Tuba sensoryczna JUMBO

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821279

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 75,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  75,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Piękno tkwi w prostocie. Doskonałym przykładem tego stwierdzenia jest sensoryczna tuba Jumbo. Ta niezwykle prosta w swojej formie i jednocześnie piękna pomoc sensoryczna zapewni wiele godzin fascynujących obserwacji i zabawy. Jumbo, to świetny sposób na uspokojenie dzieci, pomoc w koncentracji czy stymulacji percepcji wzrokowej. To proste narzędzie sprawdzi się doskonale jako pomoc terapeutyczna w terapii integracji sensorycznej.

Jumbo mogą używać dzieci już od 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Tuba sensoryczna Jumbo zafascynuje i urzeknie każdego obserwującego. Kolorowy żel, pod wpływem grawitacji przedostaje się przez mały otwór, tworząc cieszący oko wir. Zawartość tuby przypomina konsystencją kolorową galaretkę, która spływa, opada w dół lub kapie. Wszystko to, by zaciekawić małego obserwatora i pobudzić do rozwijania kreatywnych wypowiedzi. Opisanie za pomocą słów tak niezwykłego dla nich zjawiska to nie lada wyczyn i wyzwanie dla wyobraźni.

 • Tuba Jumbo jest idealnym pretekstem do wprowadzenia pierwszych pojęć związanych z funkcjonowaniem prostych zasad naukowych: gęstość, grawitacja a nawet czas.

 • Manipulowanie kolorową tubą i próby zmiany położenia kolorowej „galaretki” nie tylko zajmą dziecko na dłuższą chwilę, ale także przyczynią się do rozwoju motoryki.

 

 

 • Świetne rozwiązanie dla dzieci z zaburzeniami uwagi i nastroju - wpatrywanie się w płynący żel wprowadza dziecko w spokojny nastrój, pozwala się skupić i uspokoić (np. dziecko z autyzmem).

 • Ciekawy wizualnie sposób obserwowania upływającego czasu- kolorowa galaretka, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, potrzebuje około 15 minut na opadnięcie na dno tuby – czy dziecko wytrzyma tyle czasu obserwując „wędrówki galaretki” – przekonaj się sam. Jedno jest pewne, jest to doskonały trening cierpliwości i skupienia.

 • Dla wzmocnienia wszystkich wrażeń płynących z obserwowania tuby, można ją wykorzystać w zabawach świetlnych, z użyciem panela świetlnego.

 • Jumbo wykonane zostało z odpornego na uderzenia tworzywa, zatem możesz być pewien, że przetrwa ciekawość niejednego energicznego obserwatora. Tuba przeznaczona jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia, więc nawet małe szkraby mogą cieszyć się taką sensoryczną zabawą.

 

Główne informacje

Wielkość: 20cm x 8cm

Płyn w tubkach zawiera barwnik spożywczy i poliizobuten (CAS 9003-27-4) - polimer (rodzaj plastiku), który nadaje cieczy pożądaną kleistą, galaretowatą konsystencję. Wszystkie materiały użyte przez producenta w produktach zawierających płyny sensoryczne mieszczą się w dopuszczalnych normach określonych w europejskich przepisach dotyczących klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (CLP 2008).

 

Pielęgnacja produktu:

 1. Myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Nie należy myć w zmywarce.
 2. Zalecamy używać pod nadzorem osoby dorosłej.
 3. Ekspozycja na promieniowanie UV może z czasem powodować blaknięcie kolorów niektórych płynów. Aby przedłużyć żywotność produktu, należy zawsze przechowywać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

 

Zobacz inne zabawki edukacyjne i zabawki sensoryczne.

 

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów - terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

26-01-2023
Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

więcej

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej