Transparentne figury geometryczne

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827806

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 90,25 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł

  95,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 115,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Transparentne figury geometryczne TickiT to Kolekcja 180 kolorowych transparentnych figur geometrycznych to okazja do połączenia nauki i zabawy. Zabawka sensoryczna to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dzięki mnogości kształtów oraz kolorów dziecko ma okazję rozwijać zdolności matematyczne, oraz poznawcze w atrakcyjny i przyjazny sposób.

Transparentne figury zostały wykonane z bezpiecznych materiałów i idealnie pasują do małych rączek dzieci. Poprzez to nawet młodsze z nich mogą manipulować klockami, trenować umiejętność chwytania oraz zdolności motoryczne.

Zabawa w układanie wzorów z transparentnych figur wyzwala w dzieciach kreatywność oraz rozwija zdolności manualne.

Wykorzystaj transparentne figury na panelu LED dostępnym w naszej ofercie, przez co pomożesz dziecku przezwyciężyć strach przed ciemnością. Zachęć je do tworzenia wzorów i kompozycji na panelu, by podświetlać je i eksperymentować ze światłem i mieszaniem barw. Dzięki temu zabawa transparentnymi kolorami stanie się ciekawsza i na dłużej zajmie dziecko. Dodatkowo pozwoli mu na skupienie uwagi oraz dostarczy wrażeń sensorycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapewnia kreatywną zabawę

Zestaw 180 elementów składa się z następujących figur: trójkąty, romby, trapezy, kwadraty i sześciokąty. Dzięki mnogości kształtów i kolorów, dzieci mogą tworzyć swoje kompozycje, czym pobudzają wyobraźnię.

Zabawa transparentnymi figurami wspomaga orientację przestrzenną, pozwala na zrozumienie zależności między przedmiotami i ich położeniem. Jest dobrym wstępem do bardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych.

Zabawa transparentnymi figurami pozwala dziecku się wyciszyć i zrelaksować po gorszym dniu, dlatego ma właściwości terapeutyczne. Dzięki niej najmłodsi mają szansę obniżyć napięcie emocjonalne i skupić uwagę na pozytywnych czynnościach.

 

 

Wykorzystaj figury z panelem LED dostępnym w naszej ofercie. Zachęcaj dziecko do tworzenia kompozycji oraz transparentnej mozaiki z klocków, którą później podświetlisz. Dostarczysz tym bodźców zmysłowych i pozytywnie wpłyniesz na integrację receptorów dotykowych i wzrokowych.

Ponadto w trakcie manipulacji kształtami dziecko trenuje motorykę i przyzwyczaja rękę do późniejszej nauki pisania.

Dzięki zabawie światłem i jego przenikaniem przez klocki pokażesz dziecku procesy zachodzące w przyrodzie. Dodatkowo zmotywujesz je do polubienia ciemności i potraktowania jej jako sprzymierzeńca udanej zabawy z panelem świetlnym.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Zestaw matematycznych kształtów to przyjazne narzędzie do tłumaczenia dziecku zagadnień matematycznych. Dzięki 180 elementom pokażesz dziecku, na czym polegają podstawowe rachunki: dodawanie i odejmowanie oraz te bardziej skomplikowane, jak mnożenie i dzielenie.

Skorzystaj z kolorowych kształtów, by je liczyć i obrazować proces rachunków matematycznych. Tak uczone dziecko chętniej przyjmuje wiedzę i jest pozytywnie nastawione do nowych zagadnień. Dzięki rachunkom na klockach najmłodsi rozumieją pojęcie liczby i łatwiej uczą się matematyki w przyszłości.

Wielość elementów pozwala na operowanie większymi liczbami, dzięki czemu zabawkę wykorzystasz również ze starszym dzieckiem. Transparentny zestaw z powodzeniem zastąpi liczydło i wspomoże naukę liczenia w pamięci.

Różnorodność kształtów w zestawie daje okazję do tłumaczenia najmłodszym pojęć grupowania i sortowania. Skorzystaj z klocków, by pokazać dziecku podobieństwa i różnice między kształtami. Naucz je segregować elementy według konkretnego klucza: koloru, kształtu lub wielkości. Takimi ćwiczeniami wspomagasz percepcję wzrokową, rozwijasz spostrzegawczość oraz logiczne myślenie dziecka

Wielowymiarowość zestawu pozwala na wszechstronne wykorzystanie go zarówno w nauce matematyki w domu, jak i na zajęciach w szkole. Możesz pracować z dzieckiem indywidualnie lub wykorzystać klocki do zabaw grupowych. Przekazywana w atrakcyjny sposób wiedza jest kluczem do zaciekawienia dziecka i wzbudzenia w nim pozytywnych emocji związanych z nauką. Zestaw daje szansę na stworzenie przyjaznych warunków do zdobywania nowych umiejętności, co jest bardzo ważne w procesie uczenia się.

 

Transparentne figury geometryczne

 

 • Uczy kształtów w ciekawy sposób

Trójkąt i kwadrat to nie jedyne figury geometryczne znajdujące się w zestawie. Dzięki tym podstawowym klockom oswoisz najmłodszych z samym pojęciem kształtów. Z kolei starszemu dziecku wytłumaczysz, czym są wielokąty, gdyż i je znajdziesz w transparentnym zestawie.  

Wykorzystaj klocki do zabawy w wybieranie konkretnych kształtów. Nazywaj je, ucząc dziecko nowych pojęć i zachęcając do ich zapamiętania. Poproś dziecko o wskazywanie jakiejś figury, szukania podobnych kształtów w przedmiotach codziennego użytku. Poprzez to wspomożesz pamięć oraz spostrzegawczość dziecka i nauczysz je nowych pojęć.

 

Transparentne figury geometryczne

 

 • Uczy kolorów w atrakcyjnej formie

Kolorowe klocki wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. 5 głównych kolorów zestawu daje podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki transparentności klocków kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę klockami do zapoznania dziecka z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj dziecko do powtarzania. Skorzystaj z dostępnych w naszej ofercie transparentnych wiaderek do sortowania figur. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne. 

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami. Wytłumacz, że mogą się łączyć, tworząc odcienie. Dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Co zawiera?

180 transparentnych figur w wygodnym pudełku do przechowywania.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 2-5cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej