Tuba sensoryczna JUMBO

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821279

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 77,90 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł

  82,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 95,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 13,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 97,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  97,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Piękno tkwi w prostocie. Doskonałym przykładem tego stwierdzenia jest sensoryczna tuba Jumbo. Ta niezwykle prosta w swojej formie i jednocześnie piękna pomoc sensoryczna zapewni wiele godzin fascynujących obserwacji i zabawy. Jumbo, to świetny sposób na uspokojenie dzieci, pomoc w koncentracji czy stymulacji percepcji wzrokowej. To proste narzędzie sprawdzi się doskonale jako pomoc terapeutyczna w terapii integracji sensorycznej.

Jumbo mogą używać dzieci już od 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Tuba sensoryczna Jumbo zafascynuje i urzeknie każdego obserwującego. Kolorowy żel, pod wpływem grawitacji przedostaje się przez mały otwór, tworząc cieszący oko wir. Zawartość tuby przypomina konsystencją kolorową galaretkę, która spływa, opada w dół lub kapie. Wszystko to, by zaciekawić małego obserwatora i pobudzić do rozwijania kreatywnych wypowiedzi. Opisanie za pomocą słów tak niezwykłego dla nich zjawiska to nie lada wyczyn i wyzwanie dla wyobraźni.

 • Tuba Jumbo jest idealnym pretekstem do wprowadzenia pierwszych pojęć związanych z funkcjonowaniem prostych zasad naukowych: gęstość, grawitacja a nawet czas.

 • Manipulowanie kolorową tubą i próby zmiany położenia kolorowej „galaretki” nie tylko zajmą dziecko na dłuższą chwilę, ale także przyczynią się do rozwoju motoryki.

 

 

 • Świetne rozwiązanie dla dzieci z zaburzeniami uwagi i nastroju - wpatrywanie się w płynący żel wprowadza dziecko w spokojny nastrój, pozwala się skupić i uspokoić (np. dziecko z autyzmem).

 • Ciekawy wizualnie sposób obserwowania upływającego czasu- kolorowa galaretka, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, potrzebuje około 15 minut na opadnięcie na dno tuby – czy dziecko wytrzyma tyle czasu obserwując „wędrówki galaretki” – przekonaj się sam. Jedno jest pewne, jest to doskonały trening cierpliwości i skupienia.

 • Dla wzmocnienia wszystkich wrażeń płynących z obserwowania tuby, można ją wykorzystać w zabawach świetlnych, z użyciem panela świetlnego.

 • Jumbo wykonane zostało z odpornego na uderzenia tworzywa, zatem możesz być pewien, że przetrwa ciekawość niejednego energicznego obserwatora. Tuba przeznaczona jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia, więc nawet małe szkraby mogą cieszyć się taką sensoryczną zabawą.

 

Główne informacje

Wielkość: 20cm x 8cm

Płyn w tubkach zawiera barwnik spożywczy i poliizobuten (CAS 9003-27-4) - polimer (rodzaj plastiku), który nadaje cieczy pożądaną kleistą, galaretowatą konsystencję. Wszystkie materiały użyte przez producenta w produktach zawierających płyny sensoryczne mieszczą się w dopuszczalnych normach określonych w europejskich przepisach dotyczących klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (CLP 2008).

 

Pielęgnacja produktu:

 1. Myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Nie należy myć w zmywarce.
 2. Zalecamy używać pod nadzorem osoby dorosłej.
 3. Ekspozycja na promieniowanie UV może z czasem powodować blaknięcie kolorów niektórych płynów. Aby przedłużyć żywotność produktu, należy zawsze przechowywać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

 

Zobacz inne zabawki edukacyjne i zabawki sensoryczne.

 

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej