Waga matematyczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023000337

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 112,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 175,00 zł

  119,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 175,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 56,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 142,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  142,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Waga matematyczna to fenomenalne rozwiązanie dla nauczycieli przedszkoli i szkół, z pomocą którego z łatwością zrealizujesz materiał z programu nauczania matematyki. To również niezastąpiona pomoc edukacyjna dla dzieci pozostających w edukacji domowej. Dzięki niej przygotujesz dziecko do eksploracji nauk ścisłych poprzez zabawę i wpłyniesz na rozwój wczesnych umiejętności matematycznych, które są niezbędne do dalszego kształcenia.

Waga matematyczna jest na tyle duża, że z powodzeniem wykorzystasz ją do wprowadzania pojęć matematycznych i prowadzenia lekcji w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Z jej pomocą nauczysz dzieci rozumienia liczb w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym, porównywania, dopełniania do 10, przedstawiania liczb za pomocą sumy składników oraz mechanizmu działania wagi. Podczas manh i właściwości arytmetyki.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, podczas manipulowania odważnikami uczniowie uzyskają wgląd w abstrakcyjną koncepcję działań na liczbach, równań algebraicznych. Można używać go do zabawy z młodszymi naukowcami. Przeczytaj poniższy opis by zapoznać się z możliwościami użycia wagi do zabaw edukacyjnych.

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Wykorzystaj Wagę matematyczną do nauki matematyki poprzez zabawę.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Szkołą podstawowa klasa 1-3

Zrealizuj program nauczania matematyki i wprowadź zagadnienia w łatwy i ciekawy sposób.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja, pamięć, skupienie

Rozwijaj koncentrację uwagi za pomocą zabaw i ćwiczeń z Wagą szalkową.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Manipulowanie odważnikami i obserwacja poruszania się szalek wagi to konkretny sposób na rozwijanie logicznego myślenia.

67-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie2 Nauka liczenia, liczby, cyfry

Waga szalkowa to fenomenalny sposób na wprowadzanie liczb w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji uwagi i logicznego myślenia

Czynności związane z zawieszaniem odważników i obserwowanie zmian zachodzących podczas tych ćwiczeń – przechylanie się szalek wagi, to nie tylko świetny trening dla rozwoju koordynacji ręka-oko i koncentracji uwagi, ale też konkretny sposób na pobudzanie logicznego myślenia. Podczas zabawy Wagą matematyczną dziecko wykonuje szereg operacji by móc odpowiedzieć sobie na pojawiające się pytania: Dlaczego szalki się przechylają na jedną stronę? Co zrobić, aby były na tej samej wysokości? Gdzie położyć odważnik, by jedna szalka była wyżej? Co będzie, gdy użyję wielu odważników jednocześnie?

 

Waga dla dzieci, produkt przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, ale z powodzeniem można używać go do zabawy z młodszymi naukowcami.

 

 • Wspomaganie dojrzałości w uczeniu się matematyki – rozwój myślenia przedoperacyjnego i operacyjnego

Pomiędzy 2 a 7 rokiem życia rozwój dziecka jest w fazie myślenia przedoperacyjnego. Oznacza to, że w tym czasie maluch zdobywa wiele doświadczeń logicznych i fizycznych w sposób konkretny, czyli za pomocą działania. Dominuje tu myślenie sensoryczno-motoryczne. Dziecko rozumie to, co widzi i praktycznie wykonuje.

W wyniku tych doświadczeń powoli kształtuje się u niego myślenie abstrakcyjne. Aby wspomóc malucha w rozwoju myślenia matematycznego, należy zapewnić mu wiele możliwości do działania i doświadczania. Niebywale pomocna będzie tu Waga matematyczna. Dzięki niej mały odkrywca zrozumie relacje między liczbami w konkretny sposób.

Podczas manipulacji ciężarkami uzyska wgląd w abstrakcyjne koncepcje działań na liczbach, równań algebraicznych i właściwości arytmetycznych.

 

 • Rozumienie pojęć liczbowych, doskonalenie umiejętności rozwiązywania działań arytmetycznych

Z pomocą Wagi matematycznej dziecko bez problemu nauczy się porównywania liczb w pierwszej dziesiątce, dopełniania do 10, przedstawiania liczb za pomocą sumy składników oraz mechanizmu działania wagi. Poniżej podane są przykłady zabaw, które wyjaśniają, jak można to zrobić.

 


Pomysły na zabawę


 • Wprowadzanie elementów monografii liczby - liczby w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym

Rozumienie liczby w aspekcie kardynalnym:
- Policz od 1 do 10 i w tył z pokazywaniem liczb.
- Jakich sąsiadów ma liczba 6?
- Które liczby są większe od 5, a które mniejsze?
- Pokaż liczbę, która przedstawia ile masz palców u jednej ręki (ile jest pór roku, dni tygodnia, itp.).

Rozumienie liczby w aspekcie porządkowym:
- Który z kolei jest odważnik zawieszony na szalce? Dziecko rozpoczyna liczyć od cyfry 1 mówiąc: pierwszy, drugi, trzeci, itd.
- Zawieś odważnik po prawej stronie wagi w taki sposób, aby był piąty z kolei.
- Gdzie zawiesisz odważnik, by był ostatni?

Rozumienie liczby w aspekcie miarowym:
- Doświadczenia związane z przechylaniem szalki wagi. Liczba ma większą wartość, gdy szalka przechyli się bardziej.

Waga dla dziecka, dziecko bez problemu nauczy się porównywania liczb w pierwszej dziesiątce, dopełniania do 10

 • Porównywanie liczb – wprowadzanie znaków większości, mniejszości
  i równości

Do tej zabawy można przygotować szablony znaków większości, mniejszości i równości: <, >, = oraz liczby od 1-10. Takie liczby możesz też zamówić w naszym sklepie:

Montessori Szorstkie cyfry w pudełku

Lustrzane cyfry

- Sprawdź, która liczba jest większa: 5 czy 2?
- Sprawdź, która liczba jest mniejsza: 8 czy 7?
- Na której liczbie powiesisz odważnik, żeby szalki były na równej wysokości?

Przedstaw te porównania za pomocą szablonów znaków lub zapisz je na kartce. Dziecko za pomocą tych doświadczeń zrozumie i łatwo zapamięta, że ta liczba jest większa, której szalka przechyla się bardziej.

 

 • Dopełnianie do 10 – nauka ważnej umiejętności, która będzie potrzebna do obliczania działań na większych liczbach

- Po jednej stronie wagi zawieś odważnik na liczbie 10. Po drugiej stronie np. na liczbie 3. Zadaniem dziecka jest zawiesić drugi odważnik na takiej liczbie, aby szalki się wyrównały (by suma tych liczb wyniosła 10).

 

 • Przedstawienie liczby w postaci sumy składników – nauka dodawania wieloskładnikowego

- Na jednej szalce zawieś odważnik przy dowolnej liczbie, np. 8. Zadaniem dziecka jest zawiesić po drugiej stronie 2 takie odważniki, by szalki się wyrównały. Zadanie to można zapisać na kartce: 8=5+3. Zaproponuj dziecku by znalazło inne rozwiązanie i je zapiszcie, np. 8=4+4 lub 8=2+6 itd.
- Na jednej szalce znów zawieś odważnik na dowolnej liczbie, np. 10. Zadaniem dziecka jest znaleźć 3 takie liczby, żeby po zawieszeniu na nich odważników, szalki się wyrównały: 10=2+3+5 itd.

 

Co zawiera?

 • Wielkość: 8,5 cala – ok.21,5 cm

 • 20 odważników o masie 10 g

 • Etykiety

 • Broszura z instrukcją

Waga dla dzieci, podczas zabawy wagą matematyczną dziecko wykonuje szereg operacji by móc odpowiedzieć sobie na pytania.

Główne informacje

Wiek: +6 lat

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej