Transparentne wiaderka do sortowania

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138828230
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne wiaderka do sortowania to zabawka dla dzieci od 18 miesięcy. Są lekkie i dopasowane do małych rączek, zatem najmłodsi mogą samodzielnie je przenosić. Zabawkę wykonano z bezpiecznych materiałów, więc jest przyjemna w dotyku i wolna od substancji chemicznych.

Wiaderka mogą służyć do zabaw sensorycznych zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Świetnie sprawdzą się z wanienką do panelu LED, gdyż dzięki niej zawartość wiaderek nie trafi na podłogę.

Potraktuj wiaderka jako pretekst do wprowadzenia dziecka w świat barw. Ucz je nazw kolorów i eksperymentuj z ich różnorodnym łączeniem, by pokazać dziecku, jak powstają poszczególne odcienie i barwy poboczne. Takie ćwiczenia stymulują rozwój dzieci i wspomagają funkcje poznawcze.

Wykorzystaj wiaderka jako sorter do klocków, zabawek czy produktów spożywczych w trakcie zabaw sensorycznych. Dzięki transparentności wiaderek możesz podświetlać je na panelu LED, by uatrakcyjnić zabawę i eksperymentować ze światłem. Poprzez celowe i zaplanowane dostarczanie bodźców, dziecko jest spokojniejsze, a jego rozwój jest bardziej harmonijny.

 

 

 

Dlaczego warto?

Dzieci lubią bawić się w przesypywanie, przelewanie i mieszanie wszelkich produktów, dlatego tak chętnie spędzają czas w piaskownicy lub na plaży. Transparentne wiaderka to okazja do uatrakcyjnienia takich zabaw oraz zapewnienia dzieciom wrażeń sensorycznych.

Wiaderka mogą być wykorzystywane w domu oraz w gabinecie terapeuty do ćwiczenia koncentracji uwagi, oraz łagodzenia napięcia nerwowego.

Napełnij wiaderka wybranymi, sypkimi produktami. Mogą to być kasza, ryż, mąka, suchy makaron, a także wszelkiego rodzaju guziki lub koraliki. Zachęcaj dziecko, by mieszało rączkami w wiaderkach, a później przesypywało ich zawartość i słuchało powstałych w trakcie tych czynności odgłosów. Dzięki takiej stymulacji uruchamiasz receptory skórne, słuchowe i wzrokowe, więc wpływasz na ich harmonijny rozwój oraz integrację. Dodatkowo dziecko wycisza się, skupia uwagę i trenuje zręczność. Takie ćwiczenia są doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, gdyż angażują zmysły i relaksują układ nerwowy.

Wiaderka możesz włożyć do wanienki do zabaw sensorycznych. Dostępna jest w naszej ofercie. Dzięki jej przezroczystym brzegom dziecko obserwuje proces przesypywania zawartości wiaderek i ma pewność, że nie wydostanie się ona na podłogę czy na dywan.

Poza tym do zabawy z wanienką możesz włączyć wodę i pozwalać dziecku przelewać zawartość wiaderek między sobą. To świetny pretekst do wprowadzania starszym dzieciom zagadnień matematycznych, pojęcia ciężkości czy objętości. Zobaczysz, że zabawa wiaderkami nie ma końca!

 

 

 • Wprowadzają dziecko w świat kolorów

6 transparentnych wiaderek występuje w kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym, fioletowym i pomarańczowym. Różnorodność barw pozwala na zapoznanie dziecka z ich nazwami, ćwiczeniami w rozróżnianiu kolorów oraz mieszaniu ich.

Wykorzystaj transparentne wiaderka do ćwiczeń z nazywaniem kolorów. Wybierając poszczególne elementy, wymieniaj ich barwy. Proś dziecko o powtarzanie ich a później o samodzielne opisywanie. Dzięki takim ćwiczeniom dajesz dziecku szansę na rozumienie świata oraz pozytywnie wpływasz na jego pamięć i rozwój mowy.

Pokaż najmłodszym, że kolory można ze sobą mieszać i dzięki temu uzyskiwać nowe barwy lub odcienie. Wkładaj jedno wiaderko w drugie i zachęcaj dziecko do obserwowania tych czynności. To zachęci je do kreatywności i doświadczania zjawisk naukowych.

Wykorzystaj wiaderka jako sorter kolorów. Poproś dziecko, by wkładało do nich przedmioty o tej samej barwie, co wiaderka. Dzięki temu stymulujesz wzrok dziecka i jego spostrzegawczość. Do tej zabawy możesz wykorzystać inne transparentne zestawy z naszej oferty.

 

Transparentne wiaderka do sortowania

 

 • Doskonałe do domu i na zewnątrz

Transparentne wiaderka to doskonała zabawka do domu, jak i na zewnątrz. Można stosować ją do zabaw sensorycznych ze środkami spożywczymi (kaszą lub ziarnami), sortowania klocków lub zbierania muszelek, robienia babek z piasku i zabaw na plaży. Jest wytrzymała i odporna na zgniecenie czy pęknięcie, więc można ją wziąć na wycieczkę, do ogrodu lub do piaskownicy.

Wykorzystaj wiaderka do zabaw na świeżym powietrzu. Włóż jedno wiaderko w drugie, dzięki czemu nie zajmą wiele miejsca w torbie, a urozmaicą niejedną wycieczkę i spacer.

Pozwól dziecku bawić się wiaderkami w piaskownicy i na plaży. Zobaczysz, jak chętnie będzie przesypywać piasek oraz nosić wodę z jeziora lub morza. Takie zabawy rozwijają motorykę oraz poprawiają koncentrację i działają odprężająco na dziecko.

 

Transparentne wiaderka do sortowania

 

 • Pasują do panelu świetlnego LED

Transparentne wiaderka możesz rozłożyć na panelu świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Dzięki podświetleniu ich możesz wytłumaczyć dziecku, jak światło przenika przez przedmioty, uwypukla ich cechy oraz pozwala na mieszanie kolorów. Wkładaj do wiaderek różne przedmioty, pozwól dziecku na eksperymentowanie z ich zawartością i zachęcaj do obserwowania zmian barw wiaderka oraz jego zawartości.

Zabawa panelem świetlnym dostarcza dziecku wielu bodźców zmysłowych i pozytywnie wpływa na jego rozwój sensoryczny. Ponadto pozwala na oswajanie ciemności. Daje szansę polubienia jej i wykorzystania do doświadczeń ze światłem i kolorami.

 

Transparentne wiaderka do sortowania

 

Co zawiera?

6 kolorowych wiaderek wiaderek.

 

Transparentne wiaderka do sortowania

 

Główne informacje

Wiek: 18 miesięcy+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 12x16 cm, pojemność około 1,5 litra

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej