Transparentne figury geometryczne

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827806
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 75,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  86,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne figury geometryczne TickiT to Kolekcja 180 kolorowych transparentnych figur geometrycznych to okazja do połączenia nauki i zabawy. Zabawka sensoryczna to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dzięki mnogości kształtów oraz kolorów dziecko ma okazję rozwijać zdolności matematyczne, oraz poznawcze w atrakcyjny i przyjazny sposób.

Transparentne figury zostały wykonane z bezpiecznych materiałów i idealnie pasują do małych rączek dzieci. Poprzez to nawet młodsze z nich mogą manipulować klockami, trenować umiejętność chwytania oraz zdolności motoryczne.

Zabawa w układanie wzorów z transparentnych figur wyzwala w dzieciach kreatywność oraz rozwija zdolności manualne.

Wykorzystaj transparentne figury na panelu LED dostępnym w naszej ofercie, przez co pomożesz dziecku przezwyciężyć strach przed ciemnością. Zachęć je do tworzenia wzorów i kompozycji na panelu, by podświetlać je i eksperymentować ze światłem i mieszaniem barw. Dzięki temu zabawa transparentnymi kolorami stanie się ciekawsza i na dłużej zajmie dziecko. Dodatkowo pozwoli mu na skupienie uwagi oraz dostarczy wrażeń sensorycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapewnia kreatywną zabawę

Zestaw 180 elementów składa się z następujących figur: trójkąty, romby, trapezy, kwadraty i sześciokąty. Dzięki mnogości kształtów i kolorów, dzieci mogą tworzyć swoje kompozycje, czym pobudzają wyobraźnię.

Zabawa transparentnymi figurami wspomaga orientację przestrzenną, pozwala na zrozumienie zależności między przedmiotami i ich położeniem. Jest dobrym wstępem do bardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych.

Zabawa transparentnymi figurami pozwala dziecku się wyciszyć i zrelaksować po gorszym dniu, dlatego ma właściwości terapeutyczne. Dzięki niej najmłodsi mają szansę obniżyć napięcie emocjonalne i skupić uwagę na pozytywnych czynnościach.

Wykorzystaj figury z panelem LED dostępnym w naszej ofercie. Zachęcaj dziecko do tworzenia kompozycji oraz transparentnej mozaiki z klocków, którą później podświetlisz. Dostarczysz tym bodźców zmysłowych i pozytywnie wpłyniesz na integrację receptorów dotykowych i wzrokowych.

Ponadto w trakcie manipulacji kształtami dziecko trenuje motorykę i przyzwyczaja rękę do późniejszej nauki pisania.

Dzięki zabawie światłem i jego przenikaniem przez klocki pokażesz dziecku procesy zachodzące w przyrodzie. Dodatkowo zmotywujesz je do polubienia ciemności i potraktowania jej jako sprzymierzeńca udanej zabawy z panelem świetlnym.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Zestaw matematycznych kształtów to przyjazne narzędzie do tłumaczenia dziecku zagadnień matematycznych. Dzięki 180 elementom pokażesz dziecku, na czym polegają podstawowe rachunki: dodawanie i odejmowanie oraz te bardziej skomplikowane, jak mnożenie i dzielenie.

Skorzystaj z kolorowych kształtów, by je liczyć i obrazować proces rachunków matematycznych. Tak uczone dziecko chętniej przyjmuje wiedzę i jest pozytywnie nastawione do nowych zagadnień. Dzięki rachunkom na klockach najmłodsi rozumieją pojęcie liczby i łatwiej uczą się matematyki w przyszłości.

Wielość elementów pozwala na operowanie większymi liczbami, dzięki czemu zabawkę wykorzystasz również ze starszym dzieckiem. Transparentny zestaw z powodzeniem zastąpi liczydło i wspomoże naukę liczenia w pamięci.

Różnorodność kształtów w zestawie daje okazję do tłumaczenia najmłodszym pojęć grupowania i sortowania. Skorzystaj z klocków, by pokazać dziecku podobieństwa i różnice między kształtami. Naucz je segregować elementy według konkretnego klucza: koloru, kształtu lub wielkości. Takimi ćwiczeniami wspomagasz percepcję wzrokową, rozwijasz spostrzegawczość oraz logiczne myślenie dziecka

Wielowymiarowość zestawu pozwala na wszechstronne wykorzystanie go zarówno w nauce matematyki w domu, jak i na zajęciach w szkole. Możesz pracować z dzieckiem indywidualnie lub wykorzystać klocki do zabaw grupowych. Przekazywana w atrakcyjny sposób wiedza jest kluczem do zaciekawienia dziecka i wzbudzenia w nim pozytywnych emocji związanych z nauką. Zestaw daje szansę na stworzenie przyjaznych warunków do zdobywania nowych umiejętności, co jest bardzo ważne w procesie uczenia się.

 

Transparentne figury geometryczne

 

 • Uczy kształtów w ciekawy sposób

Trójkąt i kwadrat to nie jedyne figury geometryczne znajdujące się w zestawie. Dzięki tym podstawowym klockom oswoisz najmłodszych z samym pojęciem kształtów. Z kolei starszemu dziecku wytłumaczysz, czym są wielokąty, gdyż i je znajdziesz w transparentnym zestawie.  

Wykorzystaj klocki do zabawy w wybieranie konkretnych kształtów. Nazywaj je, ucząc dziecko nowych pojęć i zachęcając do ich zapamiętania. Poproś dziecko o wskazywanie jakiejś figury, szukania podobnych kształtów w przedmiotach codziennego użytku. Poprzez to wspomożesz pamięć oraz spostrzegawczość dziecka i nauczysz je nowych pojęć.

 

Transparentne figury geometryczne

 

 • Uczy kolorów w atrakcyjnej formie

Kolorowe klocki wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. 5 głównych kolorów zestawu daje podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki transparentności klocków kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę klockami do zapoznania dziecka z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj dziecko do powtarzania. Skorzystaj z dostępnych w naszej ofercie transparentnych wiaderek do sortowania figur. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne. 

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami. Wytłumacz, że mogą się łączyć, tworząc odcienie. Dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Co zawiera?

180 transparentnych figur w wygodnym pudełku do przechowywania.

 

Transparentne figury geometryczne

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary: 2-5cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej