Tułów człowieka - model anatomiczny

 • Producent: EDU-QI
 • Kod producenta: 4893338050504
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 389,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 389,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  389,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tułów człowieka – model anatomiczny to pomoc edukacyjna dla dzieci od 8 roku życia. Będzie on dobrym wsparciem podczas zajęć szkolnych, mających na celu przybliżenie uczniom schematu ciała. Pokaże także umiejscowienie najważniejszych narządów. Trójwymiarowe elementy pozwolą zrozumieć budowę człowieka, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną. Taki model przyda się w każdej placówce edukacyjnej,  m.in. do lekcji przyrody lub kształcenia zintegrowanego. Zestaw zawiera wyjmowane części obrazujące organy w ich rzeczywistym zabarwieniu, kształcie oraz proporcji względem siebie. Pozwoli to poznać tajniki anatomii w przystępny dla uczniów sposób i pokaże, że nauka może odbywać się w atrakcyjnej formie.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poszerzenie wiedzy na temat anatomii człowieka

Model tułowia będzie ciekawą pomocą dydaktyczną podczas zajęć szkolnych, na których jest poruszana tematyka budowy i pracy narządów wewnętrznych. Elementy zestawu można wyjmować, wziąć do ręki, obejrzeć i ćwiczyć ich układanie we właściwym miejscu. Wykorzystanie takich akcesoriów to dobry pomysł podczas lekcji o oddychaniu i płucach. Ciekawie wzbogaci także zagadnienia o trawieniu, gdyż zestaw zawiera  model wątroby, żołądka, trzustki i jelit. Na zajęciach o funkcjach myślenia i zapamiętywania ta pomoc dydaktyczna zobrazuje zarys mózgu. Dzięki  wsparciu modelem tułowia łatwiej zrozumieć ciekawostki anatomiczne.

 

 

 • Doskonalenie orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni

Znajomość budowy własnego ciała kształtuje się już od najmłodszych lat, gdy dziecko zauważa przed lustrem swoje cechy wyglądu. Kolejnym etapem jest poszerzanie wiedzy na temat własnego organizmu. Takie zajęcia  kształtują także umiejętność rozpoznawania stron ciała. Orientację stronną, oprócz rozpoznawania prawej i lewej ręki można także w ciekawy sposób ćwiczyć na przykładzie narządów parzystych (prawa i lewa nerka oraz prawe i lewe płuco) z wykorzystaniem modelu anatomicznego przestawiającego tułów. Dzięki temu uczeń lepiej wykorzystuje wiedzę na temat rozróżniania stron, a dodatkowo przyswaja nowe informacje. Model tułowia może służyć też do nauki relacji przestrzennych, takich jak „nad” i „pod” (np. serce znajduje się nad żołądkiem) oraz „obok” (trzustka mieści się obok żołądka, płuco prawe i lewe znajdują się obok siebie). Dobra orientacja w schemacie ciała i w przestrzeni pozwala zapobiegać dysleksji i innym trudnościom szkolnym oraz ruchowym. Takie ćwiczenia bardzo poprawiają też funkcjonowanie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

 

 • Atrakcyjna nauka z pobudzeniem wielu zmysłów i wyobraźni

Wyobrażenie sobie narządów, które są dla dziecka niewidoczne, może stanowić wyzwanie. Jednak wykorzystanie modelu anatomicznego sprawia, że zagadnienia te stają się jaśniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. Równocześnie lekcja jest atrakcyjna, a dzieci z zainteresowaniem korzystają z otwieranego modelu z wyjmowanymi częściami, dzięki czemu sprawniej przyswajają nową wiedzę. Grupa w czasie zajęć z wykorzystaniem modelu anatomicznego staje się bardziej aktywna. Uczniowie chętniej uczestniczą takich w lekcjach, na których można  nie tylko posłuchać o danym temacie, ale też zobaczyć i dotknąć, czyli wykorzystać do nauki wiele zmysłów.

 

 

Co zawiera?

11 części: model głowy z tułowiem oraz wyjmowane modele: 2 nerek, 2 płuc, żołądka, wątroby, trzustki, jelit, serca i połowy przekroju głowy. 

 

 

Główne informacje

Wiek: od 8 roku życia

Wymiary: 500 x 190 x 130 mm

Certyfikaty: EN 71, ASTM F963, CCPSA, ISO8124

Producent: Commotion

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej