Trójkąt długi 120 x 30 x 30 cm - kształtka rehabilitacyjna - Kolor : niebieski - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: NaluConcept
 • Kod producenta: 5905549710807

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 185,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 185,00 zł

  145,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 185,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 40,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 168,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  168,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI 

 

Dla kogo?

Trójkąt długi o wymiarach 120 x 30 x 30 cm to specjalistyczna kształtka rehabilitacyjna, zaprojektowana z myślą o rozwijaniu motoryki dużej u dzieci. Jest przeznaczona do różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych.

W gabinetach fizjoterapii i salach SI trójkąt rehabilitacyjny może służyć jako integralny element większych zestawów. Pozwala to tworzyć tory przeszkód czy różnorodne konstrukcje przestrzenne. Kształtki rehabilitacyjne, oprócz zastosowania w zabawach ruchowych używane są także w gimnastyce korekcyjnej, pourazowej i w innych formach usprawniania.

Kształtka rehabilitacyjna – trójkąt długi jest łatwa w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Posiada również certyfikację jako wyrób medyczny. Znajduje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych placówkach fizjoterapeutycznych, ale także w żłobkach, przedszkolach, szkołach, salach zabaw dla dzieci oraz specjalnych strefach dla najmłodszych w restauracjach czy hotelach.

 

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża/koordynacja ruchowa

Kształtkę rehabilitacyjną – trójkąt można wykorzystać do przeskakiwania, slalomów, torów przeszkód i innych zabaw angażujących motorykę dużą u dziecka.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Trójkąt długi – kształtka rehabilitacyjna jest wyrobem medycznym wykonanym z PCV, z atestem STANDARD 100 by OEKO-TEX®, odpornym na UV, płyny fizjologiczne, ogień, zadrapania oraz oleje.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

W placówkach przedszkolnych trójkąt długi – kształtka rehabilitacyjna może służyć do ćwiczeń gimnastycznych i korekcyjnych dla najmłodszych.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Dla szkół podstawowych

W szkołach podstawowych kształtkę rehabilitacyjną – trójkąt długi można wykorzystać do tworzenia torów przeszkód i innych aktywności ruchowych w sali gimnastycznej.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Materiały użyte do produkcji kształtki rehabilitacyjnej nie wpływają negatywnie na warstwę ozonową.

 

 

 

Dlaczego warto?

Trójkąt długi – kształtka rehabilitacyjna jest narzędziem do ćwiczeń koordynacji, zwinności i napięcia mięśniowego. W zabawach ruchowych i w torach przeszkód trójkątna kształtka może pełnić funkcję elementu, który trzeba przekroczyć, przeskoczyć, ominąć lub przejść przez niego na czworakach. Łącznie z innymi kształtkami rehabilitacyjnymi może stworzyć wielozadaniowy tor przeszkód do ćwiczeń różnych umiejętności z zakresu motoryki dużej.

 

Trójkąt długi 120 x 30 x 30 cm - kształtka rehabilitacyjna - Kolor : niebieski

 

 • Możliwość zastosowania w gimnastyce korekcyjnej

Kształtkę rehabilitacyjną – trójkąt wykorzystuje się także w ćwiczeniach posturalnych i korekcyjnych. Z jej zastosowaniem można zaaranżować m.in. ćwiczenia wysklepienia stopy i gimnastykę prowadzoną w koślawości stóp i kolan.

 

 • Terapia SI z zastosowaniem kształtek rehabilitacyjnych

W terapii sensorycznej kształtka rehabilitacyjna – trójkąt może być wykorzystywana do ćwiczeń proprioceptywnych, a w niektórych zabawach – także przedsionkowych. Angażowanie mięśni i stawów podczas ćwiczeń z kształtką dostarcza ważnych informacji z receptorów znajdujących się w tych strukturach, stanowiąc element stymulacji sensorycznej.

 

 • Różnorodność zastosowań

 Kształtkę rehabilitacyjną – trójkąt długi można wykorzystać w różnych miejscach. Jej podstawowe zastosowanie to gabinety fizjoterapii i sale SI. Ponadto może stanowić wyposażenie innych przestrzeni, od sal zabaw dla dzieci, poprzez żłobki, przedszkola i szkoły, aż po kąciki dziecięce w restauracjach czy specjalne strefy dla dzieci w hotelach.

 

 • Certyfikowany wyrób medyczny

Kształtka rehabilitacyjna – trójkąt długi jest wykonana z materiału odpornego na zadrapania. Jest wyrobem medycznym z certyfikatem CE i OEKO-TEX®.

 

 


Pomysły na zabawę


 • „Skoki przez przeszkodę” – rozwijanie skoczności, angażowanie koordynacji ruchowej, ćwiczenia mięśni nóg i równowagi

Dziecko staje przed kształtką – trójkątem i ma za zadanie przeskoczyć przez nią, lądując płynnie po drugiej stronie. Dla urozmaicenia i podniesienia trudności możemy opowiadać historię o rzece z krokodylami, którą trzeba przeskoczyć, by dostać się do bezpiecznego miejsca. Możemy również wprowadzać dodatkowe zadania jak np. skok na jednej nodze. Ważne jest, aby zabezpieczyć przestrzeń wokół kształtki, np. wypełniając ją materacami rehabilitacyjnymi.

 

 • „Tor przeszkód z kształtkami sensorycznymi” – ćwiczenia motoryki dużej i koordynacji ruchowej, kształtowanie reakcji równoważnych w czynnościach dynamicznych, rozwijanie zwinności

Ułóż tor przeszkód z kształtki rehabilitacyjnej – trójkąta długiego i innych akcesoriów dostępnych w gabinecie/sali SI. Mogą to być różne kształtki rehabilitacyjne, a także dyski i półkule sensomotoryczne, ścieżki sensoryczne, pachołki itp. Trójkątna kształtka może służyć m.in. do przeskoczenia, przejścia przez nią na czworakach, przeczołgania się i do innych czynności – wszystko zależy od celu terapeutycznego. Wokół elementów, gdzie dzieci będą wykonywać podskoki warto umieścić materace, aby zapewnić maluchom bezpieczną zabawę.

 

Co zawiera?

 • Kształtkę rehabilitacyjną – trójkąt długi o wymiarach 120 x 30 x 30 cm w kolorze niebieskim

 

Główne informacje

 • Rozmiar: 120 x 30 x 30 cm

 • Kolor: niebieski

 • Certyfikaty: CE, STANDARD 100 by OEKO-TEX®

 • Materiały:

  • Pokrowiec: pokryty powłoką PCV, łatwy w czyszczeniu, z możliwością dezynfekcji, nie zawiera szkodliwych ftalanów, odporny na ogień, oleje, promieniowanie UV i na płyny fizjologiczne, dobrze znosi kontakt z alkoholem, materiał odporny na zadrapania

  • Certyfikaty bezpieczeństwa: materiał został wyprodukowany zgodnie z rozporządzeniem REACH i posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

  • Wypełnienie: wypełniony jest średnio twardą pianką poliuretanową, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na odkształcenia.

  • Atesty: Pianka posiada ATEST HIGIENICZNY, przyznany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Ponadto, otrzymała certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, klasa produktów I, nadany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej