Tunel elastyczny GIGANT

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 369,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 369,00 zł

  327,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 369,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 42,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 327,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  327,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Tunel elastyczny Gigant to połączenie dwóch produktów VEST-POL - duszka i tunelu z kulkami styropianowymi. Dodatkowo jest alternatywą dla krótszego tunelu o tym samym zastosowaniu. Ten wyrób medyczny spełnia podwójną rolę w stymulacji i może być wykorzystywany przez młodsze i starsze dzieci. Został uszyty z najwyższej jakości materiału, który się rozciąga i przylega do ciała. Jest przyjemny w dotyku, nie powoduje otarć ani dyskomfortu, więc z powodzeniem może służyć jako narzędzie terapeutyczne oraz zabawka dla małych użytkowników.

Tunel elastyczny Gigant idealnie nadaje się do użytku indywidualnego, w parach i grupowego. Posłuży jako narzędzie do zajęć w domu, jak i w gabinetach specjalistów od SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Świetnie sprawdzi się w w trakcie zabaw ruchowych w przedszkolu, edukacji wczesnoszkolnej a nawet w starszych klasach do zabaw i gier ruchowych o charakterze integracyjnym. Gigant nadaje się do użytku w pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Z powodzeniem zabierzesz go na wycieczkę, piknik czy do ogrodu. Urozmaicisz nim spotkania w gronie rówieśników i dasz małym sportowcom narzędzie do świetnej zabawy! Gdy tunel się zabrudzi, możesz go spokojnie uprać w wodzie i w tradycyjnych środkach piorących i używać na nowo.

Zadaniem tunelu elastycznego jest pobudzanie czucia głębokiego oraz rozwijanie świadomości własnego ciała. Ponieważ Gigant jest bardzo długi, został wyposażony w dodatkowe uchwyty do monitorowania trasy. Dzięki temu rozwiązaniu Gigant jest bezpieczny dla młodszych dzieci. Jego 4-metrowe wnętrze pozwala użytkownikom na rozwinięcie orientacji przestrzennej oraz oswaja ich z nowymi sytuacjami.

Tunel Gigant to doskonałe narzędzie do rozwoju sprawności fizycznej oraz koordynacji. Zabawa w nim poprawia zwinność malucha, zachęca do rywalizacji oraz motywuje do pokonywania trudności i samodoskonalenia się.

Warto zachęcać najmłodszych do aktywności fizycznej poprzez ciekawą zabawę. Taką zapewnia tunel Gigant! Ten produkt może być jednocześnie narzędziem terapeutycznym, jak i świetnym obiektem do trenowania sprawności, siły i kondycji. Wyposażysz nim przydomowy plac zabaw, klub maluszka, kącik dziecięcy w hotelu i restauracji oraz salę gimnastyczną w placówkach oświatowych. Gigant po prostu gwarantuje gigantyczną zabawę. Nie możesz jej przegapić!

 

 

 

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

Przeciskając się przez tunel, dziecko musi wykazać się siłą oraz zwinnością. Stymuluje motorykę dużą, która wpływa na jego ogólną sprawność fizyczną

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

Tunel Gigant to idealny produkt do użytku na świeżym powietrzu. Zachęcaj młodsze i starsze dzieci do zabawy tunelem w ogródku czy na tarasie, a gdy się ubrudzi - po prostu go wypierz w tradycyjnych środkach piorących.

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Zabawa tunelem Gigant dostarcza zmysłom dotyku bodźców, stymulując je w odpowiedni sposób. Dociskanie, przeciskanie się i rolowanie to świetne ćwiczenia na pobudzanie propriocepcji, dzięki której maluch zdobywa świadomość swojego ciała.

65-system-motywacji Motywacja

Zabawa Gigantem pozytywnie motywuje dziecko do pokonywania trudności. Daje podstawy do ćwiczenia wytrwałości i samodoskonalenia się. W trakcie przeciskania się przez tunel Twoja pociecha ma szansę zmierzyć się ze swoimi słabościami i nabrać pewności siebie.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Proste w obsłudze

Tunel Gigant to produkt medyczny uszyty z najwyższej jakości materiałów. Jest bezpieczny również dla młodszych użytkowników. Jego obsługa wymaga zaangażowania i zwinności.

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Zabawka dla grupy

Tunel Gigant to świetna zabawka w parach oraz niewielkich grupach. Trenując zwinność i przeciskanie, mali użytkownicy mogą współpracować ze sobą i doskonalić komunikację.

10-dla-autystykow-autyzm Autyzm

Tunel jest doskonałą pomocą dla autystyków.

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryka: czucie, układ proprioceptywny

Dziecko, u którego występują deficyty w funkcjonowaniu układu proprioceptywnego, ma trudności z wykonywaniem podstawowych czynności. Możesz zauważać problemy z utrzymaniem równowagi, a przez to częste przewracanie się. Brak koordynacji prowadzi do niechęci dziecka wobec aktywności fizycznej. To też bywa przyczyną izolacji od grupy rówieśniczej i zaburzonego poczucia własnej wartości. Co zrobić, by wspomóc układ propriceptywny? Należy go odpowiednio stymulować. To zadanie idealnie spełnia tunel elastyczny Gigant!

Tunel VEST-POL to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Został uszyty z najwyższej jakości materiału, który się rozciąga i dociska ciało użytkownika. Stymuluje w ten sposób zmysł dotyku oraz uruchamia mięśnie głębokie. Przeciskając się przez niego, mały użytkownik musi zmierzyć się z oporem materiału, przez co rozwija świadomość swojego ciała. Uczy się też poruszania w ciasnej przestrzeni.

Dobrze rozwinięte czucie pozwala Twojemu dziecku na swobodne funkcjonowanie w zakresie psychomotorycznym, a także właściwe ułożenie ciała w trakcie chodzenia, biegania, rzucania piłką itp. Dodatkowo wspomaga prawidłowe odbieranie bodźców, m.in. bólu i temperatury. Te codzienne czynności nie zastanawiają nas, gdy zmysły funkcjonują sprawnie, ale ich deficyty mogą być przyczyną wielu niepowodzeń dla malucha. Możesz wspomagać jego rozwój poprzez ćwiczenia z tunelem VEST-POL oraz innymi produktami o charakterze terapeutycznym: mniejszym tunelem elastycznym oraz sensorycznym ze styropianowym wypełnieniem, duszkiem oraz taśmą elastyczną.

 

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka, siła, sprawność fizyczna, zwinność

Zadaniem użytkownika jest pokonanie Giganta. By to zrobić, dziecko musi naprawdę się postarać, bo tunel ma aż 4 metry długości! Ten fakt niejako wymusza na maluchu uruchomienie mięśni, użycie siły i wyobraźni. Poprzez to dziecko stymuluje motorykę dużą, czyli cały układ ruchu. Dzięki niemu maluch może m.in. chodzić, biegać, skakać, pływać, jeździć na rowerze i łyżwach, po prostu być aktywnym fizycznie. Dodatkowo staje się bardziej zwinny, a jego ruchy płynne i pewne. Taka stymulacja daje podstawy do późniejszego trenowania motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, czyli bardziej precyzyjnych ruchów ułatwiających samoobsługę oraz naukę pisania i czytania.

Przeciskanie się przez Giganta od VEST-POL w pozycji stojącej daje podstawy do ćwiczenia równowagi oraz koordynacji w zakresie całego ciała. Podobnie jak zabawy w parach czy grupach, np. przeciąganie tunelu i wchodzenie do niego z pozycji stojącej. Te umiejętności kształtują się wraz z rozwojem człowieka i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Tunel elastyczny VEST-POL może posłużyć do stymulacji czucia głębokiego oraz zabawy. To z nim stworzysz ciekawe ćwiczenia gimnastyczne, ścieżki zdrowia, tory przeszkód a nawet zawody w parach i małych grupach. Aktywność fizyczna rozwija mięśnie, stymuluje ich prawidłowe działanie i pozytywnie wpływa na całościowy rozwój dziecka. Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi.

 

Tunel elastyczny Gigant idealnie nadaje się do użytku indywidualnego, w parach i grupowego. Posłuży jako narzędzie do zajęć w domu, jak i w gabinetach specjalistów od SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

 

Zabawa Gigantem może odbywać się w grupie oraz w parach. Dzięki temu pozytywnie wpływa na zdolności komunikacyjne i kompetencje społeczne w zakresie rozumienia norm i zasad.

Dziecko uczy się współdziałania oraz wspólnego rozwiązywania problemów, co wdraża go do życia w społeczeństwie.

 

Tunel elastyczny VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Mały użytkownik może rozciągać się w tunelu VEST-POL na różne sposoby, do czego potrzebuje siły i koncentracji uwagi. Może próbować przejść go na czas, na stojąco czy leżąco lub nawet ścigać się w nim w trakcie domowych zawodów czy szukać schowanych przedmiotów. Gigant jest naprawdę długi, więc dziecko będzie miało w nim co robić! Te czynności pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i skupić na zadaniu, przez co uwalniają malucha od jego negatywnych emocji.

Przebrnięcie przez 4-metrową długość, daje dziecku szansę na odniesienie sukcesu. Mały użytkownik podnosi swoją samoocenę a w przyszłości jest bardziej otwarty na nowe wyzwania. Uczy go to radzenia sobie z niespodziewanymi wyzwaniami oraz kreatywności w ich rozwiązywaniu.

 

 • Rozwój osobisty: rywalizacja, zabawa

Dzięki temu, że Gigant jest tak długi, można bawić się nim indywidualnie, w parach i grupach. Wykorzystasz go do organizowania wyścigów, zawodów czy innych aktywności ruchowych. Zabawy z tunelem VEST-POL dają podstawy do zapoznawania dziecka z rywalizacją, uczyć jej zasad i uświadamiać istotę wygranej oraz przegranej. Dzięki takim ćwiczeniom maluch będzie zarówno pracował nad sobą i doskonalił się, ale jednocześnie nie będzie za wszelką cenę dążył do pierwszeństwa we wszystkich grach, bo zrozumie, że najważniejszym źródłem satysfakcji jest zabawa i wspólnie spędzony czas!  

 


Pomysły na zabawę


 • Rozciąganie tunelu elastycznego: czucie głębokie, rozwój fizyczny, wytrzymałość, rozładowanie napięcia

Dziecko zakłada tunel w taki sposób, jakby wchodziło nogami do worka. Całe ciało chowa do jego środka. Na zewnątrz pozostają głowa i szyja. Zadanie polega na rozciąganiu tunelu od wewnątrz. Dziecko może to robić na stojąco lub na leżąco.

W trakcie tej zabawy przez dziecko konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

 • Przejście tunelu: czucie głębokie, świadomość ciała, orientacja w przestrzeni

Rozłóż tunel na podłodze. Zadaniem dziecka jest przejście w środku. Może przeciskać się na leżąco lub na stojąco, poczynając od głowy lub od stóp. By zwiększyć jego motywację, możesz mierzyć mu czas i zachęcać do pokonywania rekordów.

 

 • Szukanie skarbów: czucie głębokie, zwinność, koncentracja

Rozłóż tunel na podłodze i schowaj wybrany przedmiot w jego wnętrzu - najlepiej lekki i płaski, by nie wyróżniał się. Zadaniem dziecka jest wejście do tunelu i poszukanie go.

 

 • Ubieranie się: komunikacja w grupach lub parach, zwinność, czucie głębokie

Tę zabawę możesz zaproponować w parach lub 3-osobowych grupach. Uczestnicy na hasło startu ubierają jednego z nich w tunel - od stóp lub głowy. Zadanie polega na jak najszybszym przeciągnięciu tunelu przez stojącego uczestnika. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza skończy zadanie. W kolejnych turach uczestnicy zamieniają się miejscami.

 

 • Chowanie się: czucie głębokie, rozwój fizyczny

To ćwiczenia najlepiej wykonywać na czworaka. Zadaniem dziecka  jest schowanie się w tunel włącznie z głową i rozciąganie go od wewnątrz. Konieczna jest asekuracja osoby dorosłej, by dziecko nie zaplątało się.

 

 • Rolowanie: układ proprioceptywny, zwinność

Dziecko kładzie się wzdłuż krótszej strony tunelu i zawija się w niego. Gdy nawinie na siebie cały materiał, roluje się w nim wzdłuż ściany i z powrotem.

 

 • Naleśnik: czucie głębokie, relaks, umacnianie więzi

Dziecko kładzie się w poprzek tunelu, a ty rolujesz go, mówiąc, że zawijasz naleśnik. Następnie masujesz dziecko, udając, że posypujesz je cukrem, owocami, polewasz syropem, kroisz. Możesz zmieniać siłę docisku, by stymulować czucie głębokie. Po przygotowaniu naleśnika mały użytkownik musi sam się odwinąć.

 

 • Spotkanie w tunelu, wyścigi: komunikacja, zwinność, siła

Rozłóż tunel na podłodze. Zadaniem dwojga uczestników jest jak najszybsze dotarcie do środka: na leżąco, nogami do przodu. Na hasło startują i pokonują tunel dopóki nie zetkną się stopami. Po tym fakcie muszą wydostać tą samą drogą, a trzecia osoba chwyta tunel w miejscu zetknięcia się zawodników. Wygrywa ten z nich, który pokonał więcej drogi.

 

 • Przeciąganie: koordynacja, równowaga, sprawność fizyczna

Do tego zadania potrzebni będą dwaj uczestnicy. Ich zadaniem jest zawinąć się w dwa końce tunelu i przeciągać go na swoją stronę, nie używając rąk.

 

Główne informacje

 • Wymiary: długość 4 m, średnica 70 cm

 • Kolor: niebieski (odcień może się różnić od widocznego na zdjęciu)

 • Można prać w wodzie z użyciem tradycyjnych środków piorących

 • W zabawie z młodszymi dziećmi konieczna jest obecność osoby dorosłej.

 • Produkt szyty ręcznie w Polsce, posiada 2-letnią gwarancję

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej