Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827769
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zestaw 180 elementów do przewlekania składa się z 6 wzorów w 6 kolorach. Dzięki mnogości elementów i wielkości koralików zabawka nadaje się również dla młodszych dzieci oraz całych grup, np. przedszkolnych.

Transparentne koraliki wykonane zostały z bezpiecznych materiałów, są lekkie i idealnie pasują do rączek dziecka. Pozwalają na trening chwytu pęsetowego (palec wskazujący-kciuk) oraz doskonalenie precyzji ruchów. Wpływają pozytywnie na rozwój motoryczny dziecka oraz wdrażają je do samoobsługi.

Wykorzystaj różnorodność zestawu do łączenia nauki z zabawą. Poprzez segregowanie elementów nauczysz dziecko kolorów oraz kształtów i podstawowych zagadnień matematycznych. Zabawę urozmaicisz panelem świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Dzięki niemu dziecko ma możliwość podświetlania swoich kompozycji, wydobywania kolorów i odcieni oraz pokonania lęku przed ciemnością.

Zestaw transparentnych koralików Jumbo do przewlekania to zabawka, którą możesz wziąć w podróż. Wygodne pudełko ułatwia przechowywanie koralików, dzięki czemu nie zgubią się i będą służyły wielu dzieciom.

 

 

 

Dlaczego warto?

Czynność nawlekania koralików to jedno z lepszych ćwiczeń motorycznych. Wpływa pozytywnie na rozwój mięśni dłoni, trenowanie chwytu oraz zręczność. Ułatwia to dziecku późniejszą naukę pisania.

Wykorzystaj kolorowe sznurowadła i koraliki o różnych kształtach i kolorach, by tworzyć naszyjniki czy inne kompozycje. Dzięki temu pozytywnie wpłyniesz na precyzję ruchów dłoni i palców oraz koordynację wzrokowo-ruchową, co w przyszłości zaowocuje brakiem problemów grafomotorycznych dziecka.
Dodatkowo zabawa koralikami i sznurowadłami to przygotowanie dziecka do samodzielnego ubierania się, zawiązywania sznurowadeł oraz zapinania guzików. Te samoobsługowe czynności wdrażają dziecko do zrozumienia norm społecznych i rozwijają jego kompetencje w tym zakresie.

Pokaż dziecku, jak zawiązywać kokardki i supełki. Zachęcaj do powtarzania Twoich ruchów oraz odwzorowywania kompozycji z koralików. Dzięki temu rozwiniesz zdolności manualne, przygotujesz dziecko do samoobsługi oraz dostarczysz bodźców sensorycznych.

 

 

 • Łączą naukę i zabawę

Przewlekanie koralików pozwala na połączenie nauki i zabawy. W trakcie tworzenia ciekawych kompozycji wprowadzisz dziecko w świat kolorów. Zachęć je do powtarzania ich nazw, do segregowania koralików lub tworzenia jednokolorowych naszyjników. Dzięki temu utrwalisz słownictwo związane z barwami oraz dostarczysz bodźców wzrokowych i pozytywnie wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka.
Zabawa koralikami to pretekst do zapoznania najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi. Mnogość elementów zestawu pozwala na wprowadzenie prostszych oraz bardziej złożonych rachunków w zakresie dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożenia.

Wykorzystaj koraliki do nauki liczenia. Pokaż dziecku, jak je dodawać i odejmować, czym wytłumaczysz mu istotę prostszych rachunków. Zachęć starsze dziecko do liczenia w pamięci trudniejszych zadań np. mnożenia oraz dzielenia i daj mu koraliki zamiast liczydła. W ten sposób urozmaicisz naukę o elementy zabawy i sprawisz dziecku przyjemność. Oprócz tego, że szybciej zrozumie pojęcia matematyczne, to będzie miało okazję do trenowania koncentracji uwagi oraz logicznego myślenia.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Zabawa koralikami wymaga skupienia i pełnego zaangażowania uwagi dziecka, dlatego ma właściwości odprężające. Ze względu na to zestaw transparentnych elementów może być wykorzystywany przez specjalistów w trakcie terapii oraz nauczycieli podczas lekcji czy zabaw w przedszkolu. Doskonale sprawdzi się w warunkach domowych jako zajęcie wyciszające lub relaksujące dziecko po aktywnym dniu.

Zachęć najmłodszych do przewlekania koralików według własnego pomysłu. Poproś je o wybór ulubionych kształtów i kolorów, a następnie utworzenie z nich kompozycji na sznurku lub na panelu świetlnym LED. Stwórz swoją przeplatankę i zaproponuj dziecku jej odwzorowanie. Takie czynności pozwalają trenować koncentrację uwagi niezbędną w dalszym rozwoju dziecka i pomocną w trakcie dalszej nauki.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

 • Pobudzają wyobraźnię

Zestaw transparentnych koralików Jumbo pozwala na wykorzystanie go z panelem LED i oświetlanie poszczególnych elementów lub całych kompozycji. Obserwowanie przenikania światła przez koraliki, eksperymentowania z cieniem oraz wydobywanie konkretnych kształtów i struktur to ćwiczenie wspomagające kreatywność dziecka, oraz pozwalające przemóc strach przed ciemnością.

Skorzystaj z różnorodności elementów zestawu, by zachęcać dziecko do tworzenia przeplatanki czy mozaiki na panelu. Zaproponuj zabawę w wymyślanie wzorów. Zachęcaj do wyboru różnych koralików i tworzenia z nich oryginalnych kompozycji. Poproś dziecko, by wyjaśniało Ci ich znaczenie. Takie ćwiczenia kształtują wyobraźnię dziecka i wspomagają jego zdolności komunikacyjne. Dziecko uczy się wyrażać myśli i budować wypowiedzi, co wzbogaca jego słownictwo.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

 • Łatwo się je przechowuje

Transparentne koraliki Jumbo oraz sznurowadła znajdują się w estetycznym pudełku. Dzięki niemu nie trzeba kupować żadnego pojemnika, by w estetyczny sposób je przechowywać.

Praktyczne zamknięcie nie pozwala na wysypanie się elementów, dzięki czemu zabawka nie zdekompletuje się i posłuży wielu dzieciom.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 180 klocków i 12 sznurowadeł w poręcznym pudełku do przechowywania.

 

Transparentne koraliki Jumbo do przewlekania

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary klocków: 2-3 cm

Długość sznurowadeł: 60 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej