Transparentne sześciany

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829107

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 151,05 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 200,00 zł

  159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 200,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 41,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Transparentne sześciany to zestaw 8 bloków, które mogą być wykorzystywane do nauki kolorów oraz rozwoju zdolności manualnych. Zostały przystosowane do zabaw z użyciem paneli świetlnych, które dodatkowo oddziałują na pobudzenie zmysłów dziecka. Podświetlenie przede wszystkim stymuluje wzrok oraz zwiększa ciekawość malucha. Nasz produkt doskonale sprawdzi się w przedszkolach, gabinetach terapeutów oraz w domowym zaciszu.

Produkt odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Buduje nowe połączenia nerwowe

Badania pokazują, że aktywność fizyczna, która łączy ze sobą kilka zmysłów przyczynia się do powstawania nowych połączeń neuronowych. Co korzystnie oddziałuje na efektywność ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

 

 

 • Trenuje motorykę małą

Kanciaste rogi oraz kształt sześcianu to doskonały materiał, który trenuje motorykę małą. Odpowiednia stymulacja oraz masaż mięśni rąk jest wymagany do sprawnego rozwoju siły chwytu i wykonywania precyzyjnych czynności.

 

 

 • Doskonali koordynacje wzrokowo-ruchową 

To złożona umiejętność poznawcza, ponieważ wymaga od nas poprowadzenia naszych rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują nasze oczy. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się. Prawie wszystkie nasze codzienne czynności wymagają tej zdolności. Wykorzystujemy ją podczas pisania, zapinania guzików, wiązania sznurówek, ubierania się czy czesania, dlatego tak ważna jest jej stymulacja i poprawa.

 • Tworzenie przeróżnych konstrukcji wpłynie na rozwój wyobraźni oraz kreatywności

Dzieci mogą używać bloków do tworzenia kreatywnych konstrukcji. Umiejętność ta jest jedną z podstaw do zrównoważonego rozwoju. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy. To umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia.

 

Zabawa światłem

 

 • Każdy blok wykonano z półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego

Obserwacje zjawiska przenikania światła przez różnokolorowe elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Zabawy tego typu to doskonała okazja do omówienia tematyki zasad mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 kolorowych kostek o rozmiarze 35mm.

Zawartość zestawu

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej