Tułów człowieka - model anatomiczny człowieka (Learning Resources)

 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 164,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  164,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Model anatomiczny człowieka– model anatomiczny to propozycja wyposażenia pracowni biologicznej. Możliwość samodzielnego składania modelu oraz wyjmowania i wkładania elementów pozwala na urozmaicenie nauki w domu oraz w szkole. Zadania z wykorzystaniem modelu można wplatać także w pracę w grupach. Model tułowia ułatwi też podsumowanie wiadomości z działu anatomii człowieka przed sprawdzianem.

Ponadto model można wykorzystać także w domowej nauce. Sprzyjają temu wygodne wymiary (11 cm wysokości), dobrze pasujące do ustawienia na biurku. Model składa się z 31 części, do których dołączona jest ilustrowana instrukcja montażu.

Korzystanie z modelu pozwoli sprawniej rozpoznawać wygląd i umiejscowienie takich elementów, takich jak m.in.: klatka piersiowa (mostek i żebra), płuca, serce, tarczyca, wątroba, żołądek, trzustka i jelita. Na modelu zaznaczony jest także zarys dużych naczyń podobojczykowych i szyjnych. Całość przydatna będzie podczas lekcji biologii, na warsztatach edukacyjnych, a także w czasie indywidualnej nauki.

Model anatomiczny Learning Resources przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 roku życia.

 

 

 

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Ułatwienie zapamiętywania szczegółów anatomicznych

Lekcje z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych wspierają skupienie uczniów w czasie zajęć. Modele anatomiczne pozwalają na utrwalanie wiadomości i łatwiejsze zrozumienie budowy organizmu człowieka.

24-logiczne-myslenie Zadania na logiczne myślenie

Z wykorzystaniem modelu tułowia można przeprowadzić lekcje doskonalące u uczniów zdolność logicznego myślenia. Umiejętność ta pomoże opanować tematykę anatomii człowieka i będzie przydatna także w czasie innych zadań szkolnych.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Zagadki z nauką rozwiązywania problemów

Zagadki anatomiczne z wykorzystaniem modelu tułowia mogą zawierać elementy nauki rozwiązywania problemów. Sprzyja temu możliwość wyjmowania poszczególnych części, a także samodzielne składanie modelu na podstawie instrukcji.

22-ksiazka-podrecznik-w-zestawie Ilustrowany podręcznik w zestawie

Do zestawu dołączony jest ilustrowany podręcznik. Będzie on pomocny podczas montażu modelu tułowia. Warto go wykorzystać w czasie lekcji, ucząc tym samym uczniów posługiwania się materiałami dodatkowymi.

 

Dlaczego warto?

 • Sposób na zaangażowanie klasy do aktywnego udziału w zajęciach

Zagadnienia związane z budową anatomiczną, a także ciekawostki medyczne łatwiej jest przedstawić klasie podczas lekcji z zastosowaniem pomocy edukacyjnych.

Wykorzystując modele, które można samodzielnie składać, nawet trudniejsze zagadnienia okażą się bardziej zrozumiałe. Ponadto na lekcji z wykorzystaniem modeli uczniowie lepiej skupiają uwagę, są bardziej aktywni i zainteresowani tematyką zajęć.

 

Model czowieka 3d do układania

 

 • Kreatywne lekcje biologii

Model tułowia z wyjmowanymi i wkładanymi elementami stwarza wiele możliwości kreatywnego przeprowadzenia zajęć. Lubiane przez młodzież zagadki, praca w parach, losowanie zadań do wykonania z użyciem modelu to tylko niektóre możliwości urozmaicenia lekcji.

Model anatomiczny tułowia Learning Resources pomoże pokazać klasie, że każda tematyka, jeżeli jest odpowiednio przedstawiona, może być ciekawa.

 

Model anatomiczny czowieka przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia

 

 • Możliwość wyjmowania i wkładania elementów modelu anatomicznego człowieka

Zaangażowanie uczniów w dokładanie poszczególnych elementów, wspólnie budując model to realizacja wielu celów edukacyjnych. Współdziałanie grupy w realizacji wspólnego projektu, jakim jest złożenie modelu w całość to ważna umiejętność, którą warto ćwiczyć w czasie zajęć.

Ponadto przy składaniu modelu trenowana jest zdolność wykorzystania wiedzy teoretycznej przekazanej przez nauczyciela. Będzie to przydatne nie tylko podczas składania modelu, ale też w innych zadaniach szkolnych.

Ważne są także ćwiczenia korzystania z ilustrowanej instrukcji  przy składaniu modelu. Wszystko to równocześnie przyczyni się utrwalenia wiedzy. Z kolei możliwość wyjmowania poszczególnych elementów będzie pomocna w czasie kreatywnej nauki w formie zadań i zagadek, podczas pracy w parach lub w grupie.

 

Tułów człowieka anatomia

 

 • Wersja biurkowa modelu tułowia – praktyczna pomoc do pracy na lekcji i samodzielnej nauki

Model tułowia o wielkości dobrze pasującej do ławki szkolnej lub biurka to dobra pomoc do nauki w czasie lekcji lub w domu. 

Przydatna podstawka ułatwi pokazywanie na modelu określonych części, a także wyjmowanie elementów. Ustawienie modelu na biurku to też wygodniejsza forma nauki przed sprawdzianem.

Z kolei ustawienie modeli w wersji biurkowej na ławkach szkolnych ułatwi wykonywanie zadań w czasie lekcji biologii. Wszystkie części na ławce w zasięgu ręki i ilustrowana instrukcja na blacie stołu to możliwość stworzenia wygodnego stanowiska sprzyjającego utrwalaniu wiedzy.

Budowa człowieka tułów


Pomysły na przeprowadzenie lekcji


 • Praca na lekcji: Dokładanie kolejnego elementu modelu tułowia – ułatwienie zapamiętywania wiedzy anatomicznej, ćwiczenia logicznego myślenia

W pracę na lekcji można w ciekawy sposób zaangażować całą klasę! Jest to możliwe w czasie budowania modelu anatomicznego tułowia człowieka. Warto wykorzystać do tego wiedzę przekazaną przez nauczyciela na lekcji oraz instrukcję dołączoną do zestawu.

Aby przygotować stanowisko do takich zajęć, wystarczy tylko rozłożyć wszystkie 31 części zestawu na stole. Następnie kolejno każdy z uczniów będzie podchodzić do stołu, dokładając do całości kolejny element. W ten sposób można złożyć model w całość, ucząc się korzystania z instrukcji i utrwalając wiedzę.

 

 • Zagadki medyczne: choroby narządów w obrębie tułowia – utrwalanie wiadomości z zakresu anatomii, poszerzanie wiedzy, edukacja zdrowotna i profilaktyczna

Wskazywanie lub wyjmowanie elementów ze złożonego modelu tułowia może posłużyć do zajęć w formie zagadek.

Każdy z uczniów podchodzi do modelu, a nauczyciel w tym czasie odczytuje zagadkę. Zadania można wcześniej wydrukować, nadając każdemu z nich cyfrę. Uczniowie będą wybierać zagadkę, podając jej numer lub losując kartkę z pytaniem. Można też na bieżąco podawać uczniom kolejne zadania.

Warto tak ułożyć pytania, aby każde z nich zawierało ciekawostkę medyczną dotyczącą danego narządu lub np. objawy choroby określonego organu. Na ich podstawie uczeń będzie miał za zadanie odgadnąć, o którym narządzie jest mowa, odnaleźć go na modelu i wskazać lub wyjąć.

W ten sposób cała klasa będzie utrwalać zdobyte wiadomości, równocześnie trenując rozwiązywanie problemów, korzystanie ze zdobytej wiedzy i logiczne myślenie.

 

Co zawiera model anatomiczny człowieka?

 1. Model tułowia człowieka składający się z 31 części, które stanowią m.in.:

 • klatka piersiowa

 • przekrój czaszki

 • serce

 • płuca

 • wątroba

 • żołądek

 • trzustka

 • jelita

 • nerki

 • kręgosłup

 1. Podstawkę

 2. Ilustrowany przewodnik z instrukcją montażu

Pracownia biologiczna wyposażenie

Główne informacje

Wysokość: 11,4 cm

Wiek: 8+

Przewodnik aktywności w języku polskim (kliknij tutaj)

Dzięki niemu dowiesz się jak poprawnie ułożyć elementy zestawu, a także zapoznasz się z funkcjonowaniem organów człowieka.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej