Tunel elastyczny

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 199,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 195,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 210,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  210,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Tunel elastyczny to połączenie dwóch produktów VEST-POL - duszka i tunelu z kulkami styropianowymi. Ten wyrób medyczny spełnia więc podwójną rolę w stymulacji i może być wykorzystywany przez młodsze i starsze dzieci. Został uszyty z najwyższej jakości materiału, który się rozciąga i przylega do ciała. Jest przyjemny w dotyku, nie powoduje otarć ani dyskomfortu, więc z powodzeniem może służyć jako narzędzie terapeutyczne oraz zabawka dla małych użytkowników.

Tunel elastyczny idealnie nadaje się do użytku indywidualnego i grupowego. Posłuży jako narzędzie do zajęć w domu, jak i w gabinetach specjalistów od SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Świetnie sprawdzi się w w trakcie zabaw ruchowych w przedszkolu oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Nadaje się do użytku w pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Z powodzeniem zabierzesz go na wycieczkę, piknik czy do ogrodu. Urozmaicisz nim spotkania w gronie rówieśników i dasz małym sportowcom narzędzie do świetnej zabawy!

Zadaniem tunelu elastycznego jest pobudzanie czucia głębokiego oraz rozwijanie świadomości własnego ciała. Ponieważ tunel jest długi i przeciskanie przez ciemne wnętrze mogłoby źle kojarzyć się dziecku, materiał został wzbogacony siatką. Transparentna powierzchnia ułatwia maluchowi pokonanie tunelu VEST-POL, daje mu poczucie bezpieczeństwa, pozwala na rozwinięcie orientacji przestrzennej oraz oswaja z nowymi sytuacjami. Jest doskonałym narzędziem do rozwoju sprawności fizycznej oraz koordynacji. Zabawa w nim poprawia zwinność malucha, zachęca do rywalizacji oraz motywuje do pokonywania trudności.

Jeśli zależy Ci na właściwej stymulacji sensorycznej oraz wdrażaniu swojej pociechy do aktywności fizycznej, zaproponuj mu zabawę z tunelem. Dobre nawyki możesz kształtować od najmłodszych lat!

 

 

 

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

Dzięki tunelowi wspomagasz rozwój ruchowy dziecka oraz jego sprawność fizyczną. Maluch ma lepszą koordynację i jest zwinniejszy.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

Tunel nadaje się do użytku na świeżym powietrzu. Urozmaicisz nim zabawy w ogrodzie, na pikniku lub na plaży. Aktywizuje dzieci i daje im świetną rozrywkę.

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Tunel elastyczny jest doskonałym sposobem na stymulowanie czucia użytkowników. Dociska ciało i dostarcza bodźców do receptorów na skórze i w mięśniach. Możesz bawić się w rolowanie i przeciskanie, by regulować odbiór wrażeń dotykowych przez system nerwowy dziecka.

65-system-motywacji Motywacja

Zabawa tunelem zwiększa motywację dziecka i daje mu okazję do doskonalenia się. W trakcie przeciskania się, maluch musi pokonać swoje ograniczenia, co buduje jego wiarę w siebie.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Tunel został uszyty z certyfikowanych materiałów. Jest łatwy w użyciu oraz bezpieczny dla wszystkich użytkowników.

10-dla-autystykow-autyzm Autyzm

Tunel jest doskonałą pomocą dla autystyków.

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryka: czucie, układ proprioceptywny

Dziecko, u którego występują deficyty w funkcjonowaniu układu proprioceptywnego, ma trudności z wykonywaniem podstawowych czynności. Możesz zauważać problemy z utrzymaniem równowagi, a przez to częste przewracanie się. Brak koordynacji prowadzi do niechęci dziecka wobec aktywności fizycznej. To też bywa przyczyną izolacji od grupy rówieśniczej i zaburzonego poczucia własnej wartości. Co zrobić, by wspomóc układ propriceptywny? Należy go odpowiednio stymulować. To zadanie idealnie spełnia tunel elastyczny VEST-POL!

Tunel VEST-POL to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Został uszyty z najwyższej jakości materiału, który się rozciąga i dociska ciało użytkownika. Stymuluje w ten sposób zmysł dotyku oraz uruchamia mięśnie głębokie. Przeciskając się przez niego, mały użytkownik musi zmierzyć się z oporem materiału, przez co rozwija świadomość swojego ciała. Uczy się też poruszania w ciasnej przestrzeni.

Dobrze rozwinięte czucie pozwala Twojemu dziecku na swobodne funkcjonowanie w zakresie psychomotorycznym, a także właściwe ułożenie ciała w trakcie chodzenia, biegania, rzucania piłką itp. Dodatkowo wspomaga prawidłowe odbieranie bodźców, m.in. bólu i temperatury. Te codzienne czynności nie zastanawiają nas, gdy zmysły funkcjonują sprawnie, ale ich deficyty mogą być przyczyną wielu niepowodzeń dla malucha. Możesz wspomagać jego rozwój poprzez ćwiczenia z tunelem VEST-POL oraz innymi produktami o charakterze terapeutycznym: tunelem sensorycznym, duszkiem oraz taśmą elastyczną.

 

Tunel VEST-POL to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Został uszyty z najwyższej jakości materiału, który się rozciąga i dociska ciało użytkownika.Zadaniem tunelu elastycznego jest pobudzanie czucia głębokiego oraz rozwijanie świadomości własnego ciała.

 

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka, siła, sprawność fizyczna, zwinność

Zadaniem użytkownika jest pokonanie tunelu elastycznego. By to zrobić, dziecko musi uruchomić mięśnie, użyć siły i wyobraźni. Te czynności w znacznym stopniu rozwijają motorykę dużą, czyli cały układ ruchu. Dzięki niemu maluch może m.in. chodzić, biegać, skakać, pływać, jeździć na rowerze i łyżwach, po prostu być aktywnym fizycznie. Dodatkowo staje się bardziej zwinny, a jego ruchy płynne i pewne. Taka stymulacja daje podstawy do późniejszego trenowania motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, czyli bardziej precyzyjnych ruchów ułatwiających samoobsługę oraz naukę pisania i czytania.
Przeciskanie się przez tunel VEST-POL w pozycji stojącej daje podstawy do ćwiczenia równowagi oraz koordynacji w zakresie całego ciała. Te umiejętności kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.
Tunel elastyczny VEST-POL może posłużyć do stymulacji czucia głębokiego oraz zabawy. To z nim stworzysz ciekawe ćwiczenia gimnastyczne, ścieżki zdrowia, tory przeszkód a nawet zawody. Aktywność fizyczna rozwija mięśnie, stymuluje ich prawidłowe działanie i pozytywnie wpływa na całościowy rozwój dziecka. Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi.

 

Zadaniem użytkownika jest pokonanie tunelu elastycznego. By to zrobić, dziecko musi uruchomić mięśnie, użyć siły i wyobraźni. Te czynności w znacznym stopniu rozwijają motorykę dużą, czyli cały układ ruchu. Zadaniem tunelu elastycznego jest pobudzanie czucia głębokiego oraz rozwijanie świadomości własnego ciała.

 

Zaburzona integracja sensoryczna prowadzi do problemów z zachowaniem, nadpobudliwości i agresji. Bywa powodem do izolacji małego człowieka w grupie rówieśniczej i negatywnie wpływa na jego samoocenę. By pozytywnie oddziaływać na dojrzałość emocjonalną dorastającego dziecka, warto zadbać o jego układ sensoryczny.

Tunel elastyczny VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Mały użytkownik może rozciągać się w tunelu VEST-POL na różne sposoby, do czego potrzebuje siły i koncentracji uwagi. Może próbować przejść go na czas, na stojąco czy leżąco lub nawet ścigać się w nim w trakcie domowych zawodów. Te czynności pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i skupić na zadaniu, przez co uwalniają malucha od jego negatywnych emocji.

 

Tunel elastyczny VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji.

 

 • Rozwój osobisty: rywalizacja, zabawa

Zabawy z tunelem VEST-POL dają podstawy do zapoznawania dziecka z rywalizacją, uczyć jej zasad i uświadamiać istotę wygranej oraz przegranej. Dzięki takim ćwiczeniom maluch będzie zarówno pracował nad sobą i doskonalił się, ale jednocześnie nie będzie za wszelką cenę dążył do pierwszeństwa we wszystkich grach, bo zrozumie, że najważniejszym źródłem satysfakcji jest zabawa i wspólnie spędzony czas!  

Ćwiczenia z tunelem elastycznym to idealny sposób na zabawy ruchowe w domu i na świeżym powietrzu. Zajmą czas grupie maluszków w trakcie spotkań w gronie przyjaciół, przyjęć urodzinowych, pikników. To najlepszy sposób na wdrażanie dzieci do aktywnego spędzania czasu!

 

 


Pomysły na zabawę


 • Rozciąganie tunelu elastycznego: czucie głębokie, rozwój fizyczny, wytrzymałość, rozładowanie napięcia

Dziecko zakłada tunel w taki sposób, jakby wchodziło nogami do worka. Całe ciało chowa do jego środka. Na zewnątrz pozostają głowa i szyja. Zadanie polega na rozciąganiu tunelu od wewnątrz. Dziecko może to robić na stojąco lub na leżąco.
W trakcie tej zabawy przez dziecko konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Przejście tunelu: czucie głębokie, świadomość ciała, orientacja w przestrzeni

Rozłóż tunel na podłodze. Zadaniem dziecka jest przejście w środku. Może przeciskać się na leżąco lub na stojąco, poczynając od głowy lub od stóp. By zwiększyć jego motywację, możesz mierzyć mu czas i zachęcać do pokonywania rekordów.

 

 • Chowanie się: czucie głębokie, rozwój fizyczny

To ćwiczenia najlepiej wykonywać na czworaka. Zadaniem dziecka jest schowanie się w tunel włącznie z głową i rozciąganie go od wewnątrz. Dziecko nie przestraszy się, gdy będzie miało głowę przy transparentnej ścianie z siatki.

 

 • Naleśnik: czucie głębokie, relaks, umacnianie więzi

Maluch wchodzi do tunelu, a ty rolujesz go, mówiąc, że zawijasz naleśnik. Następnie masujesz dziecko, udając, że posypujesz je cukrem, owocami, polewasz syropem, kroisz. Możesz zmieniać siłę docisku, by stymulować czucie głębokie.

 

 • Dżdżownice: czucie głębokie, siła, zwinność

Uczestnicy wchodzą na leżąco do tunelu i ścigają się w nim, poruszając się jak dżdżownice. Wygrywa ten, kto szybciej pokona wyznaczoną trasę.

 

 • Wyścigi: koordynacja, równowaga, sprawność fizyczna

Do tego zadania potrzebne Ci będą minimum 2 tunele oraz 2 zawodników i trasa do pokonania - np. od ściany do ściany. Każdy z uczestników wchodzi w tunel tak, by zakrywał go od szyi do stóp. Zadaniem zawodników jest ściganie się w tunelu na stojąco. Gdy dzieci są mniejsze i bieg może być zbyt niebezpieczny, zaproponuj np. krok dostawny lub podskoki.

 

Główne informacje

 • Wymiary: długość 200 cm, średnica 50 cm

 • Kolor: niebieski, pomarańczowa siatka

 • Można prać w wodzie

 • Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej