Transparentne kryształowe kostki

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731889

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 99,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł

  79,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 115,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 36,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 94,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  94,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Transparentne kryształowe kostki to niezwykła układanka, która nie tylko bawi, ale także pomaga w nauce matematyki. Można używać ją jako liczmany i wprowadzać najmłodszych w świat liczb, prostych rachunków i relacji przestrzennych.

Ponadto zabawka rozwija kreatywność i umiejętności manualne użytkowników. Dzięki układaniu wzorów i tworzeniu budowli, mały konstruktor doskonali motorykę małą i usprawnia rękę piszącą.

Nieograniczone możliwości zabawy powodują, że Transparentne kryształowe kostki stają się niezastąpionym narzędziem do wspomagania funkcji poznawczych. Wspierają pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi.

Zestaw Transparentne kryształowe kostki nie tylko zapewnia kreatywne zajęcie na długi czas, ale również ma właściwości terapeutyczne. Z tego względu klocki mogą być wykorzystywane w żłobkach, przedszkolach oraz gabinetach specjalistycznych jako jeden ze sposobów na skupienie uwagi oraz wyciszenie maluszka.

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Transparentne kostki nadają się dla dzieci powyżej 3. roku życia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Zabawa kostkami wspomaga rozwój motoryki małej.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie

Transparentne kostki można segregować według koloru.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Kostki można wykorzystać do wprowadzania dziecko w świat kolorów.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Pamięć, koncentracja

Zabawa w układanie klocków rozwija zdolność koncentrowania uwagi.

107-kreatywnosc Kreatywność

Budowanie z transparentnych kostek stymuluje wyobraźnię i rozwija kreatywność.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomagają rozwój zdolności manualnych

Zabawa klockami to świetny sposób na wspomaganie rozwoju zdolności manualnych dziecka W trakcie tworzenia konstrukcji z zestawu Transparentne kryształowe kostki dziecko ma okazję układać elementy w wybranej kolejności, stawiać je na sobie, obok siebie, tworzyć wzory i sekwencje. Dzięki temu doskonali poprawny chwyt oraz trenuje ruchy nadgarstka i palców. Ponadto ćwiczy zręczność i precyzję ruchów.

Taka aktywność wpływa na samoobsługę, np. w zakresie samodzielnego wkładania butów, zawiązywania sznurowadeł czy zapinania guzików. Co więcej, usprawnia motorykę małą i wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przedszkolak szybciej uczy się operować nożyczkami i przyborami plastycznymi, ładniej pisze i wolniej się przy tym męczy.

 

 

 • Ułatwiają naukę matematyki

W trakcie tworzenia budowli z zestawu Transparentne kryształowe kostki Twoja pociecha poznaje podstawowe pojęcia matematyczne dotyczące liczby, wielkości i kształtu. Może też wykonywać proste rachunki dodawania i odejmowania. Ponadto poprzez układanie konstrukcji dziecko łatwiej rozumie relacje przestrzenne zachodzące między różnymi przedmiotami.

Zestaw Transparentne kryształowe kostki umożliwia więc połączenie nauki i zabawy. Wprowadza w świat abstrakcyjnych pojęć matematycznych, obrazuje je i przygotowuje małego użytkownika do wykonywanie bardziej złożonych operacji rachunkowych.

 

 • Wspomagają naukę kolorów

Transparentne kryształowe kostki to zestaw 10 klocków w różnych kolorach. Znajdziesz w nim odcienie niebieskiego, czerwonego i żółtego. Dzięki temu klocki pomagają w nauce barw i zachęcają do eksperymentowania z nimi, np. poprzez podświetlanie przezroczystych elementów, nakładanie ich na siebie i mieszanie.

W trakcie zabawy zestawem mały użytkownik zaspokaja ciekawość, uczy się obserwacji i poznaje świat.

 

Transparentne kryształowe kostki

 

 • Wspierają rozwój funkcji poznawczych

Bawiąc się zestawem Transparentne kryształowe kostki dziecko może układać konstrukcje i wzory. Może też segregować kolorowe elementy i obserwować mieszanie się barw. Dzięki takiej aktywności wspomaga rozwój funkcji poznawczych, głównie koncentracji uwagi, pamięci i układu sensorycznego.

Prawidłowy odbiór bodźców jest niezbędny do poznawania świata oraz nauki. Ponadto maluch, który potrafi się skoncentrować, szybciej zapamiętuje i przetwarza informacje.

 

Zestaw Transparentne kryształowe kostki dostarcza dzieciom zabawy na długi czas. Mali użytkownicy mogą budować pojedyncze konstrukcje, a łącząc elementy  – całe miasta, domy, wieże itp.

Zestaw pobudza dziecięcą kreatywność, zachęca do eksperymentowania z wysokością i kształtem. Podświetlony na panelu LED – również z kolorem i przenikaniem światła. Dzięki temu maluch staje się bardziej twórczy i pomysłowy. Lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów.

 


Pomysły na zabawę


 • Tworzenie wzorów i układów: motoryka mała, kreatywność, wyobraźnia przestrzenna

Transparentne kostki można wykorzystać do tworzenia wzorów i układów geometrycznych, np. fraktali czy abstrakcyjnych kompozycji.

 

 • Czego brakuje: spostrzegawczość, pamięć

Dziecko układa wybraną kompozycję. Następnie zamyka oczy, a osoba dorosła lub drugi użytkownik zamienia kolejność elementów lub któryś zabiera. Zadanie polega na odgadnięciu zmian.

 

Co zawiera?

10 sztuk

Transparentne kryształowe kostki

Główne informacje

Wiek: 3 lata +

Wymiary: 2,5 cm

Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej