Uczmy się ważyć! - zestaw edukacyjny

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850114245

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 195,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 195,00 zł

  169,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 195,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 26,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Uczmy się ważyć! - zestaw edukacyjny 3 lata+

Uczmy się ważyć to zestaw zapewniający bogate doświadczenie w zrozumieniu relacji ilościowych i ułamkowych poprzez różnorodne działania i manipulacje. Dzieci mogą używać łyżek pomiarowych Rainbow Fraction wraz z wagą Nestable Bucket Balance i kostkami MathLink, aby dowiedzieć się nowych wiadomości o objętości, wadze, długości, wysokości, pojemności i nie tylko!

Jeśli chcesz w ciekawy sposób wprowadzić swoją pociechę w świat zagadnień pomiarowych, to zestaw Activity Set – Uczmy się ważyć jest idealnym rozwiązaniem! Te kolorowe miarki świetnie wpisują się w ideę nauki poprzez zabawę. Dzięki nim Twój maluch przyswoi podstawowe pojęcia matematyczne i wykorzysta zdobytą wiedzę w praktyce, a także zrozumie wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie i otaczającym go świecie.

Łyżki z Activity Set pozwalają zapoznać małych użytkowników z ideą ułamków, a ich oznaczenia w przemyślany sposób komponują się z innymi produktami tej marki, m.in. zabawkami z serii Rainbow Fraction System. Możesz łączyć je w zestawy i poszerzać zakres przekazywanej dziecku wiedzy, np. uczyć je jednocześnie pomiaru objętości w mililitrach oraz ilości w ułamkach poprzez wykorzystanie Kubków do pomiaru cieczy. To świetna forma nauki, gdyż pozwala na eksperymentowanie i samodzielne dochodzenie do prawidłowych rozwiązań.

Łyżki z ułamkami są przezroczyste i wyposażone w antypoślizgowe uchwyty. Szalka wagi stabilna i świetnie wyważona, a klocki MatkLink lekkie i poręczne. Te właściwości powodują, że dziecko może samodzielnie eksperymentować i odpowiadać na nurtujące je pytania. Nie musi obawiać się przewrócenia kubków czy wyślizgnięcia mokrych naczyń z rąk. Dodatkowo znajdujące się w zestawie łyżki Rainbow Fraction nadają się do mycia w zmywarce, poprzez co możesz napełniać je dowolnie wybranymi substancjami i mieć pewność zachowania zasad higieny.

Dodatkowym atutem zestawu Uczmy się ważyć jest jego wszechstronność. Wykorzystanie go w zabawie wspomaga koncentrację uwagi oraz pamięć, a ponadto stymuluje zmysły, wpływając na ich integrację. Przesypywanie produktów i przelewanie płynów to czynności pomocne w trenowaniu motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zabawki Activity Set nadają się do użytku w domu, w przedszkolu, szkole czy w gabinecie terapeuty. Świetnie sprawdzą się w zabawie indywidualnej oraz grupowej. Dają obraz wielu zagadnień matematycznych, przez co mogą pełnić funkcję pomocy dydaktycznej w trakcie nauki.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek +3

Zestaw oswaja z pojęciami matematycznymi dzieci od 3. roku życia. Nie nadaje się dla młodszych użytkowników z uwagi na drobne części.

56-praca-w-grupie-komunikacja Nadaje się do zadań grupowych

Zabawa z ważeniem i mierzeniem świetnie sprawdzi się w mniejszej grupie rówieśniczej. Pozwoli doskonalić komunikację i wdrażać do współpracy.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Pomocne w stymulowaniu wzroku

Przy ważeniu i mierzeniu produktów dziecko musi obserwować ruch szalki wagi. W ten sposób stymuluje wzrok i poprawia percepcję wzrokową.

28-motoryka-mala-terapia-reki Pomocne w doskonaleniu motoryki małej

Uzupełnianie szalek wybranymi produktami: wsypywanie ich, wkładanie czy wlewanie wymagają precyzji oraz zręczności. Dziecko doskonali poprawny chwyt oraz usprawnia pracę całej ręki.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Prawidłowe wykonywanie zadań wymaga skupienia. By wyrównać poziom szalek lub oszacować ich aktualną zawartość, dziecko musi się skoncentrować.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia, rozumienie pojęć matematycznych

Do zadań dziecka należy m.in. oszacowanie ciężaru szalek, mierzenie przedmiotów za pomocą kostek oraz rozpoznawanie ułamków. Poprzez świetną zabawę najmłodsi zdobywają podstawową wiedzę matematyczną.

15-karty-pracy Zawiera zestaw ćwiczeń

W zestawie znajduje się 10 dwustronnych kart pracy, które podpowiadają, jak można wykorzystać elementy zestawu do edukacji i zabawy. Można po nich pisać zmazywalnym markerem, dzięki czemu są wielokrotnego użytku.

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: liczenie, pojęcie ułamków, szacowanie i porównywanie

Zestaw Uczmy się ważyć w doskonały sposób ułatwia naukę matematyki, wspomaga przyswojenie wiedzy na temat ułamków. Każda łyżka prezentuje inną wartość: całość, połowę, ćwiartkę oraz 1/3. To pozwala przybliżyć dziecku istotę części i przyswoić abstrakcyjne pojęcia matematyczne z zakresu miar i wag.

Pokaż dziecku, że w jednej miarce zmieści się zawartość dwóch połówek, trzech kubków o wartości 1/3 lub cztery ćwiartki. Ucząc się rozpoznawania miarek i ich znaczenia, najmłodsi doskonalą logiczne myślenie oraz ćwiczą spostrzegawczość. Klocki MathLink ułatwiają zrozumienie pojęcie wysokości i długości. Zadanie dziecka może polegać na mierzeniu zabawek lub wybranych przedmiotów i porównywanie ich. Dzięki temu wprowadzisz pojęcia: mniejszy i większy. Twój maluch będzie miał szansę zrozumieć tę zależność i na przykład stosować ją w odniesieniu do członków rodziny albo przy wyborze garderoby. Dodatkowo klocki MathLink zobrazują pojęcie liczby. To z nimi możesz uczyć swoją pociechę liczenia, dodawania i odejmowania w zakresie 20.

Z kolei waga to świetne narzędzie do rozumienia ciężaru i wytłumaczenie pojęcia objętości – tutaj wykorzystasz zabawę z płynami.

 

Idealny prezent dla 3 latka. Ucząc się rozpoznawania miarek i ich znaczenia, najmłodsi doskonalą logiczne myślenie oraz ćwiczą spostrzegawczość.

 

 • Funkcje poznawcze: rozumienie świata

Matematyka jest wszędzie, a jej zagadnienia codziennie towarzyszą każdemu człowiekowi. By dziecko zrozumiało, dlaczego na podniesienie jednego przedmiotu potrzebuje użyć więcej siły, a na drugiego mniej – warto skorzystać z zestawu Uczmy się ważyć. Dlaczego cała woda z butelki nie zmieści się w kubku? Na to pytanie Twój maluch znajdzie odpowiedź również dzięki Activity Set. Samodzielne pomiary pozwalają zrozumieć świat, zaspokajają ciekawość małego odkrywcy i rozwijają jego funkcje poznawcze.

 

Zabawa zestawem Activity Set może odbywać się z użyciem różnorodnych produktów sypkich oraz cieczy. Kolorowe łyżki oraz klocki do pomiaru MathLink stymulują wzrok, a nauka ułamków poprzez przesypywanie zawartości łyżek na przykład do szalek wagi zachęca do obserwowania i usprawnia ruch gałek ocznych. Dziecko może samodzielnie przelewać płyny i śledzić poziom napełniania się pojemników na wadze. W ten sposób dostarcza bodźców receptorom wzroku i pozytywnie wpływa na ich rozwój. Dzięki temu, że zestaw Uczmy się ważyć łączy się z produktami Rainbow Fraction, mały odkrywca otrzymuje jednolite bodźce wzrokowe, trenuje więc spostrzegawczość i rozróżnianie wartości po kolorach miarek. W miarkach Activity Set możesz przesypywać ziarenka, mąkę czy makaron. Takie mieszanie surowców możliwe jest dzięki temu, że Łyżki z ułamkami nadają się do mycia w zmywarce. Zabawa różnorodnymi fakturami dostarcza bodźców układowi dotykowemu i stymuluje czucie. Za sprawą właściwie funkcjonującego zmysłu czucia powierzchownego dziecko jest w stanie właściwie ocenić temperaturę oraz np. skalę bólu.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Przesypywanie, przelewanie i napełnianie miarek oraz wagi to czynności stymulujące motorykę małą. Dziecko nie musi tylko ćwiczyć szlaczków, by usprawniać rękę piszącą. Może to robić na wiele innych sposobów, m.in. za pomocą narzędzi z serii Activity Set. Elementy zestawu Uczmy się ważyć w interesujący sposób angażują kończynę górną, wspomagają prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku. Klocki matematyczne nadają się do łączenia ich w małe wieże czy miarki oraz do ważenia czy układania. Poprzez takie ćwiczenia Twoja pociecha przygotowuje się do nauki pisania oraz rozwija zdolności manualne, np. rysowanie, malowanie, wycinanie. Śledzenie przesypywanej lub przelewanej zawartości do szalek wagi w świetny sposób łączy ruch z percepcją wzrokową. W ten sposób dziecko trenuje koordynację ręka-oko, której sprawność jest niezwykle istotna w nauce czytania i pisania.

 

Elementy zestawu Uczmy się mierzyć w interesujący sposób angażują kończynę górną, wspomagają prawidłowy chwyt oraz ruchy nadgarstka po łuku.

 • Rozwój społeczny: praca w grupie, komunikacja

Zestaw Uczmy się ważyć to dobre narzędzie do doskonalenia kompetencji społecznych Twojego maluszka. Świetnie nadają się do prac w mniejszych grupach. Pozwalają na wspólną zabawę i jednoczesne ćwiczenia w zakresie ustalania zasad i przestrzegania ich. Wykonując pomiary, wsypując lub wlewając ciecz do wagi, mali odkrywcy muszą czekać na swoją kolej. Wybierając przedmioty do pomiaru, doskonalą kreatywność. To wszystko pozytywnie wpływa na naukę przebywania w grupie. Daje dzieciom pewność siebie oraz możliwość znalezienia swojego miejsca wśród rówieśników.

Praca w grupie pozytywnie wpływa na komunikację z pozostałymi uczestnikami zabawy. Dziecko uczy się budować wypowiedzi i słuchać innych, co jest niezbędne do funkcjonowania w większym gronie a także w przedszkolu czy szkole.

 

 • Rozwój osobisty: nauka dzielenia się z innymi

Problem dzielenia się zabawkami można rozwiązać poprzez ułamki! Pokaż swojemu maluszkowi, ile mu zostanie, jeśli odda połowę jabłka/ciastka/klocków koledze. A gdy będzie ich trzech lub czterech? Z tym sobie również poradzisz, gdy będziesz mieć pod ręką zestaw Uczmy się ważyć! Wykorzystaj do tego pomocne łyżki z ułamkami – to one uzmysłowią maluszkowi, czym jest podział na mniejsze części. Zobrazują to, co trudno mu sobie wyobrazić. Więcej, mniej, równo – te oznaczniki znajdziesz na wadze i dzięki nim wytłumaczysz dziecku ważne pojęcia matematyczne, które przecież dotyczą jego codzienności i ważnych dla niego problemów.

Kolorowe miarki udowodnią ci, że twoje dziecko nie musi tylko ćwiczyć szlaczków, by usprawniać rękę piszącą. Może to robić na wiele innych sposobów, m.in. za pomocą narzędzi z serii Activity Set.

 • Rozwój osobisty: nauka poprzez zabawę

Zestaw Uczmy się ważyć daje dziecku okazję zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi poprzez zabawę. Wykorzystaj różnorodne elementy Activity Set do pokazania małemu odkrywcy, jak może je wykorzystać w twórczy sposób. Ważenie klocków, mniejszych zabawek i porównywanie ich ciężaru to nie tylko ogrom dziecięcej radości, ale również świetne doświadczenie naukowe. Jak wysoki jest mój miś? Ile klocków muszę ułożyć, by go zważyć? Czy auto lub lalka są większe od niego? Te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi z zestawem Activity Set! Nie musisz podsuwać maluszkowi gotowych odpowiedzi. Zachęcaj go do samodzielnych eksperymentów. Mierzenie, ważenie, obliczani, porównywanie – te zagadnienia mogą być w przyjemny sposób oswajane, jeśli wykorzystasz do tego odpowiednie narzędzia edukacyjne. Nie zniechęcisz dziecka do nauki, jeśli podasz mu ją w ciekawy i przystępny sposób. Uczmy się ważyć powstało właśnie po to, by ułatwić Ci to zadanie. To naprawdę idealna pomoc dla każdego!

 

 • Zasoby: możliwość łączenia elementów w zestawy

Łyżki ułamkowe oznaczone są różnymi kolorami. Ich dobór jest ściśle powiązany z elementami innej serii tej marki: Rainbow Fraction System. Dzięki temu dziecko może łączyć produkty i tworzyć z nich ciekawe zestawy do zabawy i nauki. Jednolita kolorystyka i podobne oznaczenia ułatwiają mu przyswajanie nowych pojęć z zakresu matematyki i innych nauk ścisłych. Ten zestaw możesz wzbogacić o Kubki do pomiaru cieczy, by uczyć swoją pociechę nie tylko ważenia produktów, ale również ich objętości i pojemności.

 


Pomysły na zabawę


 • Karty aktywności: rozumienie pojęć matematycznych, spostrzegawczość

Skorzystaj z kart aktywności dołączonych do zestawu i zachęcaj dziecko do wykonywania zadań. Zapisuj wyniki, a po wykonaniu wskazanej liczby poleceń wspólnie je sprawdźcie i weryfikujcie.
Karty nadają się do wielokrotnego użytku.

 

 • Odmierzamy ilości: dotyk, koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozumienie ułamków, percepcja wzrokowa

Przygotuj sypkie produkty do odmierzania. Chcąc wytłumaczyć, czym są ułamki, weź w rękę wybraną miarkę, np. 1/2. Pokaż, że zapełnisz ją wtedy, gdy wsypiesz do niej zawartość dwóch ćwiartek. Podobnie rób z pozostałymi kubkami, np. do całej miarki wsypuj 3 miarki 1/3, lub 2 miarki 1/2. Gdy dziecko zrozumie pojęcie ułamka i całości, dawaj mu zadania wypełnienia całego kubka naczyniami o mniejszej wartości.

Dziecko musi samo wybrać miarki według ich wartości, co uczy je rozpoznawać ułamki oraz wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Klocki matematyczne nadają się do łączenia ich w małe wieże czy miarki oraz do ważenia czy układania.

 • Ułamkowa mozaika: motoryka mała, wyobraźnia, kreatywność

Przygotuj masę plastyczną (ciastolina, modelina), wałek i deseczkę lub podkładkę. Wspólnie wybierzcie różne kolory masy i rozwałkujcie na desce. Zadaniem dziecka jest kilkukrotnie wycisnąć formę każdej łyżki i ułożyć wzory z jednego rodzaju ułamka. Ze starszym dzieckiem możesz dodawać ułamki i na końcu oszacować, która mozaika ma większą wartość liczbową.

 

 • Ważymy: rozumienie pojęć matematycznych, motoryka mała, zręczność

Przygotuj 2 rodzaje sypkich produktów, np. ziarna i mąkę. Dziecko eksperymentuje z wagą - nakłada na każdą szalkę zawartość tej samej łyżki, ale z innymi substancjami i porównuje, czy waga produktów się zgadza. Manipuluje wskaźnikiem, by podać odpowiednią wartość: więcej, mniej, równo.

 

 • Zgadywanki: rozumienie ułamków, logiczne myślenie, koncentracja

Osoba dorosła zadaje dziecku zagadki dotyczące ułamków. Zadaniem malucha jest wybrać odpowiedni kubek i podać odpowiedź.

Przykładowe pytania:

  • Ile połówek zmieści się w jednej miarce?

  • Ile ćwiartek zmieści się w jednej miarce?

  • Ile połówek zmieści się w 2 miarkach? itp.

 

Co zawiera?

39 części (waga, 4 miarki, 20 kostek MathLink, pisak zmazywalny z gąbką, 10 dwustronnych kart z zadaniami) oraz instrukcję z przewodnikiem dla początkujących

 

Kolorowe miarki ułatwią twojemu dziecku przyswajanie nowych pojęć z zakresu matematyki i innych nauk ścisłych.

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Wymiary: 38 x 25 x 15 cm

Łyżki z ułamkami można myć w zmywarce

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej