Układanka MANDALE - Terapia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ALEXANDER
 • Kod producenta: 5906018024609

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 35,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Układanka MANDALE - Terapia to układanka terapeutyczno-rehabilitacyjna dla dzieci i seniorów. Ma właściwości relaksacyjne, więc świetnie sprawdzi się w sytuacjach napięcia nerwowego. Układanie wzorów łagodzi m.in. stres związany z rehabilitacją, wycisza i poprawia nastrój.

Ponadto układanka Mandale wpływa na polepszenie ogólnych zdolności intelektualnych, wzmacnianie funkcji poznawczych oraz doskonalenie sprawności motorycznej zarówno u młodszych, jak i starszych użytkowników. Z tego względu urozmaici wspólnie spędzany czas i pomoże zacieśniać wzajemne relacje w rodzinie. Co więcej, da okazję do rozwijania empatii i wzajemnego szacunku między pokoleniami.

Układankę można wykorzystać jako narzędzie pobudzające kreatywność oraz wyzwalające ekspresję twórczą. Zestaw zawiera gotowe szablony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wymyślać swoje sekwencje i układy. Taka aktywność to świetna zabawa dla wyobraźni, kształtowania inteligencji przestrzennej, myślenia matematycznego oraz zachowania aktywności umysłowej.

 

 

7-dla-seniorow2 Dla seniorów

Zabawa w tworzenie mandali to doskonały sposób na utrzymanie aktywności umysłowej przez seniorów.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Odwzorowywanie układów i sekwencji dostarcza bodźców receptorom wzroku i poprawia spostrzegawczość.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Operowanie kolorowymi kostkami i układanie mandali wpływa na zręczność oraz precyzję ruchów.

107-kreatywnosc Kreatywność

Samodzielne układanie mandali wyzwala kreatywność i pobudza wyobraźnię.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Gra relaksuje i pomaga zredukować stres.

 

 

 

Dlaczego warto?

W zestawie z kolorowymi kształtami znajdują się szablony do odtwarzania sekwencji. Gracz ma do wyboru 14 wzorów. Może też samodzielnie wymyślać dowolne warianty.

Tworzenie mandali daje uczestnikom zabawy swobodę ekspresji twórczej, pobudza wyobraźnię i kreatywność. Poprzez eksplorację różnych kształtów, wzorów i kolorów, uczestnicy rozwijają swoje zdolności artystyczne, odkrywają nowe kombinacje i połączenia kolorystyczne, zyskują też okazję do tworzenia unikalnych projektów.

Układanka MANDALE - Terapia

Układanka MANDALE - Terapia daje wiele możliwości aktywności, np. zabaw w układanie obrazów, segregowanie klocków, budowanie z nich wymyślonych postaci, pojazdów czy roślin. Takie zadania angażują umysł seniorów, stymulują funkcje poznawcze i wspierają proces rekonwalescencji poprzez utrzymanie aktywności intelektualnej.

Ponadto manipulowanie kolorowymi klockami wymaga precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Regularne korzystanie z takiej aktywności pomaga we wzmocnieniu i doskonaleniu zdolności motorycznych seniorów, co może być szczególnie istotne w rehabilitacji po urazach, w trakcie choroby Parkinsona lub profilaktyce.

 

 • Redukują stres

Metoda mandali znana jest w arteterapii, czyli terapii sztuką. Rysowanie wzorów pomaga uporać się ze stresem czy traumatycznymi wydarzeniami. Relaksuje i odpręża. Dokładnie te same właściwości ma układanie wzorów z Mandalami z serii Terapia.

Manipulowanie kolorowymi klockami pomaga zredukować napięcie i lęki, które często towarzyszą procesowi rekonwalescencji lub są wynikiem np. nadpobudliwości czy niepowodzeń szkolnych u dziecka.

Poprawa samopoczucia ma duże znaczenie w szybszym powrocie do zdrowia oraz w trakcie zdobywania nowych umiejętności edukacyjnych.

 

 • Stymulują zmysły

Układankę MANDALE - Terapia można ułożyć w unikalne wzory, przerysować je lub porównywać z oryginałem. Taka aktywność dostarcza impulsów receptorom wzroku i dotyku.

Zadaniem użytkownika jest znalezienie pasujących elementów i stworzenie z nich wymaganej sekwencji, np. na czas. Taka czynność wymaga skupienia uwagi i dokonania analizy wzrokowej ilustracji poprzez wyodrębnienie szczegółów w mandalach. Dzięki temu zabawa stymuluje zmysły i wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Aktywność z grą Terapia pomaga rozwijać pamięć sensoryczną i uczy rozpoznawania bodźców.

 


Pomysły na zabawę


 • Konkurs: kreatywność, refleks, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Gracze dzielą się po równo klockami, następnie układają ze wszystkich elementów wybraną mandalę. Wygrywa ten, kto wykonana zadanie jako pierwszy, a jego praca będzie zgodna z szablonem.

 

 • Nazwa zabawy 2 - co rozwija?

Jeden gracz układa 5 klocków w rzędzie a następnie zamyka oczy. Drugi przekłada klocki. Zadanie polega na odwzorowaniu pierwotnego układu.

 

Co zawiera?

14 plansz ze wzorami, elementy mandali – 44 klocki w 4 kolorach, instrukcja

Układanka MANDALE - Terapia

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Liczba graczy: 1-2

Wymiary opakowania: 30,5 x 24,5 x 5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej
Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej