Transparentne kolorowe kleksy

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138820272
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Dzieci podczas zabawy transparentnymi kleksami zapoznają się z zjawiskiem mieszania i dopasowywania kolorów, obserwacji światła, czy tworzenia cieni. Ta zabawka sensoryczna została przystosowana do zabaw z wykorzystaniem paneli świetlnych, które dodatkowo oddziałują na zmysły dziecka. Zabawa światłem będzie doskonałą metodą na uspokojenie i wyciszenie dziecka. Dodatkowo zestaw przyczyni się poprawy zdolności manualnych oraz wspomoże naukę rozpoznawania kolorów.

Produkt idealnie sprawdzi się podczas samodzielnej zabawy w domu, a także będzie ciekawym pomysłem do prowadzenia zajęć grupowych w przedszkolach.

Zestaw kolorowych kleksów to doskonały pomysł na prezent dla dziecka.

Ta pomoc terapeutyczna to świetne rozwiązanie dla starszych osób, które chcą utrzymać mózg w dobrej kondycji i zapobiec rozwojowi demencji.

Transparentne kolorowe kleksy zostały przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Udoskonala spostrzegawczość wzrokową

Udoskonalanie percepcji wzrokowej jest głównym elementem rozwoju malucha. To zdolność do znajdowania różnic i podobieństw. Umiejętność ta odpowiada za rozróżnianie kształtów, kolorów, za ich zapamiętywane i odtwarzanie na podstawie wzoru lub z pamięci. Najintensywniejszy rozwój spostrzegawczości wzrokowej przypada w okresie uczęszczania dziecka do przedszkola. Wczesna stymulacja zmysłów dziecka zmniejsza ryzyko powstawania deficytów rozwojowych.

 

 

 • Systematyczna zabawa wpływa na poprawę zdolności manualnych

Motoryka mała, odpowiada za sprawność dłoni i palców. Dzięki regularnej zabawie z wykorzystaniem zestawu najmłodsi przygotowują się do wykonywania precyzyjnych czynności takich jak np. rysowanie oraz nauka pisania.

 

Zabawa kolorowymi kleksami

 

 • Ciekawy sposób na naukę rozpoznawania kolorów

Ich półprzeźroczystość umożliwia nakładanie na siebie i odkrywanie zasad mieszania kolorów. Wykorzystanie podczas zabawy paneli świetlnych zwiększy efekt przenikania światła, które wpłynie na dodatkową stymulację zmysłów Twojej pociechy. Oświetlenie miejsca zabawy zaciekawi maluchów oraz zachęci ich do eksperymentowania.

 • Nauka poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że dzieci efektywniej i najchętniej uczą się poprzez zabawę. Dzięki zróżnicowanym formom spędzania czasu rozwijają się one na każdej płaszczyźnie: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Dlatego proponujemy, aby tworzyć takie formy zabaw, aby jak najbardziej były dostosowane do potrzeb malucha.

 

Zabawa kolorowymi kleksami

 

 • Zabawa sensoryczna jest dobrym sposobem na uspokojenie

Dostarczenie odpowiedniej dawki doznań sensorycznych powoduje uspokojenie i zrelaksowanie. Światło wzbudza ciekawość, stymuluje zmysł wzroku, a także rozwija wyobraźnię najmłodszych.

 • Możliwość wykorzystania ich jako ozdobę 

Kleksy mają wykonany ok. 2,5 mm otwór, który umożliwia zawieszenie ich na ścianie. Wszystkie są kolorowe, dzięki czemu ożywią pokój każdego dziecka.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 10 kolorowych kleksów wykonanych z akrylu o rozmiarze ok.150 mm.

W komplecie znajdują się kleksy w kolorach: czerwony, niebieski, żółty, zielony, pomarańczowy, fioletowy, przezroczysty, czarny, biały, lustrzany. Czarny, biały i lustrzany są nieprzezroczyste.

 

Zabawa kolorowymi kleksami

 

Zabawka najlepiej sprawdza się w kompozycji z panelami świetlnymi.

 

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej