Transparentne sześciany

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829107
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne sześciany to zestaw 8 bloków, które mogą być wykorzystywane do nauki kolorów oraz rozwoju zdolności manualnych. Zostały przystosowane do zabaw z użyciem paneli świetlnych, które dodatkowo oddziałują na pobudzenie zmysłów dziecka. Podświetlenie przede wszystkim stymuluje wzrok oraz zwiększa ciekawość malucha. Nasz produkt doskonale sprawdzi się w przedszkolach, gabinetach terapeutów oraz w domowym zaciszu.

Produkt odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Buduje nowe połączenia nerwowe

Badania pokazują, że aktywność fizyczna, która łączy ze sobą kilka zmysłów przyczynia się do powstawania nowych połączeń neuronowych. Co korzystnie oddziałuje na efektywność ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

 • Trenuje motorykę małą

Kanciaste rogi oraz kształt sześcianu to doskonały materiał, który trenuje motorykę małą. Odpowiednia stymulacja oraz masaż mięśni rąk jest wymagany do sprawnego rozwoju siły chwytu i wykonywania precyzyjnych czynności.

 

 

 • Doskonali koordynacje wzrokowo-ruchową 

To złożona umiejętność poznawcza, ponieważ wymaga od nas poprowadzenia naszych rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują nasze oczy. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się. Prawie wszystkie nasze codzienne czynności wymagają tej zdolności. Wykorzystujemy ją podczas pisania, zapinania guzików, wiązania sznurówek, ubierania się czy czesania, dlatego tak ważna jest jej stymulacja i poprawa.

 • Tworzenie przeróżnych konstrukcji wpłynie na rozwój wyobraźni oraz kreatywności

Dzieci mogą używać bloków do tworzenia kreatywnych konstrukcji. Umiejętność ta jest jedną z podstaw do zrównoważonego rozwoju. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy. To umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia.

 

Zabawa światłem

 

 • Każdy blok wykonano z półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego

Obserwacje zjawiska przenikania światła przez różnokolorowe elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Zabawy tego typu to doskonała okazja do omówienia tematyki zasad mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 kolorowych kostek o rozmiarze 35mm.

Zawartość zestawu

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej