Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827769
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zestaw 180 elementów do przewlekania składa się z 6 wzorów w 6 kolorach. Dzięki mnogości elementów i wielkości koralików zabawka nadaje się również dla młodszych dzieci oraz całych grup, np. przedszkolnych.

Transparentne koraliki wykonane zostały z bezpiecznych materiałów, są lekkie i idealnie pasują do rączek dziecka. Pozwalają na trening chwytu pęsetowego (palec wskazujący-kciuk) oraz doskonalenie precyzji ruchów. Wpływają pozytywnie na rozwój motoryczny dziecka oraz wdrażają je do samoobsługi.

Wykorzystaj różnorodność zestawu do łączenia nauki z zabawą. Poprzez segregowanie elementów nauczysz dziecko kolorów oraz kształtów i podstawowych zagadnień matematycznych. Zabawę urozmaicisz panelem świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Dzięki niemu dziecko ma możliwość podświetlania swoich kompozycji, wydobywania kolorów i odcieni oraz pokonania lęku przed ciemnością.

Zestaw transparentnych koralików Jumbo do przewlekania to zabawka, którą możesz wziąć w podróż. Wygodne pudełko ułatwia przechowywanie koralików, dzięki czemu nie zgubią się i będą służyły wielu dzieciom.

 

 

 

Dlaczego warto?

Czynność nawlekania koralików to jedno z lepszych ćwiczeń motorycznych. Wpływa pozytywnie na rozwój mięśni dłoni, trenowanie chwytu oraz zręczność. Ułatwia to dziecku późniejszą naukę pisania.

Wykorzystaj kolorowe sznurowadła i koraliki o różnych kształtach i kolorach, by tworzyć naszyjniki czy inne kompozycje. Dzięki temu pozytywnie wpłyniesz na precyzję ruchów dłoni i palców oraz koordynację wzrokowo-ruchową, co w przyszłości zaowocuje brakiem problemów grafomotorycznych dziecka.
Dodatkowo zabawa koralikami i sznurowadłami to przygotowanie dziecka do samodzielnego ubierania się, zawiązywania sznurowadeł oraz zapinania guzików. Te samoobsługowe czynności wdrażają dziecko do zrozumienia norm społecznych i rozwijają jego kompetencje w tym zakresie.

Pokaż dziecku, jak zawiązywać kokardki i supełki. Zachęcaj do powtarzania Twoich ruchów oraz odwzorowywania kompozycji z koralików. Dzięki temu rozwiniesz zdolności manualne, przygotujesz dziecko do samoobsługi oraz dostarczysz bodźców sensorycznych.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

 • Łączą naukę i zabawę

Przewlekanie koralików pozwala na połączenie nauki i zabawy. W trakcie tworzenia ciekawych kompozycji wprowadzisz dziecko w świat kolorów. Zachęć je do powtarzania ich nazw, do segregowania koralików lub tworzenia jednokolorowych naszyjników. Dzięki temu utrwalisz słownictwo związane z barwami oraz dostarczysz bodźców wzrokowych i pozytywnie wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka.
Zabawa koralikami to pretekst do zapoznania najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi. Mnogość elementów zestawu pozwala na wprowadzenie prostszych oraz bardziej złożonych rachunków w zakresie dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożenia.

Wykorzystaj koraliki do nauki liczenia. Pokaż dziecku, jak je dodawać i odejmować, czym wytłumaczysz mu istotę prostszych rachunków. Zachęć starsze dziecko do liczenia w pamięci trudniejszych zadań np. mnożenia oraz dzielenia i daj mu koraliki zamiast liczydła. W ten sposób urozmaicisz naukę o elementy zabawy i sprawisz dziecku przyjemność. Oprócz tego, że szybciej zrozumie pojęcia matematyczne, to będzie miało okazję do trenowania koncentracji uwagi oraz logicznego myślenia.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Zabawa koralikami wymaga skupienia i pełnego zaangażowania uwagi dziecka, dlatego ma właściwości odprężające. Ze względu na to zestaw transparentnych elementów może być wykorzystywany przez specjalistów w trakcie terapii oraz nauczycieli podczas lekcji czy zabaw w przedszkolu. Doskonale sprawdzi się w warunkach domowych jako zajęcie wyciszające lub relaksujące dziecko po aktywnym dniu.

Zachęć najmłodszych do przewlekania koralików według własnego pomysłu. Poproś je o wybór ulubionych kształtów i kolorów, a następnie utworzenie z nich kompozycji na sznurku lub na panelu świetlnym LED. Stwórz swoją przeplatankę i zaproponuj dziecku jej odwzorowanie. Takie czynności pozwalają trenować koncentrację uwagi niezbędną w dalszym rozwoju dziecka i pomocną w trakcie dalszej nauki.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

 • Pobudzają wyobraźnię

Zestaw transparentnych koralików Jumbo pozwala na wykorzystanie go z panelem LED i oświetlanie poszczególnych elementów lub całych kompozycji. Obserwowanie przenikania światła przez koraliki, eksperymentowania z cieniem oraz wydobywanie konkretnych kształtów i struktur to ćwiczenie wspomagające kreatywność dziecka, oraz pozwalające przemóc strach przed ciemnością.

Skorzystaj z różnorodności elementów zestawu, by zachęcać dziecko do tworzenia przeplatanki czy mozaiki na panelu. Zaproponuj zabawę w wymyślanie wzorów. Zachęcaj do wyboru różnych koralików i tworzenia z nich oryginalnych kompozycji. Poproś dziecko, by wyjaśniało Ci ich znaczenie. Takie ćwiczenia kształtują wyobraźnię dziecka i wspomagają jego zdolności komunikacyjne. Dziecko uczy się wyrażać myśli i budować wypowiedzi, co wzbogaca jego słownictwo.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

 • Łatwo się je przechowuje

Transparentne koraliki Jumbo oraz sznurowadła znajdują się w estetycznym pudełku. Dzięki niemu nie trzeba kupować żadnego pojemnika, by w estetyczny sposób je przechowywać.

Praktyczne zamknięcie nie pozwala na wysypanie się elementów, dzięki czemu zabawka nie zdekompletuje się i posłuży wielu dzieciom.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 180 klocków i 12 sznurowadeł w poręcznym pudełku do przechowywania.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary klocków: 2-3 cm

Długość sznurowadeł: 60 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej