Tuba sensoryczna JUMBO

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821279
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 62,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  72,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 70,00 zł
 • Niedostępny
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  72,90 zł Paczkomat InPost (+10,90 zł)
  74,00 zł Poczta Polska Kurier 48 (+12,00 zł)
  82,00 zł Firma kurierska (+20,00 zł)
  87,00 zł Firma kurierska - Pobranie (+25,00 zł)
 • Kod: comm_92094
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Piękno tkwi w prostocie. Doskonałym przykładem tego stwierdzenia jest sensoryczna tuba Jumbo. Ta niezwykle prosta w swojej formie i jednocześnie piękna pomoc sensoryczna zapewni wiele godzin fascynujących obserwacji i zabawy. Jumbo, to świetny sposób na uspokojenie dzieci, pomoc w koncentracji czy stymulacji percepcji wzrokowej. To proste narzędzie sprawdzi się doskonale jako pomoc w terapii integracji sensorycznej.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Tuba sensoryczna Jumbo zafascynuje i urzeknie każdego obserwującego. Kolorowy żel, pod wpływem grawitacji przedostaje się przez mały otwór, tworząc cieszący oko wir. Zawartość tuby przypomina konsystencją kolorową galaretkę, która spływa, opada w dół lub kapie. Wszystko to, by zaciekawić małego obserwatora i pobudzić do rozwijania kreatywnych wypowiedzi. Opisanie za pomocą słów tak niezwykłego dla nich zjawiska to nie lada wyczyn i wyzwanie dla wyobraźni.

 • Tuba Jumbo jest idealnym pretekstem do wprowadzenia pierwszych pojęć związanych z funkcjonowaniem prostych zasad naukowych: gęstość, grawitacja a nawet czas.

 • Manipulowanie kolorową tubą i próby zmiany położenia kolorowej „galaretki” nie tylko zajmą dziecko na dłuższą chwilę, ale także przyczynią się do rozwoju motoryki.

 • Świetne rozwiązanie dla dzieci z zaburzeniami uwagi i nastroju - wpatrywanie się w płynący żel wprowadza dziecko w spokojny nastrój, pozwala się skupić i uspokoić.

 • Ciekawy wizualnie sposób obserwowania upływającego czasu- kolorowa galaretka, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, potrzebuje około 15 minut na opadnięcie na dno tuby – czy dziecko wytrzyma tyle czasu obserwując „wędrówki galaretki” – przekonaj się sam. Jedno jest pewne, jest to doskonały trening cierpliwości i skupienia.

 • Dla wzmocnienia wszystkich wrażeń płynących z obserwowania tuby, można ją wykorzystać w zabawach świetlnych, z użyciem panela świetlnego.

 • Jumbo wykonane zostało z odpornego na uderzenia tworzywa, zatem możesz być pewien, że przetrwa ciekawość niejednego energicznego obserwatora. Tuba przeznaczona jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia, więc nawet małe szkraby mogą cieszyć się taką sensoryczną zabawą.

 

Główne informacje

Wielkość: 20cm x 8cm

Płyn w tubkach zawiera barwnik spożywczy i poliizobuten (CAS 9003-27-4) - polimer (rodzaj plastiku), który nadaje cieczy pożądaną kleistą, galaretowatą konsystencję. Wszystkie materiały użyte przez producenta w produktach zawierających płyny sensoryczne mieszczą się w dopuszczalnych normach określonych w europejskich przepisach dotyczących klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (CLP 2008).

 

Pielęgnacja produktu:

 1. Myć ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Nie należy myć w zmywarce.
 2. Zalecamy używać pod nadzorem osoby dorosłej.
 3. Ekspozycja na promieniowanie UV może z czasem powodować blaknięcie kolorów niektórych płynów. Aby przedłużyć żywotność produktu, należy zawsze przechowywać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

Jak nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

07-05-2021
Nauka gryzienia i żucia ma kluczowe znaczenie w rozwoju karmienia. Gryzienie i żucie ma również bardzo duży wpływ na rozwój mowy oraz prawidłową artykulację. Czy wiesz w jaki sposób nauczyć dziecko poprawnie gryźć i żuć?

więcej

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

18 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Co wybrać?

27-04-2021
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 2 lat? Na co się zdecydować, żeby dziecko skorzystało z zabawki, a rodzic nie zbankrutował? Zobacz nasze...

więcej

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

Jak rozwijać kreatywność dzieci?

21-04-2021
Wszelkie wyzwania wymagają od nas adaptacyjnej postawy twórczej i kreatywnej, gdyż to ona pomaga nam dokonywać zmian i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Postawę kreatywną powinno rozwijać się już od najmłodszych lat. W jaki sposób można wspierać kreatywność...

więcej