Transparentne sześciany

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829107
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne sześciany to zestaw 8 bloków, które mogą być wykorzystywane do nauki kolorów oraz rozwoju zdolności manualnych. Zostały przystosowane do zabaw z użyciem paneli świetlnych, które dodatkowo oddziałują na pobudzenie zmysłów dziecka. Podświetlenie przede wszystkim stymuluje wzrok oraz zwiększa ciekawość malucha. Nasz produkt doskonale sprawdzi się w przedszkolach, gabinetach terapeutów oraz w domowym zaciszu.

Produkt odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Buduje nowe połączenia nerwowe

Badania pokazują, że aktywność fizyczna, która łączy ze sobą kilka zmysłów przyczynia się do powstawania nowych połączeń neuronowych. Co korzystnie oddziałuje na efektywność ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

 • Trenuje motorykę małą

Kanciaste rogi oraz kształt sześcianu to doskonały materiał, który trenuje motorykę małą. Odpowiednia stymulacja oraz masaż mięśni rąk jest wymagany do sprawnego rozwoju siły chwytu i wykonywania precyzyjnych czynności.

 

 

 • Doskonali koordynacje wzrokowo-ruchową 

To złożona umiejętność poznawcza, ponieważ wymaga od nas poprowadzenia naszych rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują nasze oczy. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się. Prawie wszystkie nasze codzienne czynności wymagają tej zdolności. Wykorzystujemy ją podczas pisania, zapinania guzików, wiązania sznurówek, ubierania się czy czesania, dlatego tak ważna jest jej stymulacja i poprawa.

 • Tworzenie przeróżnych konstrukcji wpłynie na rozwój wyobraźni oraz kreatywności

Dzieci mogą używać bloków do tworzenia kreatywnych konstrukcji. Umiejętność ta jest jedną z podstaw do zrównoważonego rozwoju. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy. To umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia.

 

Zabawa światłem

 

 • Każdy blok wykonano z półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego

Obserwacje zjawiska przenikania światła przez różnokolorowe elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Zabawy tego typu to doskonała okazja do omówienia tematyki zasad mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 kolorowych kostek o rozmiarze 35mm.

Zawartość zestawu

Zabawka dostępna także w zestawie z panelem świetlnym (po wybraniu odpowiedniej wersji).

Uwaga! Panel może różnić się od widocznego na zdjęciu

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

13-10-2021
Kategoryzacje zagościły na dobre w gabinetach terapeutycznych. Mowa o wszystkich specjalistach, którzy rozumieją konieczność uczenia odnajdywania cech wspólnych elementów, odkrywania różnic między nimi czy łączenia w zbiory. Czy warto mieć taką pomoc terapeutyczną w gabinecie?

więcej

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

05-10-2021
Przeprowadzenie ciekawej lekcji i zaangażowanie uczniów, to test, przed którym staje każdy nauczyciel. W edukacji przedszkolnej zadanie to bywa jeszcze większym wyzwaniem. W jaki sposób zwrócić uwagę przedszkolaka, który jest żądny wiedzy i jednocześnie wyjątkowo ruchliwy? Jak...

więcej

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

05-10-2021
Wokół bujania i bujaków narosło wiele mitów. Bujanie dziecka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Podobnie ma się sprawa z bujakami dla dzieci. Jak to faktycznie jest z tym bujaniem? Warto kupować bujaczek dla dziecka? Jaki wpływ na dziecko ma bujanie? Czy bujaki są...

więcej