Układanie drewnianych zwierzątek

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888180026
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 85,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 85,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  85,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zabawka edukacyjna Układanie drewnianych zwierzątek przeznaczona jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Ciekawa wizualnie pomoc dydaktyczna w postaci żyrafy i krokodyla w przyjemny sposób połączy ćwiczenia z atrakcyjną czynnością. Budowanie postaci przez nakładanie na palik kolejnych elementów równocześnie doskonali koordynację wzrokowo-ruchową. Dla malucha konstruowanie sympatycznie wyglądającego zwierzaka to prawdziwa frajda. Dla rodzica to świadomość, że dziecko świetnie się bawiąc, trenuje funkcję ręki. Ten ciekawy zestaw do nakładania części bardzo dobrze wspomoże także pracę pedagoga, uzupełniając techniki taktylne. Zabawka idealnie sprawdza się także w pracowniach integracji sensorycznej i w gabinetach fizjoterapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaganie współdziałania wzroku z ruchem

Zabawa polegająca na nakładaniu talerzy na palik uczy koordynacji między ruchem ręki a kontrolą wzroku. Maluch w ten sposób trenuje spostrzeganie i planowanie ruchu. To wstęp do kolejnych umiejętności, takich jak sortowanie. Koordynacja wzrokowo-ruchowa jest ważna w prawie każdej czynności codziennej. Jej zaburzenia mogą wywołać wiele trudności przedszkolnych i szkolnych. Warto więc wspomagać rozwój tej istotnej funkcji, w czym pomoże atrakcyjna dla malucha zabawa.

 

 

 • Doskonalenie funkcji ręki ze stymulacją dotyku

Drewniane elementy zestawu są bodźcem dla układu dotykowego, który  jest w naturalny i łagodny sposób stymulowany podczas układania zwierzaków. Równocześnie ćwiczona jest czynność ręki, tak potrzebna w czasie kolejnych etapów rozwoju. Zabawa w konstruowanie żyrafy uczy dziecko układania elementów pionie. Budowanie krokodyla to ćwiczenie nakładania talerzy w poziomie. Obie te zdolności dobrze się uzupełniają. To właśnie dzięki prawidłowo rozwiniętym umiejętnościom manipulacji przedmiotami przyszły przedszkolak poradzi sobie z rysowaniem i zakładaniem ubrań.

 

 

 • Ćwiczenia chwytu i zasięgu ruchu

Biorąc do ręki kolejne drewniane talerze, dziecko ćwiczy umiętność chwytu, a następnie uczy się oceny odległości, aby celnie nałożyć element na palik. Kształtuje to zręczność malucha i jego wyobraźnię przestrzenną. Korzyścią płynącą z takiej zabawy jest np. sprawne osiągnięcie umiejętności samodzielnego posługiwania się łyżeczką podczas jedzenia.

 

 

 • Poprawa koncentracji uwagi na wykonywanej czynności

Obserwując stopniowo powstającą postać krokodyla i żyrafy maluch wydłuża czas swojego skupienia na podjętym zadaniu. Chcąc zbudować zwierzaka w całości, trenuje także umiejętność doprowadzania wykonywanej czynności do końca. Jest to bardzo ważne ćwiczenie dla każdego dziecka, zwłaszcza gdy ma tendencję do szybkiego rozpraszania się. Zabawa z zestawem do nakładania elementów poprawi te funkcje, równocześnie będąc atrakcyjnym zajęciem.

 

 

Co zawiera?

Łącznie zestaw zawiera 16 elementów:

 • krokodyl: palik i 7 talerzy w kolorze zielonym (2 większe ciemnozielone stanowiące podporę do ustawienia zabawki, 2 ciemnozielone mniejsze, 3 jasnozielone)

 • żyrafa: palik z pomarańczową podstawą, 6 talerzy (3 w kolorze żółtym, 3 w pomarańczowym), głowa żyrafy.

 

 

Główne informacje

 • Wiek: powyżej 12 miesiąca życia
 • Wymiary opakowania (w mm): 280 ×  200  × 80
 • Certyfikaty bezpieczeństwa:

EN 71-1: 2014+A1: 2018 – bezpieczeństwo mechaniczne

EN 71-2: 2011+A1: 2014 – dot. palności

EN 71-3: 2019 – bezpieczeństwo chemiczne

 • Zabawka spełnia wytyczne obowiązujące w Unii Europejskiej:

2009/48/EC

88/378/EEC

EC 1907/2006 – dot. oceny składu w kierunku ew.chemikaliów

 • Producent: Beleduc Lernspielwaren GmbH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej