Tuba sensoryczna - klepsydra żelowa JUMBO

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821279
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 86,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  86,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Piękno tkwi w prostocie. Doskonałym przykładem tego stwierdzenia jest sensoryczna tuba Jumbo. Ta niezwykle prosta w swojej formie i jednocześnie piękna pomoc sensoryczna zapewni wiele godzin fascynujących obserwacji i zabawy. Jumbo, to świetny sposób na uspokojenie dzieci, pomoc w koncentracji czy stymulacji percepcji wzrokowej. To proste narzędzie sprawdzi się doskonale jako pomoc terapeutyczna w terapii integracji sensorycznej.

Jumbo mogą używać dzieci już od 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Tuba sensoryczna Jumbo zafascynuje i urzeknie każdego obserwującego. Kolorowy żel, pod wpływem grawitacji przedostaje się przez mały otwór, tworząc cieszący oko wir. Zawartość tuby przypomina konsystencją kolorową galaretkę, która spływa, opada w dół lub kapie. Wszystko to, by zaciekawić małego obserwatora i pobudzić do rozwijania kreatywnych wypowiedzi. Opisanie za pomocą słów tak niezwykłego dla nich zjawiska to nie lada wyczyn i wyzwanie dla wyobraźni.

 • Tuba Jumbo jest idealnym pretekstem do wprowadzenia pierwszych pojęć związanych z funkcjonowaniem prostych zasad naukowych: gęstość, grawitacja a nawet czas.

 • Manipulowanie kolorową tubą i próby zmiany położenia kolorowej „galaretki” nie tylko zajmą dziecko na dłuższą chwilę, ale także przyczynią się do rozwoju motoryki.

 

 

 • Świetne rozwiązanie dla dzieci z zaburzeniami uwagi i nastroju - wpatrywanie się w płynący żel wprowadza dziecko w spokojny nastrój, pozwala się skupić i uspokoić (np. dziecko z autyzmem).

 • Ciekawy wizualnie sposób obserwowania upływającego czasu- kolorowa galaretka, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, potrzebuje około 15 minut na opadnięcie na dno tuby – czy dziecko wytrzyma tyle czasu obserwując „wędrówki galaretki” – przekonaj się sam. Jedno jest pewne, jest to doskonały trening cierpliwości i skupienia.

 • Dla wzmocnienia wszystkich wrażeń płynących z obserwowania tuby, można ją wykorzystać w zabawach świetlnych, z użyciem panela świetlnego.

 • Jumbo wykonane zostało z odpornego na uderzenia tworzywa, zatem możesz być pewien, że przetrwa ciekawość niejednego energicznego obserwatora. Tuba przeznaczona jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia, więc nawet małe szkraby mogą cieszyć się taką sensoryczną zabawą.

 

Główne informacje

Wielkość: 20cm x 8cm

Płyn w tubkach zawiera barwnik spożywczy i poliizobuten (CAS 9003-27-4) - polimer (rodzaj plastiku), który nadaje cieczy pożądaną kleistą, galaretowatą konsystencję. Wszystkie materiały użyte przez producenta w produktach zawierających płyny sensoryczne mieszczą się w dopuszczalnych normach określonych w europejskich przepisach dotyczących klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (CLP 2008).

 

Pielęgnacja produktu:

 1. Myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Nie należy myć w zmywarce.
 2. Zalecamy używać pod nadzorem osoby dorosłej.
 3. Ekspozycja na promieniowanie UV może z czasem powodować blaknięcie kolorów niektórych płynów. Aby przedłużyć żywotność produktu, należy zawsze przechowywać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

 

Zobacz inne zabawki edukacyjne i zabawki sensoryczne.

 

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej