Tunel sensoryczny dla dzieci - OTWIERANY - 90 cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 369,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 369,00 zł

  349,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 369,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 372,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  372,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Tunel sensoryczny dla dzieci otwierany przeznaczony jest dla młodszych i starszych użytkowników. Może być wykorzystywany do zabawy i terapii. Jego pokrowiec wykonany jest z bawełny. Tunel jest otwierany, nie ma przeszkód, by zdjąć zewnętrzny pokrowiec i go wyprać, a styropianowe wypełnienie wypłukać w wodzie. Dzięki temu tunel posłuży jako pomoc sensoryczna nawet dla większej liczby użytkowników. Stworzysz z nim tor przeszkód, ścieżkę gimnastyczną oraz użyjesz do ćwiczeń sprawnościowych. Posłuży też jako wygodna pufa do odpoczywania.

Tunel sensoryczny dla dzieci VEST-POL nadaje się do siedzenia, leżenia, przeciskania i rolowania. Jego podstawowe zastosowanie w terapii SI pozytywnie wpływa na zwiększenie świadomości własnego ciała, dostarcza bodźców do układu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego. Tunel może być wykorzystywany zarówno do usprawniania zaburzonych funkcji sensorycznych, ale też do poprawy koordynacji i rozwoju ruchowego u osób zdrowych.

Jeśli planujesz wyposażyć klub maluszka, przedszkole lub kącik dla dzieci w hotelu albo restauracji, tunel sensoryczny otwierany jest świetnym pomysłem. Nie może go zabraknąć w gabinecie terapeuty SI lub w sali gimnastycznej do ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych. Po intensywniejszym wysiłku, Twój maluch odpocznie na nim, obejrzy książeczkę lub pobawi się ulubioną przytulanką. Miękkie wypełnienie dopasuje się do jego ciała i zapewni mu chwilę relaksu.

 

 

 

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

Tunel to doskonała okazja do wspierania rozwoju ruchowego dziecka oraz jego sprawności fizycznej. Maluch zyska lepszą koordynację i będzie zwinniejszy.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

Tunel wykorzystasz również na świeżym powietrzu. Urozmaicisz nim zabawy w ogrodzie, na pikniku lub na plaży. Aktywizuje dzieci i daje im świetną rozrywkę.

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Tunel elastyczny jest doskonałym pomysłem na stymulowanie czucia użytkowników. Dostarcza bodźców do receptorów na skórze i w mięśniach, a także dociska ciało. Zabawy mogą być przeróżne, np. rolowanie i przeciskanie, co będzie regulowało odbiór wrażeń dotykowych przez system nerwowy dziecka.

65-system-motywacji Motywacja

Zabawa tunelem to motywacja dla dziecka, która daje mu okazję do doskonalenia się. W trakcie przeciskania się, maluch musi pokonać swoje ograniczenia, budując swoją pewność siebie.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Tunel został uszyty z certyfikowanych materiałów. Jest łatwy w użyciu oraz bezpieczny dla wszystkich użytkowników.

10-dla-autystykow-autyzm Autyzm

Tunel jest doskonałą pomocą dla autystyków.

 

Dlaczego warto wybrać Tunel sensoryczny dla dzieci otwierany?

Stymulowanie czucia głębokiego odgrywa ważną rolę w terapii SI. Jeśli układ sensoryczny jest zaburzony, dziecko ma problemy w wielu obszarach. Mogą pojawić się kłopoty z nauką, opanowaniem emocji, koncentracją czy nawet samoobsługą i nadruchliwością. Na dodatek zauważysz, że Twój maluszek często upada lub traci równowagę, reaguje agresją na zbyt wiele bodźców, ma nieskoordynowane ruchy. Może to prowadzić do poważnych konsekwencji w jego samoocenie i w konsekwencji wywołać zaniżone poczucie własnej wartości, kłopoty w relacjach rówieśniczych i obawy przed wyśmianiem oraz odrzuceniem. Dlatego też niezwykle ważne jest to, by w sposób świadomy i zorganizowany stymulować układ przedsionkowy, proprioceptywny i dotykowy.

Prawidłowo rozwinięte czucie powierzchowne pozwala dziecku ocenić temperaturę wody lub jedzenia, twardość przedmiotów itp. Czucie głębokie odpowiada za rozumienie położenia swojego ciała. To właśnie receptorom czucia głębokiego człowiek zawdzięcza regulację skurczy mięśniowych, która odbywa się samoczynnie.

Układ proprioceptywny pozwala na automatyczne przystosowanie się do różnorodnych czynników zewnętrznych i jest bardzo mocno powiązany z nerwami oraz kośćmi i stawami. Receptory czucia głębokiego znajdują się również w mięśniach i wiązadłach. Dzięki sprawnie działającej propriocepcji maluch jest w stanie ocenić ciężar przedmiotów oraz ich kształt i elastyczność. Również mózg otrzymuje informacje o napięciu mięśniowym, co wpływa na sprawność fizyczną człowieka. Integracja wymienionych układów jest konieczna do prawidłowego wykonywania czynności ruchowych, np. chodzenia, chwytania, podnoszenia itp. Jest kluczowa w budowaniu sprawności motoryki małej i dużej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Podstawowym zadaniem tunelu sensorycznego jest właśnie wspomaganie integracji sensorycznej. Produkt VEST-POL świetnie sprawdzi się jako pomoc do stymulowania układu proprioceptywnego oraz narzędzie do zwiększenia świadomości własnego ciała. To szczególnie z tunelem sensorycznym wykonasz ćwiczenia przesuwania, rolowania, leżenia, siedzenia i przeciskania. Twoja pociecha może się w nim turlać, ześlizgiwać z niego i wykonywać inne zadania sprawnościowe czy gimnastyczne. Tak pobudzane czucie głębokie ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie zmysłów maluszka.

 

Podstawowym zadaniem tunelu sensorycznego jest wspomaganie integracji sensorycznej. Produkt VEST-POL świetnie sprawdzi się jako pomoc do stymulowania układu proprioceptywnego oraz narzędzie do zwiększenia świadomości własnego ciała.

 

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka

Tunel sensoryczny otwierany można wykorzystać jako pomoc do indywidualnych ćwiczeń, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, uczyło się balansowania siedząc lub leżąc na albo w tunelu i np. sięgając różne przedmioty z podłogi. Usprawniana w ten sposób koordynacja rozwija zręczność i zwinność najmłodszych, wpływa na zmysł równowagi.

Te umiejętności kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi. Prawidłowo rozwinięta motoryka duża wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie.  Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.  

Tunel sensoryczny może być wykorzystywany do ćwiczeń gimnastycznych, ścieżek zdrowia, torów przeszkód oraz zabaw sprawnościowych. Jego użycie nie tylko poprawia funkcjonowanie układu sensorycznego, ale pomaga maluszkowi rozwinąć mięśnie i pracować nad ogólną sprawnością fizyczną.

 

 • Rozwój emocjonalny: rozładowanie napięcia, relaks

Zaburzona integracja sensoryczna prowadzi do problemów z zachowaniem, nadpobudliwości i agresji. Bywa powodem do izolacji małego człowieka w grupie rówieśniczej, wpływa na jego samoocenę. By pozytywnie oddziaływać na dojrzałość emocjonalną dorastającego dziecka, warto zadbać o jego układ sensoryczny.

Tunel sensoryczny dla dzieci VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do odpoczynku. Mały użytkownik może wręcz zapaść się w miękkie wypełnienie, poleżeć i poleniuchować, gdy ma na to ochotę. Kulki styropianowe dopasują się do jego ciała, zapewniając komfort i wygodę. Tunelu sensorycznego po prostu nie może zabraknąć w pokoju Twojego dziecka!

 

Tunel VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do odpoczynku.

 

Tunele sensoryczne dla dzieci są doskonałym elementem do ćwiczeń i zabawy. Świetnie sprawdzą się w trakcie spotkań towarzyskich, zastąpią pufę lub fotel. Dopasowują się do ciała osoby siedzącej, dlatego są bardzo lubiane przez młodszych i starszych użytkowników. Z takim tunelem zorganizujesz ciekawą ścieżkę gimnastyczną czy tor przeszkód – zarówno w warunkach domowych, jak i w przedszkolu czy szkole.

Ten sprzęt musi się znaleźć w sali do ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych lub terapii SI. Tym bardziej, że tunel nadaje się do użytku przez większą liczbę osób. Pokrowiec jest zdejmowany, przez co łatwo go wyprać i utrzymać go w czystości. Wkład należy płukać w wodzie. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na maksymalne utrzymanie higieny, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich właściwości i zastosowań tunelu. 

 

Tunele sensoryczne są doskonałym elementem do ćwiczeń i zabawy. Świetnie sprawdzą się w trakcie spotkań towarzyskich, zastąpią pufę lub fotel. Dopasowują się do ciała osoby siedzącej, dlatego są bardzo lubiane przez młodszych i starszych użytkowników.

 


Pomysły na zabawę


 • Przeciskanie: czucie głębokie, rozwój fizyczny

Zaproponuj małemu sportowcowi przeciskanie się przez tunel. Raz może to robić zaczynając od stóp, innym razem od głowy. Może przeciskać się na stojąco lub na leżąco.

 

 • Jedziemy na wycieczkę: równowaga, orientacja w przestrzeni

Dziecko siedzi okrakiem na tunelu i naśladuje jazdę autokarem. Na hasło: „zakręt w lewo” lub „zakręt w prawo” balansuje ciałem w wyznaczoną stronę.

 

 • Ślizg: czucie głębokie, sprawność fizyczna

Połóż tunel na miękkim materacu lub dywanie. Zadaniem dziecka jest pokonać go ślizgiem na brzuchu. Asekuruj malucha, by nie spadł.

 

 • Rolowanie: czucie głębokie, rozwój psychoruchowy

Dziecko wchodzi do tunelu i turla się po podłodze w prawą i lewą stronę. Może pomagać mu w tym osoba dorosła.

Podobnie można robić na zewnątrz tunelu. Dziecko kładzie się brzuchem na zrolowanym tunelu, a osoba dorosła pomaga mu się przesuwać (np. trzymając za stopy lub dłonie).

Trzeci sposób – dziecko siada na tunelu i odpycha się nóżkami, by się przesuwać.

 

 • Naleśnik: czucie głębokie, sprawność fizyczna

Dziecko wchodzi do tunelu, dociskaj go, mówiąc, że zawijasz naleśnik, Możesz go turlać po podłodze a potem udawać, że posypujesz cukrem, polewasz czekoladą lub smarujesz dżemem i kroisz. Delikatnie masuj przy tym malucha. Na końcu zadaniem dziecka jest oswobodzenie się z tunelu.

 

 • Łowienie ryb: zwinność, koordynacja, dotyk

Maluszek kładzie się brzuchem na tunelu. Opiekun rozkłada wokół niego różne przedmioty, zadaniem dziecka jest je uchwycić.

 

 • Gimnastyka: koordynacja, równowaga

Dziecko leży na tunelu na brzuchu. Zadanie polega na naprzemiennym unoszeniu prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót. Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Tor przeszkód: sprawność fizyczna, zręczność, refleks

Dziecko leży na tunelu na brzuchu. Zadanie polega na naprzemiennym unoszeniu prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót. Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

Główne informacje - Tunel sensoryczny dla dzieci OTWIERANY - 90 cm

 • Tunel wykonany jest z tkaniny bawełnianej i wypełniony granulatem styropianowym.

 • Stosowane tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex®. Granulat styropianowy posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

 • Kolory:

  • na zewnątrz – granatowy

  • w środku – zielony

 •  Pierścienie na bokach:

  • z jednej strony – żółty / czerwony

  • z drugiej strony – pomarańczowy / niebieski

 • Wymiary: długość 90 cm, średnica 70 cm

 • Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

15-05-2024
Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć... Więcej
Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

19-04-2024
Dlaczego moje dziecko nie naśladuje dźwięków zwierząt, gdy jego rówieśnicy to robią?  Czy to normalne, że moje dziecko nie wypowiada określonej głoski w danym wieku? Czy wysuwanie języka podczas mowy powinno zachodzić? Z tymi i wieloma innymi pytaniami często borykają się rodzice... Więcej
Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej