Transparentne sensoryczne muszelki

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 4713057206894
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 135,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  145,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne sensoryczne muszelki to zabawka wykorzystywana do nauki i ćwiczeń sensorycznych. Zestaw sensorycznych muszelek może być doskonałym prezentem dla kilkulatka, który świetnie rozwija motorykę małą. Jest to jeden z większych zestawów, ponieważ zawiera, ponad 100 elementów. Doskonale nadaje się do używania w domowym zaciszu jak i na zewnątrz w większym gronie. Zestaw został przystosowany do zabaw z wykorzystaniem paneli świetlnych.

Sensoryczne muszelki preznaczone są dla dzieci od 18 miesiąca życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

Ćwiczenia mogą polegać na dodawaniu bądź mnożeniu. Dodatkowo dzięki różnym kształtom i kolorom muszelki nadają się do nauki sortowania. Zestaw zawiera ponad 100 elementów w różnych kolorach i wielkościach co daje wiele możliwości na zajęcia usprawniające tą zdolność. Umiejętność ta uczy samodzielności oraz cierpliwości. Dziedzina matematyki jest jedną z tych, które doskonalą myślenie logiczne twojego malucha.

 • Zabawa z wykorzystaniem panelu świetlnego zapewni dodatkowe doznania sensoryczne

Każdy element wykonano z półprzezroczystego tworzywa, dzięki czemu zestaw idealnie sprawdzi się podczas zabawy z wykorzystaniem panelu świetlnego. Takie zabawy to doskonała okazja do omówienia tematyki mieszania się kolorów oraz transparentności różnych przedmiotów. Obserwowanie jak światło przenika przez różnokolorowe elementy wzbudzi zainteresowanie oraz zachęci dzieci do eksperymentowania. Muszelki zostały zaprojektowane tak, aby w prosty i przyjemny dla dziecka sposób maluchy przyswajały wiedzę o świecie. Dodatkowo różnorodna strukturą, rozmiary i kształty zapewniają doznania sensoryczne i doskonale sprawdzą się do odbijania kształtów w masie np. ciastolinach.

 

Zabawa sensorycznymi muszelkami

 

 • Wspierają rozwój zdolności manualnych oraz koordynację ręka-oko

Podczas zabawy masowane są mięśnie dłoni oraz palców, co przyczynia się do polepszenia siły chwytu i przygotowuje maluchów do wykonywania precyzyjniejszych i dokładniejszych czynności jak np. rysowanie. Dziecko wykorzystuje koordynację wzrokowo-ruchową. Jest ona bardzo ważna w budowaniu odpowiedniej spostrzegawczości wzrokowej.

 • Świetnie sprawdzi się do ćwiczeń na wzbogacenie zasobu słownictwa

Maluchy poprzez opisywanie cech, które posiadają muszelki np. podobieństwa oraz różnice uczą się nowych słów oraz poprawnej składni zdań.

 

Zabawa sensorycznymi muszelkami

 

 • Muszelki można wykorzystywać w zabawach grupowych oraz zajęciach integracyjnych

Dzieci poprzez spędzanie czasu z rówieśnikami uczą się kreatywności i pomysłowości. Wzajemnie współpracują i nabierają empatii. Dzięki temu maluchy przygotowują się do zawierania zdrowych relacji międzyludzkich w przyszłości oraz uspołeczniają się. Przyswajają zasady i normy społeczne.

 

Co zawiera?

Łącznie w zestawie jest 108 sztuk muszelek. Występują w 6 kolorach i kształtach oraz w 2 rozmiarach:

 • 36 dużych – 5,5 cm

 • 72 małych – 4 cm

Zawartość zestawu

Zabawka dostępna także w zestawie z panelem świetlnym (po wybraniu odpowiedniej wersji).

Uwaga! Panel może różnić się od widocznego na zdjęciu

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

13-10-2021
Kategoryzacje zagościły na dobre w gabinetach terapeutycznych. Mowa o wszystkich specjalistach, którzy rozumieją konieczność uczenia odnajdywania cech wspólnych elementów, odkrywania różnic między nimi czy łączenia w zbiory. Czy warto mieć taką pomoc terapeutyczną w gabinecie?

więcej

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

05-10-2021
Przeprowadzenie ciekawej lekcji i zaangażowanie uczniów, to test, przed którym staje każdy nauczyciel. W edukacji przedszkolnej zadanie to bywa jeszcze większym wyzwaniem. W jaki sposób zwrócić uwagę przedszkolaka, który jest żądny wiedzy i jednocześnie wyjątkowo ruchliwy? Jak...

więcej

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

05-10-2021
Wokół bujania i bujaków narosło wiele mitów. Bujanie dziecka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Podobnie ma się sprawa z bujakami dla dzieci. Jak to faktycznie jest z tym bujaniem? Warto kupować bujaczek dla dziecka? Jaki wpływ na dziecko ma bujanie? Czy bujaki są...

więcej