Transparentne dźwiękowe tęczowe puzzle

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161328

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 129,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 144,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  144,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Transparentne dźwiękowe tęczowe puzzle

Transparentne dźwiękowe tęczowe puzzle to zestaw wielobarwnych klocków. Kolorowe elementy pozwalają na indywidualne lub grupowe zabawy logiczne i konstrukcyjne o różnym poziomie trudności. Klocki zostały wykonane z certyfikowanego drewna. Są lekkie i przyjemne w dotyku, a ponadto idealnie pasują do małych rączek dzieci.

Zestaw Tęczowych puzzli został wzbogacony o efekty wizualne oraz dźwiękowe. Dziecko może dopasowywać klocki do dołączonej planszy, układać według własnego pomysłu na panelu LED, obserwować przenikanie światła przez transparentne elementy a także potrząsać nimi i wydobywać różnorodne dźwięki. Taka aktywność stymuluje zmysły maluszka i wpływa na integrację sensoryczną.

Ponadto zabawa w układanie Transparentnych dźwiękowych tęczowych puzzli rozwija motorykę małą, usprawnia prawidłowy chwyt i precyzję ruchów. Doskonali też funkcje poznawcze, głównie pamięć operacyjną, rozumowanie oraz koncentrację uwagi.

Chcesz uczyć dziecko i jednocześnie dobrze się z nim bawić? Wybierz Transparentne dźwiękowe tęczowe puzzle, a nauka dźwięków, kolorów, kształtów czy liczenia stanie się przyjemnością!

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Puzzle zostały wykonane z drewna z certyfikatem FSC, są więc ekologiczne i trwałe

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Percepcja słuchowa

W puzzlach znajdują się kulki wydające dźwięki, co pozwala na stymulowanie słuchu dziecka

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Zabawa różnymi kształtami oraz barwami dostarcza małym użytkownikom bodźców wzrokowych

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Puzzle występują w różnych kolorach, dzięki czemu ułatwiają przyswajanie nazw barw oraz eksperymentowanie z ich odcieniami

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dopasowywanie kształtów puzzli do otworów w planszy to świetny trening precyzji i zręczności

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć

Układanie domina doskonali zdolność skupiania się na konkretnej czynności

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspierają rozwój zmysłów dziecka

Zabawa Transparentnymi dźwiękowymi tęczowymi puzzlami polega na dopasowaniu ich do planszy, układaniu w wybrane kompozycje oraz podświetlaniu i potrząsaniu nimi.
Dużym atutem zestawu jest możliwość intensyfikowaniu bodźców według potrzeb. Wydobywanie dźwięków stanie się głośniejsze przy szybkim potrząsaniu klockami, delikatniejsze dzięki powolnym ruchom dziecka, dokładnie tak samo, jak w przypadku grzechotki. Analogicznie z barwami i zabawą światłem. To bardzo ważny aspekt stymulacji sensorycznej. Dzięki niemu unikniemy przestymulowania dziecka, uspokoimy je i zaspokoimy jego ciekawość.
Harmonijne stymulowanie wzroku i słuchu maluszka odgrywa znaczącą rolę w całościowym rozwoju dziecka, m.in. układu emocjonalnego i funkcji poznawczych.

 

 

 • Wzbogacają słownictwo sensoryczne

Mały, głośny, cichy, jasny i wiele innych wyrazów, to określenia wskazujące na sygnały wzrokowe i słuchowe. Właśnie tych dostarcza zabawa Transparentnymi dźwiękowymi tęczowymi puzzlami. Dzięki nim maluszek jest w harmonijny sposób stymulowany i może odbierać oraz organizować bodźce, a także rozumieć je i nazywać.
Rozwijanie słownictwa sensorycznego pomaga dziecku określać to, co czuje i sygnalizować zbyt intensywne lub za słabe impulsy. Taka aktywność wpływa na jego samoświadomość.

 

 • Wspomagają rozwój motoryczny dziecka

Manipulowanie Transparentnymi puzzlami, dopasowywanie ich do planszy, przesuwanie po panelu LED, segregowanie i łączenie to ćwiczenia wspomagające motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Ponadto układanie budowli przestrzennych czy innych kompozycji usprawnia rękę piszącą, doskonali prawidłowy chwyt, poprawia zręczność i precyzję ruchów. Dzięki temu zabawa Transparentnymi dźwiękowymi tęczowymi puzzlami podnosi zdolności manualne dziecka i wdraża je do samoobsługi, np. zawiązywania sznurowadeł czy zapinania guzików w ubraniu.

Manipulowanie Transparentnymi puzzlami, dopasowywanie ich do planszy, przesuwanie po panelu LED, segregowanie i łączenie to ćwiczenia wspomagające motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

 • Rozwijają funkcje poznawcze

Transparentne puzzle dostarczają użytkownikom wiele możliwości zabawy. Można układać je na planszy i dopasowywać do otworów, co uczy dziecko logicznego myślenia i planowania. Dzięki takiej aktywności maluch rozumie ciąg przyczynowo-skutkowy obserwowanych zdarzeń.
Ponadto budowanie kompozycji przestrzennych lub układanie puzzli według własnego pomysłu pozwala na trenowanie dłuższego koncentrowania uwagi na zadaniu. Jest to niezwykle ważna umiejętność, która pomaga w uczeniu się.

 


Pomysły na zabawę


 • Jak przenikają się barwy: spostrzegawczość, motoryka mała, percepcja wzrokowa

Zadanie polega na obserwowaniu barw klocków, układaniu ich na sobie i nazywaniu kolorów, które powstaną po wymieszaniu się transparentnych elementów. Zabawę można wykonać na panelu LED i dodatkowo podświetlać puzzle.

 

 • Dopasuj puzzle: precyzja, motoryka mała, koncentracja, kreatywność

Zadanie polega na układanie klocków tak, by stworzyć z nich jakiś kształt, np. prostokąt, domek itp.

Dzięki takiej aktywności maluch rozumie ciąg przyczynowo-skutkowy obserwowanych zdarzeń.

Co zawiera?

Zestaw zawiera planszę, 7 drewnianych klocków

 

Główne informacje

Materiał wykonania: drewno

Wymiary planszy: 30 x 22,5 cm

Wymiary półksiężyca: 12 x 6 cm

Produkt posiada certyfikaty CE, FSC

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

 

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej