Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850117550

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 107,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 165,00 zł

  119,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 165,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 46,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" dla dzieci 3 lata+


Płacz, krzyk, tupanie w złości – który dorosły tego nie zna. Dlaczego dziecko tak się zachowuje? Bo nie potrafi inaczej wyrazić uczuć. Nikt bowiem nie rodzi się z już ukształtowanym układem emocjonalnym i nerwowym. One rozwijają się wraz z człowiekiem, a ich dojrzewanie bywa dla dziecka źródłem stresu i niepokoju. Dlatego od najmłodszych lat warto pomagać swoim pociechom zrozumieć ich uczucia. 


Jeśli chcesz ułatwić najmłodszym radzenie sobie z emocjami, wybieraj mądrze zabawki. Takie, które zapoznają Twojego maluszka ze światem uczuć. Jedną z naszych rewelacyjnych propozycji do kształtowania kompetencji emocjonalno-społecznych są fantastyczne Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia"


Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" to zestaw czterech butelek o różnym kolorze i odmiennej zawartości. Każdy element prezentuje inny wyraz twarzy: radość, złość, strach i smutek. Są to emocje, które dziecko odczuwa najczęściej. Zestaw przyda się zatem do rozpoczęcia rozmów na temat odczuć dziecka. Wprowadzi je w świat podstawowych pojęć, nauczy nazywać, rozróżniać i opisywać uczucia. Dzięki temu mały człowiek będzie potrafił sprecyzować swoje emocje i wskazywać ich źródło. Lepiej więc poradzi sobie z rozładowaniem napięcia, ogromem radości czy strachem. Koniec z krzykiem, tupaniem i stresem dla zdezorientowanego maluszka! 


Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" pomogą dzieciom ćwiczyć samoświadomość, samozarządzanie i świadomość społeczną. Wszystko dzięki hipnotyzującym butelkom sensorycznym skłaniającym do nauki poprzez zabawę. To połączenie zawsze się sprawdza. Jest efektywne i przyjemne dla obu stron: dziecka i dorosłego. Dlatego też Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" mogą być używane przez rodziców w domu, terapeutów na zajęciach specjalistycznych czy wychowawców w przedszkolu

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3. roku życia

Kolorowe tuby to idealna zabawka dla dzieci od 3 lat. 

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Rozwijają samoświadomość emocjonalną

Zabawa butelkami pozwala zrozumieć emocje. Dziecko uczy się je rozpoznawać i nimi zarządzać. 

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Zmysł wzroku

Kolorowe wypełnienie i namalowane emocje to świetna stymulacja percepcji wzrokowej 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Rozwój motoryki małej

Zabawa sensorycznymi tubami wspomaga rozwój motoryki małej. Dziecko uczy się kontrolować mięśnie dłoni, ruchy nadgarstka i siłę nacisku. 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczne i trwałe

Tuby są dobrze zabezpieczone. Zawartość nie wyleje się, przez co posłużą wielu pokoleniom. 

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc wychowawcza dla przedszkoli

Tubami wzbogacisz zasoby pomocy edukacyjnych w przedszkolu. Pomogą Ci zorganizować lekcje wychowawcze o emocjach. 

 

Dlaczego warto?

 • Pomoc w rozpoznawaniu i wyrażaniu emocji

Małe dziecko odczuwa wiele emocji, których nie rozumie. Zanim to się zmieni, manifestuje uczucia na znane mu sposoby. Wśród nich często pojawiają się krzyk i płacz. 
Drugim sposobem uzewnętrzniania emocji jest obserwacja dorosłych. Najmłodsi uczą się od nich reagowania na różne sytuacje, uważnie śledzą ich mimikę i naśladują ją. 
Możesz pomóc swojemu dziecku. Ułatwisz mu przejście przez ten trudny etap poprzez rozmowy o uczuciach. Jak je prowadzić? Oczywiście w formie zrozumiałej dla najmłodszych, czyli poprzez zabawę. Do tego zadania warto wykorzystać Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia". 
Tuby "Wyraź swoje uczucia" obrazują radość, złość, smutek i strach. Każda z nich zawiera inne wypełnienie, które świetnie współgra z prezentowanymi emocjami. Złość jest na przykład czerwona, a radość błyszczy brokatem. Ta obrazowa prezentacja pomaga zrozumieć istotę danego uczucia a przez to zidentyfikować je i uzewnętrznić. 
Zabawa kolorowymi butelkami jest świetną pomocą przy budowaniu samoświadomości. Najmłodsi uczą się zarządzania emocjami. Wiedzą, jak je wyrażać. Nie muszą już komunikować się płaczem i krzykiem. To prawdziwa ulga dla nich samych! 

 

Jedną z naszych rewelacyjnych propozycji do kształtowania kompetencji emocjonalno-społecznych są fantastyczne Tuby sensoryczne

 

 • Nauka empatii 

Wielobarwne butelki prezentują uczucia, które dziecko zdążyło już poznać. Są to: radość, lęk, smutek i złość. 
Mały użytkownik może nimi potrząsać i obserwować, jak zmienia się ich wnętrze. To pozwala mu skupić uwagę na tubach i zapamiętać wyraz namalowanych buziek. Gdy zauważy podobną mimikę u osób z jego otoczenia, skojarzy ją z tubą i rozpozna. W ten sposób rodzi się empatia. Dziecko widzi, co ktoś czuje i potrafi zrozumieć te emocje oraz odnieść je do swoich doświadczeń. Empatia ułatwia relacje z rówieśnikami. Daje też podstawy do autorefleksji i świadomości społecznej.

 

 • Wsparcie dla integracji sensorycznej

Pomoc w opanowaniu i zrozumieniu emocji oraz kształtowanie samoświadomości to nie wszystkie atuty tych rewelacyjnych butelek. Ich kształt oraz wypełnienie stymulują wzrok dziecka i przyciągają jego uwagę. Każda tuba ma inny wyraz namalowanej buzi i jest wypełniona różnymi substancjami. Tworzy płynną akcję, która reprezentuje emocje.
Wesoła butelka zawiera złoty brokat, smutna ma efekt lampy lawowej w zwolnionym tempie, zła jest czerwona i wygląda jak gęsta galaretka, a przestraszona ma zielony, mętny środek. Dziecko może poruszać butelkami a przy okazji obserwować hipnotyzujący ruch płynu i koloru w środku.
Zabawy Tubami "Wyraź swoje uczucia" wspomagają integrację sensoryczną oraz zdolność skupienia. Gdy dziecko potrafi odbierać bodźce i je przetwarzać, jest spokojniejsze i mniej nerwowe. 
Nadmiar wrażeń może szybko przytłoczyć niedojrzałe receptory Twojego maluszka. Z zabawką Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" jest to niemożliwe! Butelki są tak stworzone, by dostarczały regularnych, ale delikatnych sygnałów zmysłowych. Możesz bawić się z dzieckiem i mieć świadomość, że Wasza aktywność pomaga mu się rozwijać. To największa radość dla rodzica, nauczyciela czy terapeuty!

Zabawy Tubami

 • Świetna zabawka na każdą okazję

Każda okazja jest dobra do wspomagania rozwoju dziecka. Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" są lekkie i poręczne. Weźmiesz je na wycieczkę i w dłuższą podróż, a zobaczysz, że dziecko nie będzie się nudziło w aucie. 
Butelki doskonale pasują do małej ręki, są szczelnie zamknięte i masz gwarancję, że nic z nich nie wycieknie. Dziecko może je obracać i potrząsać nimi. Kolorowe płyny na długo zajmą jego uwagę!
Nie wiesz, czym rozweselić maluszka, gdy jest smutny? Zaciekawić, gdy spędzacie dłuższy czas w domu? Nic prostszego. Kolorowe Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" to doskonały sposób na nudę. Można je układać w dowolnej kolejności, potrząsać nimi, obserwować ich zawartość, podświetlać czy stawiać jedną na drugiej. Granicą jest tylko wyobraźnia dziecka. A jak wiadomo – ta szybko się nie kończy.

 

Oprócz nauki o uczuciach mały odkrywca może wykorzystać Tuby sensoryczne "Wyraź swoje uczucia" do zabawy. Potrząsając kolorowymi butelkami, układając je oraz śledząc przelewającą się zawartość, dziecko trenuje motorykę małą. Poprzez to pozytywnie wpływa na sprawność manualną i usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową.
Warto dbać o rozwój motoryki i wykorzystywać zabawki do takiej aktywności. Dziecko potrzebuje ćwiczyć rękę piszącą. Uczy się wtedy kontrolować siłę nacisku, wprawia w ruchach po łuku oraz w prawidłowym chwycie. Wzmacnia mięśnie i przygotowuje rękę do pisania. Zabawa tubami to świetny relaks oraz terapia manualna w jednym!

 

Zestaw przyda się zatem do rozpoczęcia rozmów na temat odczuć dziecka. Wprowadzi je w świat podstawowych pojęć, nauczy nazywać, rozróżniać i opisywać uczucia.

 


Pomysły na zabawę


 • Co czuje człowiek – rozumienie uczuć, język opisowy

Pokaż butelki swojemu dziecku i po kolej nazywaj uczucia, które prezentują. Daj maluszkowi się nimi pobawić i tłumacz mu wyraz namalowanej buzi. Warto modelować głos tak, by dziecko usłyszało w nim dane uczucie. Poprzez to szybciej je zidentyfikuje.

 

 • Jakie to emocje – rozumienie uczuć, spostrzegawczość

Wariant 1. Dorosły stawia przed dzieckiem butelki i wymienia nazwę uczucia. Dziecko wskazuje odpowiednią butelkę. Można zamienić się rolami. 
Wariant 2. Dorosły mimiką wyraża wybrane uczucie. Dziecko zgaduje, którą tubę naśladuje. W drugiej kolejce zamieniamy się rolami.

 

Od najmłodszych lat warto pomagać swoim pociechom zrozumieć ich uczucia. 

 

 • Naśladowanie – rozumienie uczuć, spostrzegawczość, samoświadomość, obserwacja

Dziecko wybiera sobie tubę i naśladuje jej emocje. Warto dać mu lusterko, by mogło się w nim obserwować. Przy okazji nazywamy uczucia oraz opisujemy jego symptomy.

 

 • Co czujemy, gdy… – samoświadomość, empatia

Zadajemy dziecku pytania, rozpoczynające się od zwrotu: „Co czujemy, gdy…”. Uzupełniamy je wybranymi sytuacjami, np. gdy idziemy na płac zabaw, gdy jedziemy na wycieczkę, gdy coś nas boli itp. Dziecko w odpowiedzi wskazuje tubę.

Zabawy Tubami

 • Jak się zachowujemy, gdy… – samoświadomość, świadomość społeczna

Razem z dzieckiem odpowiadamy na pytania, jak się czujemy, gdy jesteśmy radośni, smutni, przestraszeni lub rozzłoszczeni. Przeprowadzamy pogadankę i uświadamiamy, które wymienione przez dziecko zachowania są nieodpowiednie, np. bicie innych w złości, mówienie brzydkich słów itp. Warto przy tej okazji poszukać wspólnych sposobów na uzewnętrznienie uczuć.

 

 • Pokaż, co czujesz: autorefleksja, rozumienie emocji, rozwój osobisty

Na początku zabawy poproś dziecko, by wybrało tubę, która przedstawia jego obecne uczucie. Spytaj o powody. Pozwól maluszkowi opowiedzieć o jego przeżyciach. W ten sposób budujesz zaufanie i dajesz mu poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 4 butelki i przewodnik po aktywności

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej