3. Przeliczanie, posługiwanie się liczbami, wykonywanie działań: misie to wspaniały pomysł na użycie ich jako konkrety do nauki przeliczania, dodawania i odejmowania oraz mnożenia – jako wielokrotność liczby czy dzielenia poprzez mieszczenie i podział.

 4. Ważenie, mierzenie płynów i ciężarków: zapoznanie dzieci z pojęciami pojemności i objętości musi być przeprowadzone poprzez działanie i obserwację. Zrozumienie ich tylko z teorii jest praktycznie niemożliwe. Dlatego użycie Waga wiaderkowa z niedźwiadkami to świetna pomoc do wprowadzania tych pojęć matematycznych. Waga zawarta w komplecie posiada przezroczyste pojemniki z oznaczonymi miarami, dlatego można dzięki niej przeprowadzać wiele doświadczeń z płynami, materiałami sypkimi i misiami. Przelewanie i przesypywanie oraz obserwowanie szalek to niezwykle ciekawe czynności, które zapewnią wielogodzinną naukę poprzez zabawę.

 

Zabawy związane z ważeniem wymagają od dziecka niezwykłej koncentracji uwagi i umiejętności skupiania się, szczególnie wtedy, gdy pracujemy z płynami. Przelewanie, dolewanie i odlewanie to precyzyjne czynności, dzięki którym maluch rozwija wielkie pokłady cierpliwości. Doskonalą się one również w trakcie dokładania i odejmowania misiów z szalek. Podczas czynności związanych z ważeniem mały obserwator rozwija umiejętność logicznego myślenia. W trakcie porównywania pojemności płynów czy wagi niedźwiadków dziecko musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań: Ile muszę dołożyć misiów do jednego wiaderka, aby ich waga wynosiła tyle samo? Jeżeli wrzucę coś do pojemnika z wodą, to czy waga się poruszy? Ile misiów waży tyle samo, co pojemnik z ryżem? Te proste dla dorosłych pytania są wielką niewiadomą dla małych dzieci, które mają wiele frajdy podczas odkrywania kolejnych odpowiedzi.

 

Zabawki edukacyjne Learnig Resources

 • Nauka kolorów

Komplet składa się z ogromnej ilości misiów w barwach tęczy. Zabawa nimi to świetny sposób na naukę kolorów już od najwcześniejszych lat życia dziecka.

 


Pomysły na zabawę


 • Ile misiów się ukryło? – rozwijanie koncentracji uwagi i wzbudzanie ciekawości

Włóż dowolną ilość misiów do jednego pojemnika, a następnie zasyp je sypkim materiałem: ryżem, kaszą, piaskiem. Zadaniem dziecka będzie odgadnąć, ile niedźwiadków zostało ukrytych. Maluch może się domyślić dzięki przeprowadzeniu szeregu doświadczeń przed wykonaniem tego zadania. Pozwól mu bawić się np. ryżem i misiami. Niech obserwuje, ile musi nasypać do pojemnika, aby zrównoważyć wagę 1 misia, a później 2, 3 itd.

 

 • Fala tsunami – rozwijanie koordynacji ręka-oko, percepcji wzrokowej oraz logicznego myślenia.

Zabawa polega na tym, aby podnieść poziom wody w pojemnikach przy pomocy misiów aż do tego momentu, w którym wypłynie ona na zewnątrz. Nalejcie
z dzieckiem wodę do znacznika na przezroczystych wiaderkach np. 200 ml. Następnie wrzucajcie miśki do wody dotąd, aż wywołacie falę tsunami, która wyleje się poza pojemniki. Ile misiów trzeba było użyć? Następnie nalejcie wyższy poziom wody
i spytajcie się dziecka, czy będzie Wam potrzebna większa, czy mniejsza ilość niedźwiadków do wylania wody? Oczywiście za każdym razem sprawdźcie, czy odpowiedź była poprawna.

Waga wiaderkowa dla dzieci powyżej 3 roku życia

 • Balansowanie różnych przedmiotów z misiami – rozwijanie uważności

Wkładaj do jednego pojemnika wagi różne przedmioty: klocki, łyżeczki, klucze kamienie, itp., następnie spytaj dziecka ile misiów należy włożyć do drugiego pojemnika, aby szalki się wyrównały? Przed rozpoczęciem tej zabawy pozwól dziecku zważyć potencjalne przedmioty w rękach.

 

Co zawiera?

 • Waga z wbudowaną szufladą do przechowywania o wymiarach 42 x 17,5 x 15,5 cm

 • 102 misie w 6 kolorach tęczy (po 17 z każdego koloru)

 • Wymiary 1 misia to 2,5 cm i 4 gramy

Learning Resources - Zabawki edukacyjne dla 3 latki

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej