Transparentne sześciany

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829107
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  159,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne sześciany to zestaw 8 bloków, które mogą być wykorzystywane do nauki kolorów oraz rozwoju zdolności manualnych. Zostały przystosowane do zabaw z użyciem paneli świetlnych, które dodatkowo oddziałują na pobudzenie zmysłów dziecka. Podświetlenie przede wszystkim stymuluje wzrok oraz zwiększa ciekawość malucha. Nasz produkt doskonale sprawdzi się w przedszkolach, gabinetach terapeutów oraz w domowym zaciszu.

Produkt odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Buduje nowe połączenia nerwowe

Badania pokazują, że aktywność fizyczna, która łączy ze sobą kilka zmysłów przyczynia się do powstawania nowych połączeń neuronowych. Co korzystnie oddziałuje na efektywność ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

 • Trenuje motorykę małą

Kanciaste rogi oraz kształt sześcianu to doskonały materiał, który trenuje motorykę małą. Odpowiednia stymulacja oraz masaż mięśni rąk jest wymagany do sprawnego rozwoju siły chwytu i wykonywania precyzyjnych czynności.

 

 

 • Doskonali koordynacje wzrokowo-ruchową 

To złożona umiejętność poznawcza, ponieważ wymaga od nas poprowadzenia naszych rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują nasze oczy. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się. Prawie wszystkie nasze codzienne czynności wymagają tej zdolności. Wykorzystujemy ją podczas pisania, zapinania guzików, wiązania sznurówek, ubierania się czy czesania, dlatego tak ważna jest jej stymulacja i poprawa.

 • Tworzenie przeróżnych konstrukcji wpłynie na rozwój wyobraźni oraz kreatywności

Dzieci mogą używać bloków do tworzenia kreatywnych konstrukcji. Umiejętność ta jest jedną z podstaw do zrównoważonego rozwoju. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy. To umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia.

 

Zabawa światłem

 

 • Każdy blok wykonano z półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego

Obserwacje zjawiska przenikania światła przez różnokolorowe elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Zabawy tego typu to doskonała okazja do omówienia tematyki zasad mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 kolorowych kostek o rozmiarze 35mm.

Zawartość zestawu

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Zabawka dostępna także w zestawie z panelem świetlnym (po wybraniu odpowiedniej wersji):

Panel A3 z zestawu

Panel A4 z zestawu

 

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji przodu języka – jak ćwiczyć i kiedy?

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji przodu języka – jak ćwiczyć i kiedy?

13-09-2021
Dziecko nieprawidłowo realizuje głoski szumiące lub głoskę r, a może występuje seplenienie boczne czy asymetria języka? Do prawidłowego żucia oraz wyrazistej artykulacji niezbędne są zarówno ruchy boczne – lateralne, jak i góra – dół – pionizowanie czubka języka. Sprawdź...

więcej

Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?

Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?

06-09-2021
Obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć problemy z nauką matematyki? Zastanawiasz się jak temu zapobiec? Dzieci osiągają umiejętności matematyczne w różnym wieku. Najważniejszy jest fakt, że pierwsze umiejętności zaczynają się rozwijać już w bardzo młodym wieku. W jaki...

więcej

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

09-08-2021
Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów...

więcej