Transparentne figury do przewlekania

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827776
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  149,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne figury do przewlekania TickiT to zestaw 144 figur oraz 12 sznurowadeł, doskonała zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat. Wykonany został z dbałością o najmłodszych użytkowników - nie posiada szkodliwych substancji chemicznych i jest przyjemny w dotyku. Dzięki możliwości przewlekania transparentne figury to zabawka doskonaląca zdolności manualne dziecka oraz ucząca je zręczności.

Różnorodność kolorów i kształtów stymuluje zmysły dziecka. Zabawka ma właściwości sensoryczne i może być wykorzystywana do celowego i harmonijnego dostarczania bodźców zarówno w warunkach domowych, jak i w przedszkolu lub gabinecie terapeuty.

Dzięki mnogości elementów transparentne figury to doskonałe narzędzie do urozmaicania zabawy elementami nauki kształtów i kolorów oraz umiejętności liczenia i sortowania.

Wykorzystaj transparentne figury do podświetlania na panelu LED dostępnym w naszej ofercie. Urozmaicisz tym zabawę i dodasz jej atrakcyjności, a dodatkowo pozwolisz dziecku na przyzwyczajanie się do ciemności.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Umożliwiają przyjemną naukę kształtów

Transparentne figury występują w kształtach: koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt, romb, pięciokąt, sześciokąt, ośmiokąt, gwiazda 5-ramienna, gwiazda 9-ramienna, kwiat i serce. 

Wykorzystaj klocki do wprowadzania dziecka w świat kształtów. Wybieraj poszczególne elementy, nazywaj je i utrwalaj słownictwo poprzez powtarzanie go i zachęcanie dziecka do tego samego. Takie ćwiczenie nie tylko utrwali nazwy kształtów, ale wpłynie pozytywnie na rozwój mowy oraz zdolności komunikacyjne dziecka.

 

 

Zachęcaj najmłodszych do sortowania figur według kształtów, wyszukiwania takich samych elementów i tworzenia z nich zbiorów lub artystycznych kompozycji na sznurku, lub na panelu LED. Poprzez taką zabawę stymulujesz zmysł wzroku, uczysz spostrzegawczości i rozwijasz inteligencję dziecka.

Zestaw figur geometrycznych zastępuje tradycyjny sorter lub - ze względu na mnogość i różnorodność elementów - może być jego urozmaiceniem. Dzięki licznym wariantom figur i kształtów dziecko rozwija podstawową wiedzę na ich temat oraz wzbogaca ją o nowe pojęcia.

 

Transparentne figury do przewlekania

 

 • Wprowadzają w świat kolorów

Transparentne kształty oraz barwne sznurki pozwalają na przyjemną naukę kolorów. Dzięki zestawowi możesz w trakcie zabawy wymieniać nazwy poszczególnych odcieni i utrwalać je poprzez wspólne powtarzanie. W ten sposób stymulujesz pamięć dziecka oraz umiejętność przetwarzania informacji.

Dodatkowo transparentność figur pozwala na mieszanie barw lub podświetlanie ich panelem LED. To dobra okazja na wszelkie doświadczenia z kolorem i światłem oraz na oswajanie lęku przed ciemnością.

Wykorzystaj sznurki, by tworzyć kolorystyczne kompozycje. Zachęcaj dziecko do segregowania kształtów według ich kolorów lub tworzenia wielobarwnych kompozycji. Dzięki temu dostarczysz dziecku bodźców zmysłowych i pozwolisz na harmonijny rozwój sensoryczny.

 

Transparentne figury do przewlekania

 

 • Pomagają w nauce liczenia

Zestaw wielu elementów może posłużyć jako liczydło i pomóc w przyswajaniu prostszych i bardziej złożonych rachunków matematycznych.

Wytłumacz dziecku na konkretnych elementach pojęcie liczby i liczenia. Pokaż, na czym polegają działania dodawania, odejmowania oraz dzielenia czy mnożenia. Poprzez wykorzystanie zestawu uatrakcyjnisz naukę oraz w wizualny sposób przedstawisz zagadnienia matematyczne. To wzbogaci wiedzę dziecka oraz przygotuje do późniejszej nauki. Dzięki zabawie dziecko będzie kojarzyło ją z przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

W pracy ze starszymi dziećmi możesz wykorzystać zestaw figur jako pomoc w rachunkach pamięciowych. Usprawnisz w ten sposób jego procesy myślowe oraz wspomożesz biegłość liczenia.

 

Transparentne figury do przewlekania

 

 • Wspomagają rozwój motoryczny oraz oddziaływania terapeutyczne

Zestaw figur do nawlekania to zabawka manualna i zręcznościowa. Dzięki możliwości przewlekania sznurka przez transparentne kształty, dziecko doskonali precyzję chwytu pęsetowego (palec wskazujący-kciuk) oraz dokładność ruchów.

Czynność przewlekania usprawnia palce oraz mięśnie dłoni odpowiedzialne za proces pisania. Wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową oraz przyczynia się do bardziej harmonijnego rozwoju motoryki małej. To z kolei wzmacnia zdolności manualne dziecka.

Dodatkowo sama czynność nawlekania figur na sznurek wycisza i relaksuje. Dzięki skupieniu uwagi na trafieniu sznurowadłem w dziurki figur dziecko ma szansę opanować emocje oraz je zrozumieć.

Zachęcaj dziecko do wykonywania naszyjników oraz kompozycji na sznurku, by pobudzić jego wyobraźnię i zachęcić do kreatywności. Poprzez takie oddziaływanie dziecko staje się bardziej pomysłowe, przez co rośnie jego samoocena.

 

Transparentne figury do przewlekania

 

 • Przygotowują do samoobsługi

Dostępne w zestawie sznurki pozwalają na trening zawiązywania kokardek i supełków. Usprawniają palce i wspomagają naukę zapinania guzików oraz zawiązywania butów. Poprzez to przygotowują dziecko do samoobsługi niezbędnej w kolejnych etapach rozwojowych.

Wykorzystaj sznurowadła do pokazania dziecku, jak zawiązywać pętelki, supełki i kokardki. Zachęcaj do powtarzania tych czynności, odwzorowywania Twoich ruchów. Dziecko rozwinie spostrzegawczość oraz zręczność i w przyszłości łatwiej nauczy się samoobsługi w zakresie ubierania.

 

Transparentne figury do przewlekania

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 156 elementów w wygodnym pudełku do przechowywania

144 kształty, 12 sznurowadeł

 

Transparentne figury do przewlekania

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata +

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary:

 • średnica figur: 5 cm

 • długość sznurowadeł: 60 cm

Zgodne z Europejskimi Normami Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej